Eiropas Savienība: EP aicinās valstis, tostarp arī Latviju, ratificēt Stambulas konvenciju 14 komentāri
 
Eiropas Savienība

EP aicinās valstis, tostarp arī Latviju, ratificēt Stambulas konvenciju

 
Sputnik/Scanpix

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien Strasbūrā plenārsesijas laikā aicinās valstis, kuras vēl nav to paveikušas, ratificēt Eiropas Padomes Stambulas konvenciju.

Debatēs ar Eiropas Komisiju un Eiropas Savienības (ES) Padomi deputāti, domājams, aicinās arī pārējās valstis - tostarp Latviju - pēc iespējas ātrāk ratificēt konvenciju, skaidroja birojā.

Līdz šim tikai 17 ES valstis ratificējušas Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju. To ratificējušas Austrija, Beļģija, Kipra, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Itālija, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovēnija, Spānija un Zviedrija.

Stambulas konvencija - visaptverošākais starptautiskais līgums vardarbības pret sievietēm novēršanai - tika pieņemta 2011.gadā. Tā stājās spēkā 2014.gada augustā, bet ES to parakstīja 2017.gada jūnijā.

Jau ziņots, ka pagaidām no valdošās koalīcijas frakcijām tikai "Vienotība" atbalsta Stambulas konvencijas ratifikāciju, liecina politiķu paustais.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) ir pārliecināts, ka konvencijas ratificēšana liks ieviest sociālā dzimuma konstrukciju, to viņš iepriekš pauda intervijā Latvijas Televīzijai. Ministra ieskatā, konvencijas ratificēšana uzliek valstīm par pienākumu mainīt izglītības un veselības aizsardzības sistēmu un citas jomas, kas ir nacionālo valstu kompetence.

Savukārt labklājības ministrs Jānis Reirs (V) uzskata, ka pret konvenciju tiek izmantoti argumenti, kuriem pamatojumu dokumentā atrast nav iespējams, bet Ārlietu ministrija norādījusi, ka Latvijai kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstij ir atbildība nekavēt Stambulas konvencijas ratifikācijas procesu.

Vienlaikus vairāku baznīcu un draudžu pārstāvji, kā arī kultūras darbinieki publiskā vēstulē pauduši atbalstu Stambulas konvencijas ratificēšanai. Vēstuli parakstījuši kopumā 55 cilvēki, tostarp Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas pārstāvji, daļa Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes un Rīgas Stradiņa universitātes mācībspēku, Sv. Pestītāja anglikāņu draudzes mācītāja Jāna Jēruma-Grīnberga, aktrise un režisore Rēzija Kalniņa, rakstniece Nora Ikstena, Rīgas Reformātu-brāļu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Juris Cālītis, māksliniece Inta Sarkane, izdevniecības "Musica Baltica" vadītāja Solvita Sējāne un citi.

Komentāri [14]
#
a 12.marts 2018 18:14 atbildēt
vai ES aicinājums gadījumā nav pavēle? Tā kā pieņemts starp liekuļiem un divkošiem.
 
#
Lelle 12.marts 2018 14:28 atbildēt
Es pat īsti neesmu ar savu domāšanas veidu nesaprotu īsti problēmas ar to konvenciju. Ja nav pieņemams viss teksts, puritāņi tur par to homoseksuāļu jautājumu cepjas, tur var pierakstīt nosacjumus, Kā katoļu zemes tas izdarīts. Un lieta darīta. Tiek tās sievietes daudzītas ģimenes, kur dzeroši vīri, tas standarts. Nav slikti kad kāds aizstāv vismaz uz papīra. :)))) un kādos pāros kopojas kaimiņi aiz sienas mani neinteresē. Bloku mājas pofig, traucē visi gulēt gan homo, gan geterio
 
#
kagans » Lelle 13.marts 2018 8:23 atbildēt
Tev vajadzētu apārstēties,tad varbūt sāksi kaut ko saprast !
 
#
Steiga ir vajadzīga tikai blusas ķerot! 12.marts 2018 13:46 atbildēt
Latvija,tāpat kā Lietuva,Ungārija,Čehija,Slovākija,Horvātija,Luksemburga,Īrija un Grieķija,acīmredzami,nesaskata nepieciešamību ratificēt šādu konvenciju!
 
#
Interesanti 12.marts 2018 12:56 atbildēt
Kas izdara spiedienu uz EP??!
 
#
Paldies 12.marts 2018 12:54 atbildēt
Nevajag!
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers