Eiropas Savienība: Lieģis: ES liktenis ir Francijas rokās 12 komentāri
 
Eiropas Savienība

Lieģis: ES liktenis ir Francijas rokās

 
Kaspars Krafts/ f64 photo agency

Eiropas Savienības (ES) liktenis ir Francijas rokās, tā par Francijā gaidāmo prezidenta vēlēšanu nozīmīgumu intervijā Latvijas Radio izteicās Latvijas vēstnieks Francijā Imants Lieģis.

Viņš atzina, ka pēdējā laika notikumi - gan "Brexit", gan Donalda Trampa ievēlēšana par ASV prezidentu - ir pierādījuši populisma pievilcīgumu, tādēļ nav izslēgta "sliktākā scenārija" piepildīšanās, kad par Francijas prezidentu tiktu ievēlēta galēji labējās "Nacionālās frontes" līdere Marina Lepēna.

Vienlaikus Lieģis atgādināja, ka pieredzēto atentātu dēļ Francijas darbakārtībā joprojām ir valsts drošības jautājums, kas savukārt varētu nākt par labu citiem prezidenta amata kandidātiem.

Pēc vēstnieka domām, Lepēnas solītā Francijas izstāšanās no ES reāli apdraudētu savienības būtību, jo Francija kopā ar Vāciju veido ES kodolu. Lieģis atgādināja, ka šogad gaidāmas arī vēlēšanas Vācijā, līdz ar to šis gads Eiropai ir pilns neziņas.

Uz jautājumu, kādas ir Latvijas intereses gaidāmajās Francijas prezidenta vēlēšanās, Lieģis atbildēja, ka mūsu valstij neapšaubāmi interesē, lai ES paliktu vienota. "Esam par stipru Eiropu un gribam būt klāt Eiropas kodolam," izteicās vēstnieks, piebilstot, ka ļoti svarīga ir arī Francijas iesaiste Eiropas aizsardzības stiprināšanā.

Vaicāts, vai Francijā pirms gaidāmajām prezidenta vēlēšanām ir jūtama Kremļa propagandas ietekme, Lieģis atbildēja apstiprinoši, taču vienlaikus viņš kā pozitīvu faktu minēja vietējo žurnālistu iniciatīvas, kas palīdz ikvienam pārbaudīt publiskajā telpā pieejamās informācijas patiesumu.

Kā ziņots, Francijas prezidenta vēlēšanu pirmā kārta notiks 23.aprīlī, un divi kandidāti, kas tajā iegūs visvairāk balsu, aci pret aci sastapsies balsošanas otrajā kārtā 7.maijā.

Kopumā startam cīņā par Elizejas pili reģistrēti 11 kandidāti. Lepēna uzvaras gadījumā solījusi atteikties no eiro un sarīkot referendumu par Francijas dalību ES.

Komentāri [12]
#
Cerams 20.marts 2017 12:42 atbildēt
Ka spranciem pietiks prata un nobalsot pa Lepenu ! Jebkura velnkamista ievelesana bus ne tikai sprancijas bet visa gejropas nave ! Islamizacija ,tapat suverenu valstu demokratizesanas ir nekavejoties japārtrauc !
 
#
jabob ben labab 20.marts 2017 12:03 atbildēt
Lieg kung lab saprot, ka tikai sociķu un eiropopulist atrašanās Fr. varā var turpināt sociķu un centristu praksi jaukt balto rasi, integrēt visādus patvērum meklētāj uz nebēdu.Ar labējo nākšan pie var ir apdraudēta līdzšinējā brīvo, brālīgo un vienlīdzīgo Francijas valsts degradācija, sākot no izglītības un vēstures, beidzot ar ārpolitiku. Francija pirms jakobīņu eksperimenta bija Eiropas lielvalsts un tādai Francijai arī jābūt.
 
#
labab ben jakob » jabob ben labab 20.marts 2017 12:07 atbildēt
tikai vienā Lieg kungs lej- sēžot ar franču ģimenēm pie viena galda un klausoties franču vērtējumus absolūti nepiespiestā atmosfērā pie laba vīna glāzēm par to, kas notiek, nēsmu dzirdējis, ka kāds atsauktos uz krievijas propagandu vai izteiktu krievijai tuvu viedokli. Bet jāsaprot Lieģa kungs- kā savādāk noturēties labi algotā vietiņa, ja nelej ūdeni uz visdižākā Latvijas ārpolitikas gejgura dzienaviņām...
 
#
Pastalnieks 20.marts 2017 11:59 atbildēt
ES liktenis drīzāk ir pavasara rokās, kad no Āfrikas gatavojas ierasties 65. miljoni Merķeles draudziņu. Turki arī var ņemt dalību un ielaist, kādus 30. miljonus arābu, lai Eiropu sasniegtu apaļš skaitlis melno 100. miljoni, 5. miljoni aizies bojā ceļā. Tad ES būs vienota Islāma valsts.
 
#
Jānis 20.marts 2017 10:20 atbildēt
Lieģis runā pilnīgas muļķības. Nav nekāds noslēpums, ka eiropieši vēlas dzīvot kopā un mierā savā kontinentā. Tāpat ne no kā neviens nevēlas Eiropas Savienības galu. Eiropas Savienību nobeigs viņa pati, pareizāk sakot, Briseles politika, Junkera un Tuska veidīgie, kuriem nerūp nedz valstu, nedz sabiedrības vajadzības. Britu balsojuma cēlonis bija ne jau britu tumsonība, kā mums to uzstājīgi pasniedz, bet gan bezatbildīga imigrācijas politika, kura rada noziedzību, nabadzību, bezdarbu.
Piekrītu, ka LePēna nav ideāla politiķe un šaubos, vai franči par viņu nobalsos pietiekamā skaitā, tāpēc ir cerība uz kādu no mēreniem politiķiem, kuri kaut nedaudz ieklausīsies tautas izmisumā un piedāvās kaut kādu pieņemamu politiku, jo LePēnas nacionālisms arī nav īsti loģisks, redzot viņas savādo izpratni, piemēram, par Krimas okupāciju.
 
#
VAIDEMANE » Jānis 20.marts 2017 10:22 atbildēt
tu neko nesajēdz.
 
#
TVAIKA 2 » VAIDEMANE 20.marts 2017 11:40 atbildēt
TIKKAI Napoleon Bonaparte, als Kaiser Napoleon I., (französisch Napoléon Bonaparte oder Napoléon Ier; * 15. August 1769 in Ajaccio auf Korsika als Napoleone Buonaparte-VAR IZVEST EU NO KRIZES
 
#
ceļotājs » VAIDEMANE 20.marts 2017 12:15 atbildēt
Franči ir īpatnēji sevis noliegšanā- ar sajūsmu viņi godina Lafaijetu, kurš jakobīņiem palīdzēja sagraut Francijas karalisti Un Francijā par godu lafaijetam tiek rīkotas kopīgi Francijas- ASV pasākumi, kur tiek eksponēti gan Vašingtona pateicības vēstules galvenajam Eiropas masonam atzinībā par Eiropas sagraušanu, gan joprojām viss balstās uz jakobīņu valsti kā demokrātiskās Francijas sākumu. Tajā pašā laikā britu lomas pieminēšana Francijas varenības izskaušanā izraisa izglītotos frančos klaju nepatiku....līdz ar to nekāda angļu - franču savienība, pat ja Lepēna nāks pie varas, ir mazticama. Visbizārākais visā šajā ir populisma piešūšana labējiem. Jo nav lielāku populistu par sociālistiem, boļševikiem un eirofīliem.
 
#
tikai » Jānis 20.marts 2017 11:17 atbildēt
Pats smieklīgākais, ka praktiski visus lēmumus par ko lamā Briseli, pieņem pašas dalībvalstis! Britu migrācijas politika ir 100% pašu britu atbildība.
 
#
Raimonds » Jānis 20.marts 2017 18:33 atbildēt
>>> tikai
Es noteikti nepiekrītu tavam teiktajam par to, ka migrācijas politika 100% ir pašu britu atbildība ... (viņiem bija rokas sasietas no ES)...bet pēc 2019.gada gan tā būs.
 
#
Etjēns Lusto feat. Emīls Blondē 20.marts 2017 10:10 atbildēt
jā, jā ...par tiem atklājējiem žurnālistiem Lieģis izteicās gana vientiesīgi,.,,vai tu jefiņ tikai par manu naudu sarkanvīna aizvietotāju dzer ar Marokas "trifelēm" ?
 
Skatīt visus 12 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers