Pasaulē: Lielbritānija nobažījusies par Trampa plāniem 3 komentāri
 
Pasaulē

Lielbritānija nobažījusies par Trampa plāniem

 
AP/ SCANPIX

Lielbritānija ir nobažījusies par ASV prezidenta Donalda Trampa plāniem atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, trešdien paziņoja Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

"Mēs dzirdētās ziņas uztveram ar bažām, jo, mūsuprāt, Jeruzalemei acīmredzami ir jābūt daļai no galīgās, sarunās panāktās vienošanās starp izraēliešiem un palestīniešiem," pavēstīja Džonsons, ierodoties uz NATO sanāksmi Briselē.

Kā paziņojusi Trampa administrācijas augsta amatpersona, Tramps trešdien atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu, izbeidzot desmitiem gadus ilgušu piesardzīgu ASV politiku un ignorējot sabiedroto brīdinājumus Tuvajos Austrumos un pārējā pasaulē.

Tramps nāks klajā ar šādu paziņojumu no Baltā nama plkst.13 (plkst.20 pēc Latvijas laika), sacīja amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti.

"Viņš pateiks, ka Savienoto Valstu valdība atzīst to, ka Jeruzaleme ir Izraēlas galvaspilsēta," sacīja augstā amatpersona.

"Viņš uzskata to par realitātes - gan vēsturiskās realitātes, gan mūsdienu realitātes - atzīšanu," piebilda ziņu avots.

Tramps arī liks sākt plānot ASV vēstniecības Izraēlā pārcelšanu no Telavivas uz Jeruzalemi, tomēr viņš parakstīs dokumentu par to, ka vēstniecība pagaidām paliek Telavivā, un tā tur varētu palikt "gadiem" ilgi, sacīja amatpersona.

"Būs vajadzīgs laiks, lai atrastu vietu, apmierinātu drošības prasības, izstrādātu jaunas ēkas projektu, finansētu jaunu ēku un to uzceltu," teica amatpersona.

Jau iepriekš ir izskanējuši pieņēmumi, ka Tramps varētu atlikt lēmumu par vēstniecības pārcelšanu, bet ka viņš vēl šonedēļ atzīs Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

Komentāri [3]
#
Yes 6.decembris 2017 19:28 atbildēt
Palestīna ir senā jūdu un ebreju zeme. Mazs gabaliņš uz Globusa, kā mūsu Kurzeme. Arābi viņus no turienes izdzina un ievācās israeliešu mājās kā okupanti. (Mēs labi zinām, kā tas notiek, vai ne?) Arābiem pieder milzu teritorijas, kas bagātas ar naftas laukiem. Israelas zeme ir nabadzīga, bet izraelieši to neatlaidīgā darbā iekopuši kā oāzi tuksneša vidū. Toties arābiem nav paradums strādāt, tie pārtiek no naftas un par naftas naudu iepērk ieročus, lai karotu un ik dienas uzbruktu israeļiem. Sešu dienu karā israeļi nolika daudzmiljonu arābus pie vietas, un visi godīgi cilvēki visā pasaulē bija mazās Israelas pusē, arī latvieši. Nav tādas tautas kā palestīnieši, tie ir arābi, kas tur uzstājas un grib būt Palestīnas īstie saimnieki. Bet patiesībā uzvedas kā okupanti un arī ir okupanti - kā tas ir, to mēs labi varam iedomāties.
 
#
Yes » Yes 6.decembris 2017 19:38 atbildēt
Kas attiecas uz britiem, tad UK, kā jau imperiālisti, pēc WWII negribēja atzīt israeļu tiesības uz savu valsti, pretēji USA nostājai. Domstarpības savā labā izmantoja Staļins, izlikdamies par lielu israeļu draugu. Angļi šodien tāpat ir ''nobažījušies", USA bija un paliek draugi, bet Krievija pēc veca paraduma lavierē.
 
#
Raimonds 6.decembris 2017 18:29 atbildēt
Nekādas vēsturiskās realitātes žīdiem nav ne ar Jeruzalemi, ne ar Palestīnas teritoriju.
Līkdeguņi izmantoja sajukuma brīdi pasaulē pēc 2.pasaules kara... kad Teherānā tika pārdalīta pasaule. ... un 1948 gadā, neatbilstoši patreizējiem ANO likumiem, paziņoja par daļas Palestīnas valsts teritorijas okupāciju un tās legalizāciju savās intetesēs ...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers