Pasaulē: Merkele: ''Breksits'' un Francijas vēlēšanas mainīja manu skatījumu uz ES 15 komentāri
 
Pasaulē

Merkele: ''Breksits'' un Francijas vēlēšanas mainīja manu skatījumu uz ES

 
SCANPIX

Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien vēlētājiem atzina, ka Lielbritānijas lēmums izstāties no Eiropas Savienības (ES) un Francijas prezidenta vēlēšanas mainīja viņas skatījumu uz bloku, piebilstot, ka ir vērts cīnīties par stiprāku Eiropu.

Merkeles komentāri Baltijas jūras piekrastes kūrortā Cingstā izskan divus mēnešus pirms septembrī gaidāmajām Vācijas parlamenta vēlēšanām un uzsver kristīgo demokrātu līderes personīgo apņēmību padziļināt ES integrāciju, ja viņai izdosies ieņemt kanclera amatu uz ceturto termiņu.

Saucot dalību ES par vienu no Vācijas stiprākajām pusēm, Merkele norādīja, ka pērnā gada jūnijā notikušais referendums par Lielbritānijas izstāšanos no bloka un vēlēšanas Francijā un Nīderlandē, kur proeiropeiskas partijas pieveica populistiski noskaņotus spēkus, mainīja viņas redzējumu.

"Daudziem cilvēkiem, tostarp man, kaut kas mainījās, kad mēs redzējām, ka briti vēlas aiziet, kad mēs bažījāmies par vēlēšanu iznākumu Francijā un Nīderlandē," kanclere sacīja vēlētājiem.

scanpix

Merkele atzina, ka ES ne tuvu nav ideāla, un Brisele dažreiz ir pārāk birokrātiska.

"Tomēr mēs pēdējos mēnešos esam sapratuši, ka Eiropa ir kas vairāk par birokrātiju un ekonomisko regulēšanu, ka Eiropai un dzīvošanai kopā Eiropas Savienībā ir saistība ar karu un mieru, ka miera desmitgades pēc Otrā pasaules kara būtu absolūti neiedomājamas bez Eiropas Savienības," uzsvēra Merkele.

Daudzi cilvēki iepriekš ES un tās sniegtās priekšrocības, to vidū vārda brīvību, reliģijas brīvību, ceļošanas brīvību, ir uztvēruši par pašsaprotamām, norādīja Vācijas kanclere, kura uzauga komunistiskajā Austrumvācijā.

"Daudzviet pasaulē tas viss nav pieejams, un tādēļ ir vērts cīnīties par šo Eiropu," viņa paziņoja.

"Tādēļ vienā mūsu vēlēšanu plakātā ir teikts - "Ja Eiropa būs stiprāka, tad Vācija būs stiprāka". Tam ir tieša saistība," piebilda kanclere.

Kā ziņots, ka Merkele ceturtdien paziņoja, ka ir atvērta Francijas prezidenta Emanuela Makrona idejai par eirozonas finanšu ministra amata un budžeta izveidošanu.

Komentāri [15]
#
tedis 17.jūlijs 2017 10:56 atbildēt
Vācijas skats uz ES ir saprotami savdabīgs. Ar saviem 82 miljoniem iedzīvotāju un 4 x lielāku ekonomiku salīdzinot ar teritoriālo gigantu Krieviju,pēc diviem Pasaules kariem un milzu zaudējumiem ,Vācija ir īpatnējā stāvoklī.Tā ir ES ekonomiskais līderis ,bet politiski apzināti pozicionē sevi otrās vijoles lomā.Tomēr kopā ar Franciju Berlīne runā par daudzpusīgu un elastīgu ES attīstību nākotnē. Mūs ,šeit Latvijā , uzbudina neizpratne par šiem nodomiem. Tomēr runa par mērogu ,jo Vācija un Francija kopā ir visos parametros ekonomiski spēcīgāka un ar lielāku skaitu iedzīvotāju nekā Krievija .Un tad rodas jautājums kādā veidā realizēt sevi pasaules norisēs.
 
#
Raimonds 16.jūlijs 2017 9:24 atbildēt
Sadarbība ar Krieviju mums dos vienkārši fantastiskas izaugsmes iespējas ... turpretī turpmāka atrašanās ES ... tā būs beztermiņa sēdēšana purvā ...
Tāpēc Latvijai ir jāņem piemērs no Anglijas .. un arī jārīko refetendums par aiziešanu Eirokolhoza.
 
#
Fēlis » Raimonds 16.jūlijs 2017 9:55 atbildēt
Sadarbība kādā jomā? Biznesā? Nez vai tik vienkārši būs, ņemot vērā, ka līdztekus ekanomiskai sadarbībai, krievija izgriež partneriem rokas un pieprasa politiskas dividendes, bet ja vēl ņemt vērā krievu principu- нам чужой земли не надо, только свою и те, что рядом... Paldies par kūkām, bet pietika jau 39ā gada ,,sadarbības līguma".
 
#
Joņs » Raimonds 16.jūlijs 2017 13:54 atbildēt
Tu vēl Napaliona laikus aizmirsi! Hehehe : )))
 
#
savādnieks » Raimonds 16.jūlijs 2017 14:18 atbildēt
Nūūū,vai nav par šerpu šādiem ieteikumiem,jo Latvija Eiropas ziloņa kājstarpē kuļājas pašā apakšā un atrašanās E-savienībā dod vismaz kādus resursus mūsu pastāvēšanai...cita lieta,kā šie resursi tiek apsaimniekoti,bet ar Krieviju jāuztur normālas kaimiņattiecības- tirdzniecība,tranzīts,kultūras apmaiņa,bez Rinkēviča ''ār'politikas''
 
#
nu nu » Raimonds 17.jūlijs 2017 10:36 atbildēt
Bet kāpēc Kazahstāna kļuvusi daudzos parametros pārāka par Krieviju ? Tikai ar Ķīnas milzīgajiem kapitālieguldījumiem. Un kāpēc neviena Eirāzijas bloka valsts nav uzplaukusi ejot kopā ar Krieviju? Pat Armēnija pilnās būrās trauc Ķīnas virzienā.
 
#
Raimonds 16.jūlijs 2017 9:21 atbildēt
Manuprat turpmāka mūsu dalība Eirokolhozā vairs nav Latvijas interesēs. Jo rezultātu mēs jau redzam - aiz tik tiešām izdevīgām lietām (ceļošanas brīvība Šengenas zonā), Latvija kā valsts tiek demontēta.... un faktu tam ir vairāk kā pietiekami.
Ir jāizšķirās - vai nu ar banānu rokās turpinām iet pa burbuli ... vai arī veidojam jaunu savienību kopā ar Krieviju, Baltkrieviju, Kazahstānu ... un sekojoši tam ar BRIGS ... tātad izeja uz Ķīnu, Indiju ...
 
#
Fēlis » Raimonds 16.jūlijs 2017 9:56 atbildēt
Tu galīgi jobnulsja?!
 
#
pārprastais humānisms velk bedrē 16.jūlijs 2017 8:55 atbildēt
tā ir
 
#
Kendjuks 16.jūlijs 2017 6:26 atbildēt
Doičland iber alles?
 
Skatīt visus 15 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers