Pasaulē: Krievijas ārlietu ministrs brīdina par nacisma atdzimšanu 20 komentāri
 
Pasaulē

Krievijas ārlietu ministrs brīdina par nacisma atdzimšanu

 
AP / Scanpix

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ceturtdien Apvienoto Nāciju ēkā Ņujorkā atklājis izstādi par holokaustu Padomju Savienības teritorijā, uzsverot, ka pasaulei ir "svēts pienākums" ne tikai pieminēt upurus, bet arī darīt visu iespējamo, lai novērstu šādas traģēdijas atkārtošanos nākotnē.

Lavrovs nodēvēja holokaustu par "vienu no ļaunākajiem noziegumiem pret cilvēci" un pauda satraukumu par nacistu reabilitāciju, kas esot novērojama pēdējā laikā.

Ministrs tradicionālajā Maskavas propagandas tonī kārtējo reizi paziņoja, ka vairākās vārdā neminētās valstīs, kuras uzskata sevi par demokrātijas paraugu, notiekot sistemātiski centieni pārskatīt Otrā pasaules kara rezultātus, tostarp glorificējot nacistiskās Vācijas līdera Ādolfa Hitlera un vietējo kolaboracionistu rīcību.

Par "sevišķi amorālu" Lavrovs nodēvēja padomju karavīriem veltīto pieminekļu iznīcināšanu vairākās Austrumeiropu valstīs, kā ierasts cenšoties nacistu noziegumus izmantot par aizsegu padomu komunistiskā režīma noziegumiem okupētajās valstīs.

"Šāda rīcība ir zaimošana," uzsvēra Lavrovs. "Mums visiem būtu apņēmīgi jāpretojas šādām ļoti bīstamām tendencēm."

Uz vienām no planšetēm Lavrova atklātajā izstādē lasāms, ka holokausta ietvaros "2,7 miljoni cilvēku tika nošauti, sadedzināti, apbedīti dzīvi, noslīcināti upēs un purvos, pakārti". Izstādē teikts, ka tie visi bijuši Padomju Savienības pilsoņi un veidojuši gandrīz pusi no visiem holokausta upuriem.

Šāda holokausta interpretācija atsauc atmiņā PSRS propagandu, kad faktiski tika noklusēta holokausta būtība - nacistiskā režīma organizētā ebreju iznīcināšana, tā vietā upurus apzīmējot ar tādiem eifēmismiem kā "padomju pilsoņi". Turklāt šāda interpretācija joprojām ļauj Maskavai noklusēt faktu, ka daudzi no šiem nacistu upuriem nemaz nebija PSRS pilsoņi, bet gan pirms tam saziņā ar nacistisko Vāciju PSRS okupēto valstu, tostarp Polijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas pilsoņi.

Izstādē "Holokausts: iznīcināšana, atbrīvošana, glābšana" saskaņā ar tās kuratoru ieceri iekļautas fotogrāfijas un dokumenti, kas piederējuši nacistu nāves nometnēs ieslodzītajiem cilvēkiem un "viņu atbrīvotājiem - Sarkanās armijas karavīriem".

Izstāde atklāta pirms Starptautiskās holokausta atceres dienas, kas tiek atzīmēta 27.janvārī, kad Sarkanā armija 1945.gadā atbrīvoja Aušvicas koncentrācijas nometnē ieslodzītos cilvēkus.

Tomēr ņemot vērā gan Lavrova izteikumus atklāšanas ceremonijā, gan izstādes tekstuālās daļas valodu, jāsecina, ka Maskavas drausmīgos holokausta noziegumus kārtējo reizi mēģina ciniski izmantot savas agresīvās ārpolitikas attaisnošanai un propagandai.

Komentāri [20]
#
Krievfašisti mēslfašisti 19.janvāris 2018 22:27 atbildēt
Pareizticība vai nāve, re no kurienes ždanokuļkinas lozungiem kājas aug.
www.youtube.com/watch?v=QNLxiWBxA1k
 
#
grafists. » Krievfašisti mēslfašisti 22.janvāris 2018 20:24 atbildēt
Эх, как тебя колбасит!
 
#
Robis 19.janvāris 2018 21:06 atbildēt
Krievu nacisms Krievijā atdzimst jau no 2000. gada. Tā ir naida, ļaunuma un melu impērija.
 
#
grafists. » Robis 22.janvāris 2018 20:26 atbildēt
Ой, да ладно. Вы на себя посмотрите сначала! Вы говорите только правду, одну только правду? Ага, все так и поверили...
 
#
aina 19.janvāris 2018 20:42 atbildēt
Daļa latviešu,
, arī grib 'tīru' Latviju no cittautiešiem...valodu atstāja tikai vienu,piespiest grib,nu paskatīsimies.
 
#
raimond, kauns. Kāds pats, tādi draugi » aina 19.janvāris 2018 22:08 atbildēt
Prieks, kur tu rodies! Tu ko aina visu savu darba mūžu nostrādāji par apakšbikšu novilcēju krievu priekšniekiem un nevaginālā seksa instruktori partikas komitejā?
 
#
raimond, kauns. Kāds pats, tādi draugi » raimond, kauns. Kāds pats, tādi draugi 19.janvāris 2018 22:08 atbildēt
partijas
 
#
Joņs 19.janvāris 2018 20:37 atbildēt
Pamuļķiem,katrā valstī atradīsies kāds nacists!
 
#
Ei raimikveidīgie 19.janvāris 2018 14:21 atbildēt
Vai zinājāt, ka visasiņaināko tirānu top 3 sastāda: 1. vieta Staļins, 2. vieta Mao, 3. vieta Hitlers?
 
#
Joņs » Ei raimikveidīgie 19.janvāris 2018 20:35 atbildēt
1. Gruzīns 2. Ķīniets 3.Žīds Un neviens eiropieša,skandināva vai krieva! Tas priecē!!!
 
#
Zurabs » Joņs 19.janvāris 2018 21:04 atbildēt
Staļins ir krievu kultūras pārstāvis, īsts krievu nacists. Runāja krieviski, darbojās krievu interesēs un neko labu gruzīnu labā nav izdarījis.
 
#
Joņs » Joņs 20.janvāris 2018 9:34 atbildēt
Staļinu bij banāls bandīts un slepkava! Kurš kopā ar Ļeņinu paverdzināja krievus un visas citas tautas. Nu un viņam nebija nekāda sakars ar krievu kūltūru jo viņš ar saviem ,,zvēriem" to praktiski iznīcija. Krievijas tauta tā pat kā Latvijas tauta sen nav redzējusi brīvību!
 
Skatīt visus 20 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers