Eiropas Savienība: Vēlas pārliecināt, ka Stambulas konvencijai nav slēptu mērķu 6 komentāri
 
Eiropas Savienība

Vēlas pārliecināt, ka Stambulas konvencijai nav slēptu mērķu

 
Xinhua/Sipa USA/Scanpix

Eiropas Padomes Stambulas konvencijas mērķis ir novērst vardarbību pret sievietēm un tai nav citu, slēptu mērķu, Eiropas Parlamenta (EP) debatēs pauda Eiropas Savienības (ES) komisārs Andruss Ansips.

Komisārs pauda cerību, ka visas valstis novērtēs konvencijas būtību - palīdzēt vardarbībā cietušām sievietēm.

Debašu laikā vairums deputātu pauda nožēlu, ka valstis, kuras nav ratificējušas konvencijas, tai skaitā arī ES Padomes prezidējošā valsts Bulgārija, neuzskata konvenciju par piemērotu instrumentu cīņā ar vardarbību pret sievietēm. Deputāti norādīja, ka nevēlēšanās ratificēt konvenciju bieži saistīta ar maldīgu izpratni par vārda "dzimums" lietojumu konvencijā.

Savukārt vairāki deputāti asi vērsās pret konvencijas teksta "ideoloģisko bagāžu" un tajā iekļauto dzimuma definīciju. Viņi uzsvēra, ka šis jautājums nav ES pārziņā un aicināja respektēt "katrā sabiedrībā noteikto kārtību".

Jau ziņots, ka līdz šim tikai 17 ES valstis ratificējušas Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju. To ratificējušas Austrija, Beļģija, Kipra, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Itālija, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovēnija, Spānija un Zviedrija.

Stambulas konvencija - visaptverošākais starptautiskais līgums vardarbības pret sievietēm novēršanai - tika pieņemta 2011.gadā. Tā stājās spēkā 2014.gada augustā, bet ES to parakstīja 2017.gada jūnijā.

Jau ziņots, ka pagaidām no valdošās koalīcijas frakcijām tikai "Vienotība" atbalsta Stambulas konvencijas ratifikāciju, liecina politiķu paustais.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) ir pārliecināts, ka konvencijas ratificēšana liks ieviest sociālā dzimuma konstrukciju, to viņš iepriekš pauda intervijā Latvijas Televīzijai. Ministra ieskatā, konvencijas ratificēšana uzliek valstīm par pienākumu mainīt izglītības un veselības aizsardzības sistēmu un citas jomas, kas ir nacionālo valstu kompetence.

Savukārt labklājības ministrs Jānis Reirs (V) uzskata, ka pret konvenciju tiek izmantoti argumenti, kuriem pamatojumu dokumentā atrast nav iespējams, bet Ārlietu ministrija norādījusi, ka Latvijai kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij ir atbildība nekavēt Stambulas konvencijas ratifikācijas procesu.

Vienlaikus vairāku baznīcu un draudžu pārstāvji, kā arī kultūras darbinieki publiskā vēstulē pauduši atbalstu Stambulas konvencijas ratificēšanai. Vēstuli parakstījuši kopumā 55 cilvēki, tostarp Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas pārstāvji, daļa Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes un Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēku, Sv. Pestītāja anglikāņu draudzes mācītāja Jāna Jēruma-Grīnberga, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa, rakstniece Nora Ikstena, Rīgas Reformātu-brāļu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Juris Cālītis, māksliniece Inta Sarkane, izdevniecības "Musica Baltica" vadītāja Solvita Sējāne un citi.

Komentāri [6]
#
Māra 13.marts 2018 21:33 atbildēt
Stambulas konvencijas aizstāvji - Liberasti, neomarksisti ir boļšviku pēcteči kas popularizē sava idejiskā tēva - geja Marksa idejas, kas bija vērstas pret ģimenes kā sabiedrības pamat-šūnas iznīcināšanu, par sieviešu kolektīvu izmantošanu un grupveida seksu. Stambulisti , pidarrasisti. genderisti, welkomisti ir galvenie Latvijas pastāvēšanas ienaidnieki. Katrs deputāts kas atbalsta Stambulas konvenciju paraksta nāves spriedumu savai partijai, jo tauta nekad nebalsos par bērnu atdošanu garīgai izvarošanai mācot tiem liberastu ģenderistu murgus par 100 perversiem dzimumiem, izdzimumiem.
 
#
Mārīte » Māra 15.marts 2018 0:11 atbildēt
Man gan liekas gluži pretēji, ka katrs, kas klāsta šādas rupjības un glupības, pat neizlasījis un neko nesaprotot no šīs konvencijas, parāda sevi kā neizglītotu un garīgi atpalikušu cilvēku. Un tieši otrādi, deputāti, kas pauž atbalstu šāda komentāra ideoloģijai, riskē tikt neievēlētiem atkārtoti, jo par laimi Latvijā vēlētāju tiesības iegūst ar katru gadu vairāk izglītotu un attīstītu jauniešu. Pat viduslaiku līmeņa Latvijas baznīcas ir spiestas attīstīties līdzi visas cilvēces attīstībai.
 
#
#LatviaFirst 13.marts 2018 21:24 atbildēt
Stambulas konvencija ir terorista Sorosa biznesa projekts. Par to varat paši pārliecināties oficiālajā Stambulas konvencijas mājas lapā lasot Stambulas konvencijas uzraugu CV, tās visas ir Sorosa fonda algotas darbinieces, vai Sorosa finansēto feministu organizāciju darbinieces. ŠIS terorista Sorosa projekts paredz noslaukt nodokļu maksātāju naudu Soroosa NGO finansēšanai un bērnu smadzeņu skalošanai un veselīgas dzimumidentitātes iznīcināšanai cilvēku skaita samazināšanas programmas ietvaros. Tādēļ katrs Sorosa pakalpiņš ir pasludināms par valsts ienaidnieku ko jāsoda, kas grauj Latvijas demogrāfiju, kropļo tradicionālo Latvijas kultūru.
 
#
Latvietis1 » #LatviaFirst 15.marts 2018 0:15 atbildēt
Pa to laiku, kamēr notiek šāda murgošana no vienas iedzīvotāju daļas, Latvijā arvien turpinās vardarbīgi noziegumi pret sievietēm. Piemēra pēc pirms dažām dienām notika 30 gadīgas sievietes smaga saduršana Sarkandaugavā, ko izdarīja viņas civilvīrs.
 
#
aka saka 13.marts 2018 14:54 atbildēt
Ja jau konvencijas mērķis ir vardarbības izskaušana pret sievieti, tad jābūt arī konvencijai vardarbības izskaušanai pret vīrieti. Mums taču pastāvot dzimumu vienlīdzība!
 
#
Nē SK Trojas zirgam 13.marts 2018 14:48 atbildēt
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers