Eiropas Savienība: EK sūdz Čehiju, Poliju un Ungāriju tiesā, jo tās atsakās uzņemt bēgļus 29 komentāri
 
Eiropas Savienība

EK sūdz Čehiju, Poliju un Ungāriju tiesā, jo tās atsakās uzņemt bēgļus

 
Scanpix

Eiropas Komisija (EK) par atteikšanos Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju pārvietošanas programmas ietvaros uzņemt imigrantus no Grieķijas un Itālijas iesūdzējusi ES Tiesā Čehiju, Poliju un Ungāriju, ceturtdien pavēstīja EK.

ES valstu vairākums 2015.gada septembrī pieņēma lēmumu, kas paredzēja nometnēs Grieķijā un Itālijā palikušo patvēruma meklētāju obligātu izmitināšanu citās dalībvalstīs. Prāga, Varšava un Budapešta jau sākotnēji bija pret šo lēmumu.

Ungārijas un Polija šīs programmas ietvaros nav uzņēmusi nevienu patvēruma meklētāju, bet Čehija ir uzņēmusi 12.

Šīs trīs valstis "turpina pārkāpt savas tiesiskās saistības" un "nav nekādu pazīmju", ka tās grasītos dot savu ieguldījumu pārvietošanas shēmā, ceturtdien norādīja EK.

"Tāpēc komisija ir nolēmusi pāriet pie nākamā pārkāpumu procedūras posma un iesūdzēt šīs trīs dalībvalstis ES Tiesā."

Uz pārvietošanu Grieķijā un Itālijā joprojām gaida "daži tūkstoši" patvēruma meklētāju, norādīja EK viceprezidents Franss Timmermanss.

SCANPIX

ES imigrācijas komisārs Dimitris Avramopuls jau iepriekš vairākkārt tika brīdinājis, ka EK grasās vērsties ar prasību ES Tiesā Luksemburgā.

Kad EK sākotnēji paziņoja par nodomu vērsties tiesā, imigrantu pārvietošanas programma vēl bija spēkā.

Programma bija noteikta uz diviem gadiem, un tās darbības termiņš beidzās šā gada septembrī. Līdz ar to daudziem bija šaubas, vai EK tiešām izšķirsies par vēršanos tiesā.

Tomēr Brisele atzina, ka visām dalībvalstīm šis lēmums ir jāpilda un jāuzņem tām noteiktais patvēruma meklētāju skaits.

Polijas valdība savulaik atteikumu uzņemt patvēruma meklētājus motivēja ar drošības apsvērumiem. Tā uzsvēra, ka migrācijas politikas veidošana ir katras valsts nacionālās valdības kompetence, un paziņoja, ka ir gatava aizstāvēt savas intereses tiesā.

Komentāri [29]
#
Raimonds 8.decembris 2017 0:13 atbildēt
Nu vai es neesmu malacis? Visi mani boti skaisti komentē, vai ne?
 
#
Valdus 7.decembris 2017 18:54 atbildēt
Ir jāatjauno varšavas liguma valstu savieniba ,janosledz sadarbibas ligums ar krieviju un sie noziedzigie pašnavnueki gansi ,varžu rijeji un citas degradetas salašņas janoliek pie vietas lai pi sas ar pertiķiem un baro islamistu parazitus !
 
#
oskars 7.decembris 2017 16:27 atbildēt
Piedavaju Baltijas valstim pievienoties visegradas valstim un ja nekas cits neatliks , visiem kopa organizet citu valstu savienibu.... nevis ar rietumu mikstajiem ...
 
#
yes 7.decembris 2017 15:57 atbildēt
izjuks tas kolhozs, un tas Krievijai pa zobam.
 
#
Dzirkstīte 7.decembris 2017 15:03 atbildēt
Interesanti gan. Vašingtona ar saviem vistuvākajiem satelītiem visā pasaulē musina, taisa valsts apvērsumus, slepkavo, laupa, terorizē, rada milzīgu postu, bēgļu plūsmu. Ne tikai ne tikai Tuvajos Austrumos. Tak arī tajā pašā nelaimīgajā Sīrijā to līdz zobiem bruņoto Vašingtonas slepkavnieku esot vairāki tūkstoši. Kuri tad ar visvisādiem izpalīgiem tad arī nodrošina tur visus tos lielos briesmu darbus. Pirms desmit gadiem tika izslepkavots miljons irākiešu, tagad jau vismaz pusmiljons sīriešu. Tak jau šitie slepkavnieki daždažādos veidos savāc arī ne mazu laupījumu. Bet, izrādās, jāmaksā par šīm sātaniskajām izdarībām nez kāpēc esot Čehijai, Slovākijai vai Ungārijai. Nu Latvija, savas ārkārtīgās nabadzības dēļ, neko daudz šiem nelaimīgajiem bēgļiem nevar palīdzēt. Bet mūs te liek mierā kaut vai par to, ka tās varasvīri apbrīnojami centībā turpina bučot tās pašas Vašingtonas pakaļu.
 
Skatīt visus 29 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers