Eiropas Savienība: EK: Vēl ir daudz darāmā, lai novērstu ekonomiskās krīzes gadu sekas 10 komentāri
 
Eiropas Savienība

EK: Vēl ir daudz darāmā, lai novērstu ekonomiskās krīzes gadu sekas

 
Scanpix.ee

Jaunākās norises ekonomikas jomā iedrošina, taču ir vēl daudz darāmā, lai novērstu ekonomiskās krīzes gadu sekas, paziņojumā medijiem norādījusi Eiropas Komisija (EK).

EK atgādina, ka pirms 10 gadiem sākās pasaules finanšu krīze, un tās rezultātā Eiropas Savienība (ES) piedzīvoja lielāko lejupslīdi tās sešus gadu desmitus ilgajā vēsturē. Krīze nesākās Eiropā, taču ES iestādēm un dalībvalstīm bija apņēmīgi jārīkojas, lai cīnītos pret tās ietekmi un novērstu nepilnības ekonomiskās un monetārās savienības sākotnējā uzbūvē.

Šobrīd ES ekonomika paplašinās piekto gadu pēc kārtas un bezdarba līmenis ir viszemākais kopš 2008. gada, bankas ir stiprākas, ieguldījumu apjoms pieaug, un publiskās finanses ir labākā stāvoklī, norāda EK, piebilstot, ka tā ir pilna apņēmības izpildīt savu programmu attiecībā uz darbavietām, izaugsmi un sociālo taisnīgumu.

EK Priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis uzsver, ka pateicoties apņēmīgajai politiskajai reakcijai uz krīzi, ES ekonomika pašlaik stabili atveseļojas un ekonomiskā un monetārā savienība ir spēcīgāka nekā pirms lejupslīdes. "Mums ir jāturpina šis darbs, pabeidzot finanšu savienības izveidi, reformējot mūsu ekonomiku, lai veicinātu konverģenci, iekļautību un noturību, un saglabājot ilgtspējīgas publiskās finanses. Mums būtu tādējādi jācenšas īstenot līdzsvarotu pieeju, riska mazināšanai ejot roku rokā ar riska dalīšanu un saglabājot vienotā tirgus saliedētību," skaidro Dombrovskis.

Savukārt EK Ekonomikas un finanšu, nodokļu un muitas komisārs Pjērs Moskovisī paudis viedokli, ka desmit gadus pēc pasaules krīzes sākuma Eiropas ekonomikas atveseļošanās ir kļuvusi pamatīgāka un plašāka, un nepieciešams izmantot šo pozitīvo impulsu, lai pabeigtu ekonomiskās un monetārās savienības reformu. "Mēs esam pieredzējuši, ka dalībvalstīs un starp dalībvalstīm rodas lielākas sociālās un ekonomiskās atšķirības. Ir ļoti būtiski, lai mūsu turpmākais darbs veicinātu mūsu ekonomikas reālo un ilgtermiņa konverģenci," piebilda Moskovisī.

EK atgādina, ka 2007. gada 9.augustā, "BNP Paribas" kļuva par pirmo nozīmīgo banku, kas atzina, ka to ietekmē pakļautība augsta riska hipotekāro kredītu tirgiem ASV, kā rezultātā tai bija jāiesaldē līdzekļi. Turpmākajos gados krīze, kas sākotnēji bija finanšu krīze, izvērtās par banku krīzi un valsts parāda krīzi, jau drīzumā ietekmējot reālo ekonomiku. ES piedzīvoja lielāko lejupslīdi tās vēsturē, kas smagi skāra tās iedzīvotājus, uzņēmumus un dalībvalstu ekonomiku.

Komentāri [10]
#
Antiņš 13.augusts 2017 19:38 atbildēt
Latvijā krīzes sekas vairs nav novēršamas. Mēs zaudējām pārāk daudz aktīvu, gudru cilvēku un jaunie turpina aizbraukt. Mums pat varas partijām nav sakarīgu, gudru biedru, ko likt ministros, ierēdņos.
 
#
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] » Antiņš 14.augusts 2017 8:13 atbildēt
Es netaisos Latviju pamest. Vai Tu man vari konpensēt trūcīgā statusu? Man līdz piektajai klasei pat brīvpusdienas nedeva. Teica tā "divi īpašumi uz ģimeni". Kaut arī šie lētie īpašumi piederēja jau ļoti sen. Tagad mans tēvs pārdod savus 4ha lauku zemes. Uzmini cik maksā mērnieks? Nu, 2000€ apmēram. Mērnieku apmaksā pircējs. Šis mērnieku parazīts par savu darbu saņem vairāk nekā es dabuju iztikai, kad dzīvoju ar 117€! Godīgi? Nav pasaulē taisnības, tidūrei ir spēks! Tā teica E.Veidenbaums. ®Skolnieciņš
 
#
Neslāvs 13.augusts 2017 19:36 atbildēt
Nolīdzināsim ar zemi okupantu fallu Pārdaugavā, arī valsts sāks uzplaukt. Tās simboliskās lietas maina ļoti daudz. Kā igauņi, noraka okupantu aļošu, sākās izaugsme.
 
#
! » Neslāvs 13.augusts 2017 19:42 atbildēt
Igauņi auga no 90-mitā gada un kad novācu aļošu, tad izaugsme apstājās. Mums na-naniešus dabūt no saeima, tad Latvija sāks attīstīties.
 
#
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] 13.augusts 2017 18:56 atbildēt
Padomju laikos vietējie komunisti un komunistu pakaļskrējēji bija latviesu tautas nodevēji! Tagad nodevēji ir mūsu Eiropas ierēdņi! Viņi ir tautas nodevēji! Man ir tiesības apsūdzēt tautas intrešu nodevībā mūsu Eiropas Savienības ierēdņus, jo Skolnieciņš auga nabadzībā! Trūcīgā statuss mani salauza, es gribu, lai šos Eiropas latvju ierēdņus ieliek cietumā par ļaunprātīgu nekompetenci! Kā arī atņem viņu noziedzīgo mantu un likt stradāt SIMTSLATNIEKOS! Valdis Dombrovskis nopirka dzīvokli Briselē par 178428.39€! Un nopirka dzīvoklim piederošu zemes gabalu par 57571.61€! Valdis Dombrovskis ir Kangars! Eposā "Lāčplēsis" Kangars tēloja svētuli, bet sadarbojās ar tautas ienaidniekiem, lai gūtu pašlabumu!!! Avots ir VID deklarācija par 2015.06.06.-2016.06.05. periodu. Es šos ieredņus gribu piespiest strādāt SIMTSLATNIEKOS! Kā šādiem cilvēkiem likt lāstus? Vajadzēs viņa bildi izprintēt un kapu krustcelēs burties! ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš P.S. Man asaras tagad ir acīs! Ienīsru naudu un sabiedrību! Liekuļi! Tagad vel Anglonā mūsu tautas liekuļi dročīs! Besī liekulība! Ceru, ka visbagātākie mani tautieši apdročīsies Aglonā līdz nāvei! Tjipa infarkts no ilgā stojaka... Es to Valdi Dombrovski nicinu!
 
#
Antiņš » Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] 13.augusts 2017 19:32 atbildēt
Lāstu liekot, daļa atgriežas licējam un pasūtītājam! Represijas pret tautu nepaies šiem bez soda, ja paši izspruks, tad viņu pēcnācējus nelaimes vajās, līdz šo dzimta pārstās būt.
 
#
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] » Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] 14.augusts 2017 7:37 atbildēt
Tu ko vainas izjūtu gribi no manis izspiest? Ja Tu zinātu, ko es pārcietu, lai no manis izdzistu pozitīvā dzirksts. Apkārtējie pacentās cilvēcību manu apgraizīt (tā nebija ģimene). Tagad viņi dabūs pēc nopelniem bezgalīgā apjomā. Esmu jau šiem cilvēkiem lāstus licis, bet tad nebija naudas rituālu veikšanai.
 
#
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] » Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība] 14.augusts 2017 7:34 atbildēt
Antiņ, Tu esi lo#s! Kāpēc Anglijas karaļnams vel nav nosprādzis? Viņu dzimtā pat incesti bija (piem., karaliene Viktorija). Un viņu dzimta ir atbildīga pret citu tautu apspiešanu, represijām (Jaunie ģeogrāfiskie atklājumi). Kāpēc viņi nemirst? Laikam viniem ir spēks. Tas nozīmē, ka labajam (nosacīti labajam, jo kas vienam labs citam ir ļauns) un ļaunajam (nosacīti) nav npzīmes izdzīvošanā, ja Tevi vien nenovāc kāds ar nodomu. Tādā situācijā Lāčplēsi kā pozitīvu arhetipu novāca. Izdzīvo spēcīgākais. Es neesmu vergs, es esmu brīvs cilvēks. Man ir sava griba un spēks. Kāpēc uzskati manis liktās represijas netaisnīgas? Varbūt es veicu meža sanitāra funkcijas? Esmu vilks, kurš sagrauž pārrijušos un nesportiskos aunus. Mani besī kristiešu mazohisms. Kāpēc viņi nesaka, ka pateicoties varmācībai šeit ievazāti? Bet Skolnieciņš ir šeit vietējais iezemietis!!!
 
#
Ariansis 13.augusts 2017 18:07 atbildēt
Vse gadi na vidu.
 
#
Neansis » Ariansis 13.augusts 2017 19:37 atbildēt
Vai ilgus gadus strādāji VIDā ?
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers