Eiropas Savienība: Grieķija atsāk sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem 1 komentāri
 
Eiropas Savienība

Grieķija atsāk sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem

 
Scanpix

Grieķija otrdien atsāka sarunas ar Eiropas Savienību (ES) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF), lai panāktu vienošanos par aizdevumu programmas finanšu līdzekļu saņemšanu.

Sarunas starp Grieķijas amatpersonām un starptautisko kreditoru pārstāvjiem Atēnās sākušās otrdienas rītā, norāda Grieķijas Finanšu ministrija.

Lai izkļūtu no strupceļa, kādā nonākušas sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem par kārtējā aizdevuma maksājuma piešķiršanu, Grieķija pagājušajā pirmdienā piekrita kompromisam par jaunu reformu īstenošanu.

Eiropas Savienībai ilgstoši bijušas nesaskaņās ar SVF saistībā ar fonda prasībām Grieķijai noteikt mazākus budžeta mērķus un samazināt valsts parādsaistību slogu. SVF uzskata, ka eiropiešu pieprasītie budžeta mērķi ir pārlieku ambiciozi.

Taču, ja eirozona pieturēsies pie saviem plāniem, tad SVF pieprasījis Grieķijai paaugstināt nodokļus un samazināt pensijas, lai šie mērķi tiktu sasniegti, pirms fonds Atēnām varētu piešķirt aizdevumu.

Grieķijai drīzumā nepieciešams saņemt pēdējo maksājumu no trešās finanšu glābšanas programmas, lai tā varētu jūlijā segt septiņu miljardu eiro parādsaistības.

Komentāri [1]
#
ance 28.februāris 2017 18:31 atbildēt
tie gan ir tupi, ka nav sapratuši, ka NEKO nedabūs atpakaļ...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers