Politika: Intereses un konflikti 47 komentāri
 
Politika

Intereses un konflikti

 
F64

Jau pati parlamentārās izmeklēšanas komisijas nodibināšana «par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr. 16870000911» ir liels pazemojums Saeimai.

Tautas priekšstāvji ir spiesti ar nopietniem ģīmjiem runāt, taisnoties, apspriest, izmeklēt ko tādu, kam vērtība un ietekme uz šodienas reālo politiku vien tik, cik pupu mizām. Deputāti izmeklēšot kaut kādas sarunas, kas pirms septiņiem un vairāk gadiem esot notikušas viesnīcā Rīdzene. Daļa šo sarunu fragmentu propagandiskā mērcē publicēti vienā žurnālā. Nav apstiprināts šo sarunu autentiskums, nav zināms, kad konkrēti tās notikušas. Ko tad īsti komisija izmeklēs? Kur ir tās valsts nozagšanas pazīmes? Vai tas ir milzīgs atklājums, ka politiķi mēdz savā starpā apspriesties, perināt kādus koalīciju plānus, ka vieniem politiķiem nepatīk citi politiķi vai amatpersonas un viņi gudro, kā tos gāzt no amatiem? Labi, pirms septiņiem gadiem tam, ko politiķi runāja, bija kāda nebūt aktualitāte, bet ne vairs tagad - daļa tolaik pie varas bijušo politiķu tagad vairs neko neietekmē, starplaikā ir dibinājušās, bet pēc tam sabrukušas vienas partijas, citas partijas ir radušās. Parlamentārā komisija apvāvuļos ko tādu, kas jau sen ir vēsture.

Komisijai jau bija ievēlēta priekšsēdētāja un izveidots sastāvs, taču arī te izcēlās kārtējais absurds un bļaustīšanās. Ievēlētā komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) esot amatam nederīga, jo esot interešu konfliktā. Viņa esot pieminēta Rīdzenes sarunās kā premjera amata kandidāte, par kuru nolemts Maskavā. Kad papēta, kā tad īsti radusies šī Sudrabas sasaiste ar Maskavu, izrādās, ka tā ir radusies no zila gaisa: uzņēmējs Viesturs Koziols pļāpājis ar Aināru Šleseru un stāstījis viņam par Sudrabas apstiprināšanu Maskavā. Šādas baumas, ko viens pazīstams dižmuldētājs pārstāsta otram, tiek pasniegtas kā tīra patiesība - par to pilnā nopietnībā nosodoši izsakās Nacionālās apvienības vadība un pat pats Valsts prezidents.

Tātad, lai mestu ēnu uz kādu politiķi vai amatpersonu vai pat liegtu tai ieņemt amatus, pietiek, ka kādas citas personas savās privātās sarunās stāsta anekdotes vai atstāsta baumas par šo personu. Ja Koziols Šleseram viesnīcā būtu stāstījis, ka visi Latvijas iedzīvotāji ir vampīri un vurdalaki, tas būtu jāuzskata par nopietnu faktu ar visām no tā izrietošajām politiskajām un tiesiskajām sekām.

Bet nu kur patiešām interešu konflikts ir acīmredzams, ir fakts, ka komisijas locekļa Mārtiņa Šica (LRA) palīdze Signe Bole ir bijusī KNAB darbiniece, kas pat savulaik piedalījusies krimināllietas Nr. 16870000911 izmeklēšanā. Tā kā parlamentārajai izmeklēšanas komisijai jānoskaidro, kāpēc krimināllieta izmeklēta tik ļoti nekvalitatīvi, deputāts, kura palīdze ir piedalījusies lietas izmeklēšanā, var tikt ļoti ietekmēts un manipulēts. Bole pat ļoti varētu būt ieinteresēta parlamentārās komisijas darba ietekmēšanā, jo tolaik, kad risinājās tā saucamās oligarhu lietas jeb lietas Nr. 16870000911 notikumi, viņa faktiski bija KNAB izmeklētāju priekšniece. Izskatās, ka bijušie KNAB darbinieki Juta Strīķe, Juris Jurašs un Bole labprāt uzgrūstu atbildību par savu vājo darbu prokuroriem un ģenerālprokuroram. No Šica gaida, ka viņš strādās par lapsu vistu fermā un ripinās mucas no KNAB galvas uz Ģenerālprokuratūras galvu. Šics pat jau ir pamanījies nenoslēpt savu politisko simpātiju tendenci, piedaloties Juraša&Co organizētā mītiņā pie Valsts prezidenta pils. Pasteidzās...

Latvijas politiskajā vidē diemžēl ir jau sīksti iesakņojusies prakse savdabīgi interpretēt dažādus juridiskus terminus - dažkārt pat pilnīgi pretēji to klasiskajai, vispārpieņemtajai jēgai. Tā arī ar «interešu konfliktu» tiek manipulēts, kā nu kurā gadījumā vajadzīgs. Ja interešu konfliktā ir savējie vai vajadzīgie, tad tas netiek pamanīts, bet, ja politiskie pretinieki - tad noziegums. Bet politiskas un specdienestu varas saplūšana, apsūdzēšana bez pierādījumiem, pierādījumu safabricēšana, centieni pierādīt taisnību ar bļaušanu un acu bolīšanu tiek dēvēti par «tiesiskumu».Komentāri [47]
#
Valdis Freimantāls 6.augusts 2017 7:09 atbildēt
Par galveno - 3 000 latviešu biedrību atjaunošanu ne vārda!
 
#
Laimdota » Valdis Freimantāls 6.augusts 2017 7:10 atbildēt
Nedrīkst vēl.........
 
#
Spīdola » Laimdota 6.augusts 2017 7:11 atbildēt
neļauj.........
 
#
Latvietis » Spīdola 6.augusts 2017 7:13 atbildēt
nedrīkst......
 
#
. 1938. gada A I Z L I E G T O Rīgas Latviešu Biedrības statūtu aizstāvība - Latvijas aizstāvība! » Latvietis 6.augusts 2017 7:23 atbildēt
Vienīgā recepte pret partiju uzkundzēšanos tautai!
 
#
Valdis Freimantāls 6.augusts 2017 7:02 atbildēt
Cik gudri cilvēki!

Lasa raksta - spriež par daudz ko!

Tikai par galveno nē!

Tas viņus neinteresē.

Par 3 000 iznīcinātajām un kopš 1940. gada neatjaunotajām latviešu biedrībām - ne vārda!

It kā tas nebūtu G A L V E N A I S?
 
#
Nja 5.augusts 2017 8:03 atbildēt
Kad izdosies lembergu un viņa saskaņas drauģeļus padzīt no varas, Latvija beidzot uzplauks
 
#
ESMAIJA » Nja 5.augusts 2017 15:37 atbildēt
Man šajos, Latvijai drūmajos gados reti gribās smaidīt, bet šoreiz gan sasmīdinājāt.Cik zināms, ka Latviju bezelpā iedzina pavisam citi cilvēki un citi grupējumi... Varbūt man paslīdējis kaut kas garām, tad lūdzu atklājieties līdz galam! Kuros gados ta Lembergs vadījis valdību, bijis varbūt Prezidenta godā, vai sēdējis Saeimā un pieņēmis likumus ...arī tos, kas pieņemti vai ko grasījās pieņemt speciāli pret viņu. Cik zinu viņš ir bijis tikai vienas, ne īpaši lielas pilsētas domes vadītājs un savu darbu padarījis lieliski. Ak, jā, vienas mazas sastāvdaļas lielā partijā vadītājs... Par viņa darbu runā ne jau tikai es, bet ventspilnieki, kas jau kuro sasaukumu Lembergam dāvā savu uzticību. Bet speriet vien ārā, un neturiet apslēptībā, citādi vēl izskatīsies, ka Jūs esat viens, labi algots un apmācīts aizslepenošanā, tās pašas caurkritušās Vienotības kadrs.
 
#
ja paslīdējis garām, tad » ESMAIJA 6.augusts 2017 10:08 atbildēt
Lembergs jau n-tos gadus sēž koalīcijas padomē, kura pieņem lēmumus pirms apstiprināšanas Saeimā, Lembergs jau n-tos gadus ir vienas no valdību veidojošo partiju premjera amata kandidāts, Lemberga partijas Latvijai un Ventspilij biedri ir ieņēmuši un ieņem visaugstākos amatus Saeimā un valdībā, ieskaitot Saeimas priekšsēdētāja un vairāku ministru amatus.

Vai varbūt tu gribi teikt, ka Lembergs savā partijā ir savācis pilnīgus nejēgas, kas neko nav spējīgi paveikt un darbojas pretēji viņa uzstādījumiem, ka Lembergs gadiem ilgi piekrīt būt par karogu kaut kādam salašņu baram, kas iekļūstot Saeimā, tūlīt sāk rīkoties pretēji viņam?
 
#
ESMAIJA 4.augusts 2017 15:07 atbildēt
Te ir tādas pērles, ka gluži vai malā gribās paiet... Domājošs cilvēks taču neieciklēsies uz kaut kādām senām sarunām, bet sapratīs pavisam vienkāršu lietu - ŠĀDAS SARUNAS NOTIEK KATRU MĪĻU BRĪDI! Tikai, diemžēl tieši tās - īstās sarunas, kuras tiek vestas , un kuru rezultātā pa īstam tiek izzagta valsts, tās netiek ne noklausītas ne publicētas, jo tās tiek vestas pavisam citā kvalitātē. - aizbrauc bariņš uz Gruziju... Satikšanās vietas tiek mainītas...un tām neviens nespēj ne izsekot, ja arī gribētu. un viss rullē uz priekšu. Bet ir tādi idioti, kas vai nu cieši tic, vai arī tīši nolikti šeit un tagad, lai ar savām ,,publikācijām" novērstu aizdomas no īstajiem valsts izzadzējiem, lienot vai no ādas ārā, bez kādas izvēles ņemot talkā melus, rupjības un ko tik vēl ne, lai uzturētu dzīvu domu, ka trīs cilvēki ir izsaimniekojuši un izzaguši Latviju sausu, no kuras simtiem tūkstoši ar pauniņu padusē ir neatskatoties bēguši pasaulē. Apžēliņ! - Nekļūstiet taču smieklīgi un mazdrusciņ padomājiet ar prātu.
 
#
Altruiste » ESMAIJA 5.augusts 2017 8:44 atbildēt
Ļoti interesanti, ka jebkurā ar lembergu iesaistītā skandālā ESMAIJA ieņem nepārprotamu lembergu aizstāvošu pozīciju vēl kareivīgāk nekā kāds advokāts. Pie tam, šī pozīcija ir tik pārliecināti aizrautīga, it kā ESMAIJA mūžīgi stāvētu lembergam blakus un un būtu lietas kursā par katru vismazāko sīkumiņu viņa dzīvē. Pat vēl vairāk - viņa zina visas aizkulises ne tikai par lembergu, bet arī visu par viņa konkurentiem,
Kas varētu būt tas cilvēks, kurš ir tuvāks pat par sievu?
 
#
ESMAIJA » Altruiste 5.augusts 2017 15:53 atbildēt
Nu, kas tur tik interesants? Es gluži vienkārši sekoju līdzi tam, cik tālu cilvēki ir spējīgi atklāties, lai aprietu citus. Piemēram - daļa no šeit komentētājiem, autora uzrakstīto nemaz nav spējīgi ne saprast un pat ne izlasīt... Bet apriet autoru, tam nu ir iestrādātas TĀĀĀDas iemaņas, ka maz neliekas. Un tad, gluži intuitīvi es vēlos aprieto aizstāvēt,. Vai Jūs, ja redzēsit kādam uzbrūkam laupītāju vai suni, bēgsiet vai centīsities aizstāvēt? Es esmu no tiem, kas centīsies aizstāvēt, vel jo vairāk, ja traks suns metīsies virsū cilvēkam, par kura darbu man bijusi iespēja priecāties. Kā tas ir Lemberga gadījumā, kura priekšā, ja man būtu, es noņemtu cepuri Arī par Sudrabu, kad viņa atklāja vienu valsts izzagšanu pēc otras, bet likumkalēji nebija devuši viņai tiesības nevienu sodīt. Sodīšanu - kuru sodīt un kuru ne - atstājot savā ziņā, jo tas arī bija labs peļņas avots... Tā, lūk, nesodītie vēl šobaltdien staigā apkārt un ar skaļu bļaušanu pieprasa
sodīt tos, kas nav to pelnījuši.....
 
#
1999 4.augusts 2017 2:55 atbildēt
Skudru pūznī satraukums. :) Žēl tikai, ka Vaira vairs nav prezidente.
 
#
. » 1999 4.augusts 2017 10:20 atbildēt
jā, viņa savārītu vēl lielākus sūdus.
 
#
žēl gan » 1999 4.augusts 2017 12:16 atbildēt
Jā, nav vairs neviena, kurš brauktu pie VlaģimirVlaģimiriča uz Maskavu ikgadējo 9.maija kolorādo praidu atzīmēt.
 
#
ESMAIJA » 1999 4.augusts 2017 17:19 atbildēt
Un kas spraustu lielākajam pasaules finanšu noziedzniekam - Sorosam Trīszvaigžņu ordeni pie krūtežas, jā un vēl karaļnamu piķieriem.
 
#
Amdeuss » ESMAIJA 5.augusts 2017 10:01 atbildēt
Bet kas ir lielākais finanšu noziedznieks, kas mājo tepat Latvijā, hi?
 
#
ESMAIJA » Amdeuss 5.augusts 2017 16:04 atbildēt
Pēc manām domām, tāds nav viens vien. Bet vislielākais manuprāt ir Repše, kas Laventu apmācīja kā viltot atskaites (tas atklājās tiesā) un kā aizsūknēt naudu uz Krieviju,izmisušus atstājot vai pusi Latvijas cilvēku... kas paņēma no budžeta daudzus desmitus miljonu un atdāvināja LM bandītiem... Un kas caur naudas reformu vienā rāvienā atņēma veciem ļaudīm visus mūža iekrājumus priekš vecumdienām, atstājot bez iztikas līdzekļiem... Ja Jūs gaidījāt no manis citu atbildi, tad tie , ko Jūs gaidījāt ir jukušu cilvēku murgi, nekas vairāk. , jo šiem murgiem neseko nekādi pierādījumi.
 
#
vispār > ESMAIJA » ESMAIJA 6.augusts 2017 10:32 atbildēt
Tieši taviem murgiem neseko nekādi pierādījumi!
 
#
es - VISPĀR » ESMAIJA 6.augusts 2017 13:37 atbildēt
Šie minētie fakt gan visi ir patiesi. Par Baltijas LIETU VISS ATKLĀJĀS TIESĀ! Un ne tas vien... Iekrājumus vecajiem atņēma un iedeva vietā ubaga spieķi. Bija tāda lieta. Lietuvā skatījās un nāca pretī vecļaudīm, kas vairs nespēja sākt no nulles un sapelnīt vietā... Latvijā ne - pat pensijas vietā iedeva pabalstiņu, lai nenomirst badā un ... Par galvojumu Liepājas Metalurgam? Kas tur ir nepareizs, tikai pateicoties, ka Vienotībnieki bija pie valdīšanas, viss noklusa. Ak, vai, ja Lembergs būtu Repšes vietā. Kliedzējtauta uz dakšām viņu aiznestu pie karātavām... Neatceros, kas vēl bija tajā rakstā, betkad lasīju nodomāju - PRECĪZI!
 
#
ESMAIJA » ESMAIJA 6.augusts 2017 13:28 atbildēt
Lūdzu konkrēti, kas no teiktā NAV patiesība? Neviens fakts no minētā nav nācis no manām iedomām, bet ir konstatēti, savā laikā apspriesti un ...tikai palikuši nesodīti.Tātad ?
 
#
vispār » ESMAIJA 6.augusts 2017 19:01 atbildēt
Pilnīgi viss ir pilnīgi meli! Repše nekādu Laventu neapmācīja, LM galvojums bija iekļauts valsts budžetā jau sen pirms Repšes un to izkārtot palīdzēja Šķēles kantoris un Lemberga rokaspuisis Sesks. Repšem var pārmest tikai to, ka viņš VIENPERSONISKI NEPIEŅĒMA lēmumu neparakstīt garantiju un ESMAIJA tagad nevar rakstīt, ka Repše 2009.gadā iznīcināja LM. Repšes naudas reformas rezultātā neviens nezaudēja nevienu kapeiku!
 
Skatīt visus 47 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers