Pasaulē: Tramps apver iespēju Venecuēlā ievest ASV armiju 13 komentāri
 
Pasaulē

Tramps apver iespēju Venecuēlā ievest ASV armiju

 
Reuters / Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņoja, ka apsver iespēju izmantot Savienoto Valstu bruņotos spēkus, reaģējot uz politiskās krīzes saasināšanos Venecuēlā.

"Mums Venecuēlai ir daudzas alternatīvas, tostarp iespējama militāra alternatīva, ja tā būs nepieciešama," Tramps pavēstīja reportieriem savā golfa klubā Ņūdžersijā.

"Mums ir karavīri visā pasaulē vietās, kuras atrodas ļoti tālu. Venecuēla nav ļoti tālu, un cilvēki cieš un mirst," piebilda prezidents.

Trampa izteikumi seko divas dienas pēc tam, kad Vašingtona piemēroja sankcijas vēl astoņiem Venecuēlas politiķiem, kas saistīti ar jaunās prezidentam Nikolasam Maduro lojālās Konstitucionālās sapulces izveidi, tostarp bijušā prezidenta Ugo Čavesa brālim.

ASV jūlija beigās jau noteica sankcijas 13 Venecuēlas šābrīža un bijušajām augsta ranga amatpersonām par Konstitucionālās sapulces veidošanu.

Konstitucionālā sapulce, kuras leģitimitāti apšauba starptautiskā sabiedrība, sāka darbu 4.augustā. To veido 545 locekļi, tostarp Venecuēlas prezidenta Nikolasa Maduro sieva un dēls. Sapulcei piešķirtas tiesības atlaist parlamentu, pieņemt likumus un izstrādāt jaunu konstitūciju.

Opozīcijas deputāti neatzīst Konstitucionālo sapulci un uzskata to par Maduro mēģinājumu nodibināt valstī diktatūru.

Otrdien Konstitucionālā sapulce pieņēma dekrētu, ar kuru pasludinājusi savu pārākumu pār visām valdības institūcijām.

Dekrēts arī aizliedz parlamentam - opozīcijas kontrolētajai Nacionālajai sapulcei - rīkoties pretēji Konstitucionālās sapulces lēmumiem.

Plaši protesti pret prezidentu un valdību Venecuēlā notiek kopš 1.aprīļa.

Protestētāji, kuri vaino Maduro smagajā ekonomiskajā krīzē, pieprasa prezidenta atkāpšanos un jaunu vēlēšanu noorganizēšanu. Protestos dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 120 cilvēki.

Maduro savukārt paziņojis, ka krīze ir ASV sazvērestība, un cer, ka Konstitucionālās sapulces izveidošana nomierinās protestētājus.

Komentāri [13]
#
kas par apetīti 12.augusts 2017 17:27 atbildēt
gatavs karot ar ikvienu un jebkur lai jaunas kolonijas sev iekarotu
 
#
drukas kļūda 12.augusts 2017 15:20 atbildēt
kā var "apvērt iespēju"?
varbūt tā ir drukas kļūda un bija domāts "apvērš iespēju"?
 
#
Tāds viegls weekend(a) smīniņš uzraujas.... 12.augusts 2017 13:46 atbildēt
...un tagad pienākusi kārta Venecuēlai. NWO, Jaunā Pasaules Kārtība grib savus cilvēkus valdībā. Kāpēc..., un par ko neraksta... Viss ir tīts miglā un slēpjas aiz demokrātijas plīvura.
Venecuēlā ir atklāti milzīgi naftas krājumi ko var salīdzināt ar Saudi Arabiju. Tas ir iemesls kāpēc vajadzīgi "savi" cilvēki valdībā.
Tas pats sakāms ar ZK., kuras Nukleāro ieroču potenciāls ir vienlīdzīgs nulei. Tomēr tur ir kas cits. Tie ir trilionu vērti mineral resursi, pēc kā rietumiem niez rokas. Un izspēlēts tiek tas pats teātris kas bija ar Iraku. Pasaules biedēšana ar masu iznīcināšanas ieročiem. ...un ka tie Eiropas pilsētas var sasniegt 45 miņušu laikā.
Tā ir NWO, kas grib ieviest pasaulē vienu valdību. Un tie kas nepakļaujas...
Lībija šīrija, īndonēzija, NK, celvēce redz kas notiek ar tām vālstīm. Kura būs nākošā?!
 
#
Raimonds 12.augusts 2017 11:02 atbildēt
Visas šīs ASV histērijas ap Sīriju ... tad Afganistānu ... pēc tam ap Ziemeļkoreju ... un tagad ap Venecuēlu ir nekas cits ... kā būtisks ASV kā pasaules žandarma beigu sākums ....
ASV pēdējos pārdesmit gadus jau bija pieradusi, ka viņa vai jebkurā vietā pasaulē var uzvesties bandītiski ... un viņa par to netiks sodīta.
Bet nu ASV grimst ... un reizē ar to arī tās varenība un visatļautība ...
Un jankiji to psiholoģiski nevar pārdzīvot ... un tāpēc tagad ārdās ....
 
#
NATOVECis » Raimonds 12.augusts 2017 12:26 atbildēt
Saraus krieviju gabalos , un tad lai grimst uz velna paraušanu !
 
#
Hm > Natovecis » NATOVECis 12.augusts 2017 12:40 atbildēt
Daudz jau to rāvēju ir bijis.....
rauj un rauj jau 1000 gadus...
 
#
Raimonds 12.augusts 2017 10:56 atbildēt
Psihopātiskā ASV ... arī mums te ir ļoti jāpiedomā, jo ar dažu valdības kangaru ziņu arī te Latvijā jau atrodas ASV okupanti un viņu tanki ... kuru mērķis ir veidot militāras provokācijas pret Krieviju. Pēc tam paši jankiji aizbēgs ... bet Latvija tiks sapostīta.
Tāpēc pilnīgi pareizs ir mans jau iepriekš paustais, ka Latvijai ar steigu ir jāpārtrauc jebkādas diplomātiskās attiecības ar ASV.
 
#
nedirs muļķi! » Raimonds 12.augusts 2017 15:23 atbildēt
te nekad nekas netiks saplosīts no krievijas puses jo te ir daudz krievu bērniņu un lielā tēvijas kara veterānu, uz kuriem krievija nedrīkst mest savas atombumbas
 
#
Maironds » Raimonds 12.augusts 2017 17:49 atbildēt
Psihopātiskā krievija ... arī mums te ir ļoti jāpiedomā, jo ar dažu valdības kangaru ziņu arī te Latvijā jau atrodas krievu okupanti un viņu līdzskrējēji... kuru mērķis ir veidot militāras provokācijas pret Latviju. Pēc tam paši vaņkas aizbēgs ... bet Latvija tiks sapostīta.
Tāpēc pilnīgi pareizs ir mans jau iepriekš paustais, ka Latvijai ar steigu ir jāpārtrauc jebkādas diplomātiskās attiecības ar krieviju.
 
#
to » Maironds 13.augusts 2017 1:38 atbildēt
Visu laiku nekādas provokācijas neveidoja, bet tavā prātiņā jau tikai skan panorāmas ziņu teksti, vai ne?
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers