Pasaulē: Putina vadībā ticis izstrādāts plāns Trampa uzvarai vēlēšanās 8 komentāri
 
Pasaulē

Putina vadībā ticis izstrādāts plāns Trampa uzvarai vēlēšanās

 
SCANPIX

Krievijas valdības domnīca, kuru kontrolē prezidents Vladimirs Putins, izstrādājusi plānu, lai ietekmētu ASV 2016.gada prezidenta vēlēšanās par labu Donaldam Trampam, kā arī grautu vēlētāju ticību ASV vēlēšanu sistēmai, ziņu aģentūrai "Reuters" apliecināja trīs pašreizējās un četras bijušās ASV amatpersonas.

Tās atsaucās uz diviem slepeniem domnīcas dokumentiem, kas nodrošinājuši bāzi un pamatojumu Krievijas intensīvajiem centieniem iejaukties ASV 8.novembra vēlēšanās.

ASV izlūkdienesta amatpersonas ieguvušas dokumentus, kurus izstrādājis Maskavā bāzētais Krievijas Stratēģisko studiju institūts, jau pēc vēlēšanām.

Institūtu vada atvaļinātas Krievijas ārējās izlūkošanas amatpersonas, kuras ieceļ Putina birojs.

Pirmais Krievijas institūta teksts ir stratēģijas dokuments, kas sagatavots jūnijā un izplatīts Krievijas valdības augstākajos ešelonos, tomēr tas nav bijis adresēts konkrētiem indivīdiem.

Tajā Kremlim ieteikts izvērst propagandas kampaņu sociālajos medijos un Krievijas valsts atbalstītajos globālajos ziņu medijos, iedrošinot ASV vēlētājus ievēlēt prezidentu, kas ieņemtu maigāku kursu pret Krieviju nekā prezidenta Baraka Obamas administrācija, sacīja septiņas amatpersonas.

Otrajā institūta dokumentā, kas izstrādāts oktobrī un izplatīts analoģiskā ceļā, pausts brīdinājums, ka vēlēšanās, visticamāk, uzvarēs demokrātu kandidāte Hilarija Klintone.

SCANPIX

Tāpēc, kā skaidrots dokumentā, Krievijai labāk būtu izbeigt Trampa atbalsta propagandu un tā vietā intensificēt informācijas izplatīšanu par vēlēšanu falsifikāciju, lai tādējādi grautu ASV vēlēšanu sistēmas leģitimitāti, kaitētu Klintones reputācijai un vājinātu viņas prezidentūru.

Dokumentiem bijusi svarīga loma, Obamas administrācijai nākot pie slēdziena, ka Krievija izvērsusi "viltus ziņu" kampaņu, kā arī veikusi kiberuzbrukumus Demokrātu partijas organizācijām un Klintones štābam, norādīja amatpersonas.

"Putinam prātā visu laiku bija šis mērķis, un viņš lūdza institūtu izstrādāt viņam "ceļa karti"," sacīja viens no avotiem - bijusī augsta ranga ASV izlūkošanas amatpersona.

Jūnija stratēģijas dokumentā izklāstītā pieeja ir plašāka versija Putina administrācijas 2016.gada martā uzsāktajiem centieniem.

Šajā mēnesī Kremlis instruēja valsts atbalstītos medijus, arī raidorganizāciju "Russia Today" un ziņu aģentūru "Sputnik", sākt gatavot pozitīvus materiālus par Trampa cīņu par Balto namu, sacīja četri "Reuters" avoti.

Komentāri [8]
#
to >>>viktors 22.aprīlis 2017 11:29 atbildēt
idiot,laikam tu draaz krieveni,ka ta tikai maaki vaukshkjeet,utainna miskaste.
 
#
viktors 20.aprīlis 2017 18:31 atbildēt
var jau ķengāt saskaņu cik grib latgalē viņi uzvar visās pēdējās vēlēšanās lai pat ja nebūs labāk bet lai mazāk balsu liberāļiem tikai tāpēc latgaliešu vairākums tā balso nu ja krievu prezidents var palīdzēt ievēlet asv prezidentu cepuri nost galva strādā
 
#
Apmierinātais ciniķis 20.aprīlis 2017 14:20 atbildēt
Putins un Krievija palikeēnā salīdzinot ar korupcijas apjomiem Latvijā un Latvijas politisko ierēdņu mafiju.
 
#
laimis 20.aprīlis 2017 14:08 atbildēt
Kāpēc netiek nekas runāts par propogandas, dezinformācijas sniegšanu Latvijā no Krievijas un SC puses uz pašvaldības vēlēšanām. Klusums! Toties tiek pieļauts SC partijas Nila agresīvi izteicieni, ka visas nelietības, aferismi, kas notiek Rīgas domes darbībā, ir politisks uzbrukums viņam un SC partijai. Un atkal medīji TV ieturēti klusē. LAikam domā sākt runāt, ja vispār to darīs, tikai iepriekšējā diena pirms balsošanām. Tad jau būs par vēlu. TAktiski un stratēģiski ir aplami, šodien par to klusēt.
 
#
Joņs » laimis 20.aprīlis 2017 14:19 atbildēt
Tāpēc ka no otras puses notiek tāda pati dezinformācija! Saprati Vasja?
 
#
lapa 20.aprīlis 2017 13:44 atbildēt
un peld kugi un lido lidmasinas gar latvijas robezu , bet tautai jasavelk bikses , jo saimas deputatiem jacel algas , vini sajos stresa apstaklos nevar normali baroties un apgerbties - amen.
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers