Politika: Saprāts pret vājprātu 20 komentāri
 
Politika

Saprāts pret vājprātu

 
F64

Līdz 13. Saeimas vēlēšanām palicis mazāk nekā gads, tāpēc vairs nevar nodibināt kādu jaunu partiju, lai tajās piedalītos, taču var dibināt partiju apvienības, pārskriet no vienas partijas uz citu un visādi iznesties. Pagaidām pāragri vērtēt partiju izredzes, jo vēl viss kas var notikt, bet dažas tendences un virzieni ir jau samanāmi.

Bez bažām palikt aiz borta uz 13. Saeimu var vērties divi politiskie spēki - Nacionālā apvienība un Saskaņa. Tās bez īpašām pūlēm dabūs apmēram to pašu ietekmi, kas tām ir pašlaik. Nav nekā vienkāršāka, kā pastrinkšķināt uz valodas nerva, lai tūkstošiem ļaužu pārstātu domāt par ikdienas reālajiem rūpestiem un kā nohipnotizēti vērtos nacionālā naida ugunskurā. Jo aktīvāk ar krievu kacināšanu nodarbosies NA, jo labāk tas arī Saskaņai, jo politikā tāpat kā mehānikā darbojas trešais Ņūtona likums - ja viens ķermenis darbojas uz otru ķermeni ar noteiktu spēku, tad otrs ķermenis darbojas uz pirmo ar tikpat lielu, bet pretējā virzienā vērstu spēku.

Turpretī elementārās matemātikas likumi politikā ne vienmēr darbojas, un divi plus divi var būt gan pieci, gan nulle. Ja apvienojas vārgas, marginālas partijas, tas vēl nenozīmē, ka tās pārvarēs 5% barjeru, pat ja to reitingu summa ir lielāka par 5%. Bet nu laika ir gana un vēl var sparīgi zīmēties, lai pacīnītos par vietu zem saules. Artis Pabriks, Mārtiņš Bondars, Juris Pūce un Vents Armands Krauklis manifestējušies ar ideju, ka nu tik jāapvieno spēki startam vēlēšanās. Tikai ideju gan tā īsti pagaidām nevar saprast. Ko viņi piedāvās? To, ka viņi ir glīti, labi ģērbti un prot gudri runāt?

Diemžēl vēlēšanas atkal nepaliks bez klaunādes, kur šoreiz aktieri Artusu Kaimiņu nomainīs Jaunā konservatīvā Strīķes un Juraša partija. Nekāda jaunuma un konservatīvisma tur nebūs, bet būs sviedrains boksa mačs pret dabā nepastāvošiem dēmoniem - trim «oligarhiem». Lai gan Andris Šķēle un Ainārs Šlesers aktīvo sportu ir pametuši pirms daudziem gadiem, bet Aivars Lembergs savu maču pašvaldību vēlēšanu čempionātā ir pārliecinoši vinnējis un Saeimas kampaņas ringā nemaz nekāps, Juris Jurašs un Juta Strīķe vicinās rokas, pārbolīs acis, sitīs ar cimdiem tukšu gaisu un kritīs, celsies un atkal kritīs. Un būs taču elektorāts, kas šai ākstībai uzgavilēs un aplaudēs.

Vēl dabā pastāv arī šāda tāda realitāte, un tur dzīvojošajiem politiķiem ir pavisam grūti. Rindas pie dakteriem, OCTA traktoriem, ļaužu emigrācija uz ārzemēm, Telia spiediens uz Lattelecom un LMT apvienošanu, bagātnieku pieteikums Satversmes tiesā par solidaritātes nodokļa atzīšanu par nelikumīgu, obligātās iepirkuma komponentes (OIK) hroniskais parazītisms un akūtā, nupat atklājusies blēdība ar nepamatotu zaļās enerģijas ražošanas atļauju saņemšanu no nekompetentiem vai korumpētiem ierēdņiem... Tā ir tikai daļa no ķibelēm, kas gāžas pār valdības galvu. Un tur ir kaut kā pa vidu jāpieņem budžets un jāturpina uzsāktā nodokļu reforma, jāskatās, lai Valsts ieņēmumu dienests ieņem ieņēmumus, un jāskatās, kur ir PVN atmaksas karuseļi un caurumi, pa kuriem joprojām plūst projām valsts nauda. Tās ir tēmas, kur, pat ļoti sparīgi un godprātīgi daroties, pie lielas popularitātes nevar tikt.

Viltīgais Arvils Ašeradens jau laikus ir sapratis, ka OIK un Lattelecom&LMT nav tie atslēgas vārdi, ar kuriem spraukties 13. Saeimas durvīs. Viņš notinas no ekonomikas ministra amata uz Saeimas frakciju un Vienotības partijas vadīšanu. Taču nekur tālu jau neaizbēgs. Šā vai tā Vienotība paliek valdošajā koalīcijā, un atbildība par valstī notiekošo tai paliek. Ko Vienotība virzīs ekonomikas ministra amatam Ašeradena vietā, ja rezerves spēlētāju soliņš nav nekāds garais? Vai Vilni Ķirsi, kurš uz Rīgas mēra krēslu pretendēja ar programmu, kurā viena tēze bija pretrunā ar nākamo tēzi un visas kopā bija acīmredzami neizpildāmas? Skumji jau gan ir redzēt, ka partija, kas savulaik bija tik varena, tagad ir stipri papluinīta, žurkas bēg projām un sūce tik liela, ka rodas šaubas, vai kuģis vairs ir ilgti peldēt spējīgs.

Partiju un to apvienību ir daudz, taču 13. Saeimas vēlēšanās galvenā cīņa briest starp diviem virzieniem - starp vājprātu un saprātu. Vienu daļu politiķu nemaz neinteresē, kā tauta ēd, slimo, strādā un mācās, bet priekšplānā izvirza slima suņa murgus par «oligarhiem» vai «krievu nākšanu». Otra daļa vēl cenšas līdz feikziņu un mītu pasaulei nenolaisties. Tas nav viegli, jo mīti un feikziņas rauj sevī iekšā kā atvarā.

Vēlētājam arī nebūs viegli, jo būs jāizvēlas starp racionālo un emocijām, starp strādātājiem un pļurkstētājiem, starp saprātu un vājprātu.

Komentāri [20]
#
Nu ja 22.oktobris 2017 20:40 atbildēt
Komjaunieši, komunisti, okupācijas laika nomenklatūra un viņu paaudze, čekas stukači, karogu plivinātāji un Maksātnespējas administrācijas auklētāji un interfrontisti - ir Latvijas valsts super attīstītāji, dzinējspēks. Sistēma spēkā, korupcija zeļ un plaukst, raksti ko gribi, kaut mietu tes uz galvas - sistēmu nesatricināsi.
 
#
malda 21.oktobris 2017 13:44 atbildēt
Autors ir viens traks pļurkstētājs!Šķēle pazudis no skatuves, arī Šlesers-patiesi .Bet kā dēliņš nupat sapelnījis varenus miljonus?Kad reiz autora kungs beigs ''bāzt batonus ausīs''?Nu nav tā tauta tik glupa!
 
#
Jopcik, Kr.Barona ielā aug birztala » malda 22.oktobris 2017 20:36 atbildēt
Andris Škēle ir ļoti aktīvs sportists. Viņš padzina milzīgu masu rīdzinieku no Sporta pils Kr, Barona ielā, jo sevišķi viņam patika to darīt pret bērniem, kuri tur sportoja masveidā: prom, sīkaļas un atstāja vien vienu būdu, vienas personas vajadzībām un pa nakts tumsu viens pats laikam nodarbojas ar sportu Sporta pils vienā atstātajā tepā. Vai ar seksu viņš vai kādi citi tur nodarbojas arī, neviens nezina. Ar sportu - gan jau ka, jo jau laikam 10 vai vairāk gadu šis "piemineklis" apaug ar krūmiem, kur varēs dziedāt: "tur nav nekas, tur nebūs nekas, tik krūmiņš kustējās" . Varbūt tas nav ne viņa īpašums, ne meitas, pārdeva citam sportistam, kurš tur sporto?
Nu, uzņēmējs gan ir apjomīgs šis Šķēle Andris un Co - tādu birztalu audzē Rīgas sirdī.
 
#
haralds 21.oktobris 2017 2:18 atbildēt
ikdienas reālie rūpesti notiek nabagu veikalā MaXXXima, kur darbinieks ar uzrakstu "jautājiet, es varu palīdzēt!" uz darba apģērba uz jautājumu vai 3 j€vrikus maksā katrs AA aķis vai komplekts, kurā divi AA aķi, atbild "я, цена дыви евро!"!
"un kā nohipnotizēti vērtos NAcionālā naida ugunskurā." - excuse moi, vienas valsts ietvaros NAcionālais naids nav definēts! nonsenss!
Šā vai tā "Vieno†ība" paliek uz skuju †akas un atbildība par valstī notiekošo tai paliek tādā mērā, kādā vispār Brīvvalstī kādam ir kāda atbildība - tobiš nekāda.
cīņa briest starp diviem virzieniem - starp NEprātu un ĀRprātu.
slima vai vesela suņa tie murgi par «oligarhiem» un / vai par «krievu nākšanu». atnāca takš. aizvilkušies nav!
 
#
:):):):):):):) 20.oktobris 2017 20:24 atbildēt
"Vēlētājam arī nebūs viegli, jo būs jāizvēlas starp racionālo un emocijām, starp strādātājiem un pļurkstētājiem, starp saprātu un vājprātu....""
Kurš tad , autorprāt, pārstāv saprātu?????? Taču ne ZZS ar saviem sarkanajiem baroniem??
 
#
Inta 20.oktobris 2017 12:47 atbildēt
Vēl jau vienmēr pastāv 3. variants. Nepiedalīties tamajā farsā, kamēr nebūs...
normāla Vēlēšanu likuma vai vismaz Referenduma iespēju, vispār...
 
Skatīt visus 20 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers