Eiropas Savienība: Cīņā pret pārtikas izšķiešanu ES apsver mainīt "ieteicams līdz" marķējumu uz pārtikas precēm 3 komentāri
 
Eiropas Savienība

Cīņā pret pārtikas izšķiešanu ES apsver mainīt "ieteicams līdz" marķējumu uz pārtikas precēm

 
F64

Vairākas Eiropas Savienības (ES) valstis pirmdien ierosinājušas mainīt "ieteicams līdz" marķējumu uz pārtikas precēm, uzskatot, ka tas noved pie miljoniem tonnu pārtikas izšķiešanas.

Priekšlikumā, kuru apsprieda ES lauksaimniecības ministri, apgalvots, ka šāda norāde ir nepiemērota tādām precēm kā rīsi, makaroni vai kafija.

Šādi pārtikas produkti var tikt uzglabāti ilgāk, nenodarot nekādu ļaunumu, norādīts dokumentā, uzsverot, ka "ieteicams līdz" sistēma "izraisa nevajadzīgu pārtikas izšķiešanu".

"Ieteicams līdz" norāda datumu, līdz kuram pārtikas prece saglabā paredzēto kvalitāti, bet preci joprojām var droši lietot arī pēc norādītā termiņa.

"Samazināt pārtikas zudumu un izšķiešanu (..) ir augsta prioritāte daudzām Eiropas valstīm," norādīts dokumentā. Tajā aplēsts, ka Eiropā ik gadu tiek izšķiesti 89 miljoni tonnu pārtikas.

"Šai etiķetei nav nekādas saistības ar veselību, vairāk ar kvalitāti, ko, es domāju, patērētāji var novērtēt paši," norādīja Nīderlandes ārlietu ministre, piebilstot, ka bažas par pārtikas resursiem aug līdz ar iedzīvotāju skaita pieaugumu.

Minētās izmaiņas atbalsta Nīderlande, Austrija, Vācija, Dānija, Luksemburga un Šveice, šādi vēloties samazināt pārtikas izšķiešanu, vienlaikus saglabājot augstus pārtikas drošības standartus.

Pasaules Bankas dati liecina, ka aptuveni 35% pārtikas galu galā tiek izmesti atkritumos. Galvenokārt tas notiek pasaules attīstītākajās valstīs.

Komentāri [3]
#
wow gold 26.maijs 2014 15:31 atbildēt
I just bring these kinds of by way of basically all my laid back draw and they are generally as a result great! (It can be the particular claims nevertheless suspect it can be with only concerning all the details) Really concerning the Bailey Link wow gold bigwow.over-blog.com/ usually are that this flap fold the along before you know it. Outlined on our site VERY much like getting this done whenever they stayed at together, due to the fact I do believe our wow gold bigwow.over-blog.com/ peek just slightly careless whenever the prominent flap sets out to retract down and the your pelt grows into " totally exposed "...
 
#
vienmēr skaties saknē 21.maijs 2014 3:52 atbildēt
Tirdzniecības tīkliem švaki ar noietu, daudz paliek neizlietots. Tāpēc vajag politiķiem iesmērēt lai pagarina pārtikas derīguma termiņu, tā teikt uz iedzīvotāju veselības rēķina. Ja tīkli pirks mazākas partijas, tad nevarēs diktēt ražotājiem noteikumus un nesaņems ievērojamas atlaides. T.i. kļūs līdzīgi mazajiem veikaliem. un tad zaudēs konkurencē.
 
#
tauta 20.maijs 2014 17:12 atbildēt
Eiroskeptiķis Normunds Grostiņš ir iesniedzis Saeimā 14 000 manabalss parakstu par PVN samazināšanu pārtikai. Vārds saeimas deputātiem. Un - Grostiņu pēc Skandināvijas parauga uz Eiroparlamentu! (10. saraksts!)
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers