Eiropas Savienība: Ukrainas premjers noraida Krievijas prasību pēc gāzes priekšapmaksas 23 komentāri
 
Eiropas Savienība

Ukrainas premjers noraida Krievijas prasību pēc gāzes priekšapmaksas

 
Scanpix/AFP

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks otrdien noraidījis Krievijas prasību, lai Kijeva samaksā Maskavai priekšapmaksā par jūnijā piegādājamo gāzi.

Jaceņuks vēstulē Eiropas Savienības (ES) līderiem paziņojis, ka "priekšapmaksas jautājums nevar figurēt sarunu dienaskārtībā" ar Krieviju.

Saskaņā ar Maskavas aprēķiniem Ukraina par Krievijas piegādāto gāzi šobrīd ir parādā 3,508 miljardus dolāru. Mēneša sākumā Maskava paziņoja, ka nesamaksātā parāda dēļ Krievija no jūnija pieprasīs no Ukrainas priekšapmaksu par gāzes piegādēm.

Ja Krievija pārtrauktu dabasgāzes piegādes Ukrainai, tas apdraudētu arī gāzes piegādes vismaz 18 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Krievijas gāzes gigants "Gazprom" ir sagatavojis Ukrainas enerģētikas kompānijai "Naftogaz Ukraini" pirmo priekšapmaksas rēķinu par gāzi 1,66 miljardu ASV dolāru apmērā.

Ukraina līdz šim atteikusies nokārtot savas saistības, šādi protestējot pret Maskavas lēmumu teju dubultot Kijevai noteikto maksu par dabasgāzi pēc prezidenta Viktora Janukoviča krišanas februārī.

Krievijas enerģētikas ministrs piektdien izrādīja daļēju piekāpšanos Kijevai, paziņojot, ka Maskava ir gatava vienoties par zemāku gāzes cenu, ja Ukraina izmantos Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) palīdzības programmas naudu, lai atmaksātu 2,24 miljardus dolāru no parāda.

Bet Jaceņuks paziņoja, ka Ukraina ir vairāk ieinteresēta nodrošināt gāzes piegādes no citām Eiropas valstīm un vēlas piesaistīt Rietumu investīcijas novecojušā gāzes transportēšanas tīkla atjaunošanai.

Jaceņuks arī paziņoja, ka gadījumā, ja Krievija atteiksies atrisināt šīs domstarpības, Ukraina iesniegs pret Krieviju sūdzību Eiropas arbitrāžas tiesā Stokholmā.

Komentāri [23]
#
Zet 9.augusts 2016 14:08 atbildēt
Nesaprotu ,ko tie ukraini neatsakās no tas smirdigas krievijas gazes lidzugi ka to izdarija latvijas patrioti ,lidz bridim ,kamer krima netiks atdota ukrainai ,lietot tikasi leto asv gazi no vinu atradnem libijā !
 
#
Ha 1.jūlijs 2016 10:37 atbildēt
bet tā taču ir veca ziņa,Jaceņuks jau laiciņu kā nav premjers...
 
#
lapa 18.aprīlis 2016 17:07 atbildēt
haholi galigi kaunu pazaudejusi , negrib ne par ko maksat . nu tad lai viniem dod to gazi pa velti amerika , bet diezin vai ta bus . sagribejusi eiropa , ezela ausis viniem ne eiropu , benderu banditi.
 
#
nepateicīgajai Latvijai 3.aprīlis 2016 9:45 atbildēt
visu ziemu ukri demonstratīvi gāzi nepirka no Gazproma,dabūja it kā reversā.Bet nu tagad atkal prasās atpakaļ pie krieviem,laikam arī par to reversu nav samaksājuši.Tā summa karājas vēl no iepriekšējiem gadiem.Arkārtīgi nekaunīga tauta.Es tikai brīnos par eiropu,šitie ukri mierīgi var kaut ko uztaisīt tādu ka eiropa vispār paliks bez gāzes un šie joprojām liek šķēršļus tam lai krievi vienreiz tiktu vaļā no šiem bezkaunīgajiem ubagiem.Kaut gan patreiz eiropas valstis ārkārtīgi lielos apjomos iepērk gāzi no Krievijas,laikamm kaut ko jūt...
 
#
fakts 10.marts 2016 10:04 atbildēt
nepumpē vis,tas parāds karājas vēl no seniem laikiem.Šoziem Ukraina pumpēja gāzi reversā no citām valstīm,nezin tikai vai tur samaksāja ja jau atkal prasa Krievijai.Ar vienu vārdu sakot HOHOLI-kaut kas līdzīgs čigāniem.
 
Skatīt visus 23 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers