Pasaulē: ĀM izvairīga komentāros par nākamā EP prezidenta amata kandidātiem 1 komentāri
 
Pasaulē

ĀM izvairīga komentāros par nākamā EP prezidenta amata kandidātiem

 
SCANPIX

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) izvairīga savos komentāros par nākamā Eiropas Parlamenta (EP) prezidenta amata kandidātiem, vienlaikus norādot, ka tā uzmanīgi seko līdzi procesiem.

Uz aģentūras LETA jautājumu par nākamo EP prezidenta amata kandidātu izvēli un to, kas būtu Latvijai pieņemamākā kandidatūra, ministrijā vien atgādināja, ka līgums par Eiropas Savienību (ES) paredz, ka EP no sava locekļu vidus ievēl priekšsēdētāju. Savukārt, EP reglaments paredz detalizētus noteikumus par to, kā tiek ievēlēts EP priekšsēdētājs.

Vienlaikus ĀM arī darīja zināmu to, ka ES pamatlīgumi neparedz citu ES institūciju iesaisti EP priekšsēdētāja izvēlē. Pašlaik plānots, ka nākamo EP priekšsēdētāju Parlaments ievēlēs nākamā gada 16.-19.janvāra plenārsēdē Strasbūrā, Francijā.

Visbeidzot ministrijā atdzina, ka Latvija uzmanīgi seko līdzi procesiem EP - EP politiskajās grupās un starp EP politiskajām grupām - saistībā ar nākamā EP priekšsēdētāja izvēli. Informācijas apmaiņa notiekot arī ar citām ES dalībvalstīm.

"EP, tāpat kā ES Padome, ir ES likumdošanas institūcija. Līdz ar to, ņemot vērā esošos ES šodienas izaicinājumus un aktuālo darba kārtību, būtiski nodrošināt institucionālo stabilitāti un likumdošanas procesa pēctecību," pauda ministrijā, norādot, ka Latvijas interesēs ir arī turpmāk saglabāt konstruktīvu un ciešu sadarbību ar EP par ES darba kārtības jautājumiem.

Tomēr, kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija, vairākas dalībvalstis uz gaidāmo priekšsēdētāja vēlēšanām raugās ar zināmu piesardzību, ņemot vērā iespēju, ka atsevišķiem pretendentiem varētu būt atšķirīgi viedokļi par dažādiem jautājumiem, kuri pašlaik ir aktuāli, tostarp par cīņu pret Krievijas propagandu.

LETA jau vēstīja, ka labēji centriskā Eiropas Tautas partija (ETP) nominēja itālieti Antonio Tajani par savu kandidātu EP priekšsēdētāja amatam, lai tajā nomainītu Vācijas sociāldemokrātu Martinu Šulcu, kurš ir paziņojis par savu atkāpšanos janvārī.

EPP kandidātam teorētiski ir nopietnas izredzes kļūt par nākamo Eiroparlamenta vadītāju, jo šai partijai ir visvairāk deputātu Eiroparlamentā, tomēr Eiroparlamenta priekšsēdētāja vēlēšanās 17.janvārī sacensība var izrādīties nopietnāka par gaidīto.

Eiropas Sociālistu partija, kas ir otra lielākā grupa Eiroparlamentā, brīdinājusi, ka nepieņems EPP "monopolu". ETP pārstāvji jau vada divas citas ES institūcijas - Eiropas Komisiju (Žans Klods Junkers) un Eiropadomi (Donalds Tusks).

Komentāri [1]
#
Optimists 26.decembris 2016 16:26 atbildēt
Ja jautā ārlietu ministrija ir izvairīga, tad jau būs mūsu pašu Rinkevičs. Tikpat labi varētu būt Pabriks, Kalniete vai Vaidere. Bet tas būs mūsu pašu bāliņšvai tautu meita - ar pieredzi veiksmes stāstu rakstīšanā. Tieši tādu šobrīd Eiropai visvairāk vajag.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers