Pasaulē: Britu ministri "principā piekrīt" lielākam "Breksita" rēķinam 1 komentāri
 
Pasaulē

Britu ministri "principā piekrīt" lielākam "Breksita" rēķinam

 
REUTERS/ SCANPIX

Lielbritānijas valdības augstākie ministri piekrituši Briselei "Breksita" sarunās piedāvāt vairāk naudas, tomēr vienīgi gala vienošanās ietvaros par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), otrdien apliecināja avots valdībā.

Ministru vidū, kas pirmdienas vakarā valdības apakškomitejas sēdē piekrituši šai idejai, lai Londonas sarunās ar Briseli varētu notikt pāreja pie sarunām par tirdzniecību, bijuši arī vadošie eiroskeptiķi.

Sēdē "nekādi skaitļi" nav apspriesti, sacīja avots, uzsverot, ka vienošanās par finanšu piedāvājumu būs atkarīga no plašākās vienošanās par nākotnes attiecībām.

"Mūsu pozīcija joprojām ir šāda - ne par ko nav panākta vienošanās, līdz sarunās ar ES nav panākta vienošanās par visu. Apvienotajai Karalistei un ES ir jāsper solis kopā," sacīja avots Dauningstrītā.

Premjerministre Terēza Meja solījusi, ka Lielbritānijas izstāšanās dēļ nevienai dalībvalstij nevajadzēs maksāt vairāk.

REUTERS/ SCANPIX

Tas varētu nozīmēt, ka Lielbritānija turpinās veikt savus maksājumus pašreizējā budžeta cikla ietvaros arī divus gadus pēc "Breksita" 2019.gada martā, un tie varētu būt aptuveni 20 miljardi eiro.

Britu medijos parādījušās ziņas, ka Meja varētu būt gatava dubultot šo summu līdz 40 miljardiem eiro, tikmēr ES norādījusi, ka rēķina summa esot aptuveni 60 miljardi eiro.

Mejai šajā jautājumā jābūt piesardzīgai, jo vairāki konservatīvie parlamenta deputāti ir pret milzīgas summas izmaksāšanu, neraugoties uz Briseles skaidrojumiem, ka tā esot vienīgi Lielbritānijas daļa par četrām ES sastāvā pavadītajām desmitgadēm.

Komentāri [1]
#
Niklāvs 21.novembris 2017 22:32 atbildēt
Maksās poundos bez seguma.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers