Eiropas Savienība: Vējonis: ES jādara vairāk, lai tās bruņotie spēki būtu vienā līmenī ar ASV 6 komentāri
 
Eiropas Savienība

Vējonis: ES jādara vairāk, lai tās bruņotie spēki būtu vienā līmenī ar ASV

 
Scanpix

Eiropas Savienībai (ES) ir jādara vairāk, lai nodrošinātu, ka tās bruņotie spēki tehnoloģiski un konceptuāli būtu vienā līmenī ar ASV bruņotajiem spēkiem, uzrunājot Eiropas Politikas analīzes centra (CEPA) forumu ASV galvaspilsētā Vašingtonā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, viņš savā runā uzsvēra, ka jaunos izaicinājumus pasaulē iespējams pārvarēt tikai pastāvot ciešai Transatlantiskajai sadarbībai. Runājot par transatlantiskās sadarbības saglabāšanu pārmaiņu laikā, Valsts prezidents atzina, ka nereti rodas iespaids, ka ASV un Eiropa attālinās viena no otras. Tomēr pārmaiņu laika izaicinājumi abās Atlantijas okeāna pusēs ir līdzīgi, tādēļ ir svarīgi tos savlaicīgi noteikt un mēģināt tikt ar tiem galā, pirms tie kļūst par drošības vai aizsardzības problēmu.

"Tas īpaši attiecas uz masu migrāciju un terorismu. Tāpat nav šaubu, ka globālā sasilšana arī turpmākajās desmitgadēs ietekmēs drošību. Mums ir jāsagatavojas šiem jaunajiem izaicinājumiem un jābūt gataviem vajadzības gadījumā atbalstīt vienam otru," teica Vējonis.

Viņš norādīja, ka panākumi būs iespējami tad, ja NATO un ES būs vienoti un papildinās viens otru - NATO pienākums ir militārā aizsardzība, savukārt ES veiksmīgāk stājas pretī hibrīdajiem draudiem.

Scanpix

"Latvija jūtas droša, jo tā ir spēcīgās NATO un ekonomiski attīstītās ES dalībvalsts. Panākumi, uzlabojot Eiropas aizsardzības koordināciju, jo īpaši tehnoloģiju un iepirkumu jomā, ir ļoti atzinīgi vērtējami, bet ES aizsardzība nekad neaizstās NATO. Tomēr tā noteikti novedīs pie ciešākas sadarbības starp NATO un ES," skaidroja Valsts prezidents, atzīstot, ka nozīmīgi šajā ziņā bija 2016.gadā NATO samitā Varšavā pieņemtie lēmumi.

Vējonis uzsvēra, ka šī sinerģija ir ļoti svarīga panākumiem transatlantiskās sadarbības ziņā. "Mūsu kopējā vēsture un mūsu kopīgās vērtības padara šo transatlantisko sadarbību dabisku un pašsaprotamu. Esmu pārliecināts, ka šīs vērtības palīdzēs mums ceļā uz kopīgu nākotni mūsu bērnu un mazbērnu labā, ar ko mēs visi varēsim lepoties," teica Valsts prezidents.

Komentāri [6]
#
savādnieks 22.septembris 2017 9:13 atbildēt
Zinātāji izskaidrojiet,kas ir hibrīdkarš ? Kaut kas līdzīgs rasolam ?
 
#
Pakavots 21.septembris 2017 21:54 atbildēt
Eiro bez seguma?
 
#
WWW 21.septembris 2017 21:49 atbildēt
Viņš domā - vienā līmenī ar Holivudas varoņiem ?:D
 
#
Budejovices Benedeks 21.septembris 2017 21:11 atbildēt
vējonis melš niekus, Eiropai ir pavisam cita militārā koncepcija. Ja asv valstelē bāzetā pentagopotas-volstrītas utaiņu banda spiesta būvēt aviobāzes kuģus lai brauktu pāri okeāniem un laupītu arābus (citādi "pederālo" rezervju zaļo atejpapīru ko dēvē pārpratuma pēc par naudu neizplatīt (!) un asv valstele pajuks, jo strādāt tur neviens negrib, bet braukt ar 6 litru dzinēju ar 40 jūdzēm stundā pa galējo kreiso joslu- to gan ) un vākt apnarkotus algotņus no visas pasaules citu ļautiņu apzagšanai(pentagopota iepratusies apzagt gan ienaidniekus gan tos kuriem izliekas par "draugiem", turklāt otros apzog vēl trakāk ...
Tātad, mani kungi , katram vajag savu, - asv valstelei tālas, agresīvas darbības bruņojums un pēc vallenšteina, čingizhana, timiura, vai duglasa bandas tipa algotņu bariņi, kas gatavi kost katram un jebkur, tad Krievijai dažāda tāluma raķetes , iesk . kodol.,lai var mierīgi sasniegt ikvienu jebkur, tad ķīniešiem - arī pamatā aizsardzības taktikas aprīkojums, Eiropai tas pats, āfrikāņiem- viss nolietotais no iepriekšējiem, bet dienvidamerikai - no visa pa druskai .
 
#
Kaļķits 21.septembris 2017 21:08 atbildēt
Tapec ,lai to panaktu ,latvijai vajag nopirkt visus nato lužņus ! Es nesaprotu ,ko tas nato sargās ,ja nevar nato valsdts latvija armiju apgadat ar vismodernako brunojumu bez maksas ,jo sargata ta tiks nato robeža ar virenigo un visdrausmigako ienaidnieku krieviju ! Nato tacu cita ienaidnieka nav un nesargat savu vienigo apdraudeto robežu ir pilnigais neprāts un nodeviba . Latvijai poar brunojumu nevajadzetu maksāt ne santima ,jo latvija atdot karalauka vajadzibām savu zemi un karavirus ! Nato riciba uzspiezot latvāniem pirkt savus lužņus ,ir noziedziga un tas liecina ,ka nato negrašās sargat latvijas teritoriju ,bet domā tikai ka sargat savas valstis ,nekāds 5pants ,attiieciba uz krieviju ,nedarbosies ,natovci ir pārak gļevi un nodevigi !
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers