Politika: Pašvaldību izvēlēties vieglāk 10 komentāri
 
Politika

Pašvaldību izvēlēties vieglāk

 
F64

Par ko balsot? Šāds ir jautājums, kas pēdējo mēnešu laikā tiek ļoti bieži uzdots, satiekoties paziņām un draugiem, apspriežoties ģimenes locekļu vidū un diskutējot virtuālajā vidē.

Pašvaldību vēlēšanas nav Saeimas vēlēšanas - visbiežāk katrs no vēlētājiem ir vietvaras lēmumus «izjutis uz savas ādas» - maksājot nekustamā īpašuma nodokli un saņemot atlaides šajos maksājumos, vērojot vides, mācību iestāžu ēku sakoptību savā pilsētā vai ciemā, novērtējot sociālo palīdzību un sabiedriskā transporta ērtību vai vērojot Pašvaldību policijas darbu. Vēl vairāk - Latvijā vairs nav milzīgu pašvaldību, daudzviet savu pagastveci pazīst personīgi, satiekot uz ielas, un ļoti labi zinot, uz kādiem darbiem kurš ir spējīgs.

Latvijas lielajās pilsētās situācija nav tik vienkārša - šo pilsētu domju priekšsēdētāji ir nacionālā līmeņa politiķi, un politisko spēku līdzsvars lielajās pilsētās ietekmē arī lielo politisko «bildi». Tāpēc vēlētājam ir iespēja arī šajās vēlēšanās atstāt dažu labu lielpartiju bez pārstāvniecības vietējā varā, būtiski samazinot tās ietekmi «lielajā» politikā. Bet - pašvaldību vēlēšanās nav jāspēlē politiskais šahs, bet jānovērtē darbi. Ja vēlētāju apmierina līdzšinējais vietējās varas darbs, tad jēdzieniem «aizsēdējušies» un «gāžam kādu» nav nekādas nozīmes. Pārmaiņām vietvaras izvēlē ir pamats tikai tad, ja jūs gluži personiski pilnībā neapmierina vietējās pašvaldības paveiktais, ja jūs redzat, ka jūsu samaksāto nodokļu izlietojums pilsētas un tās iedzīvotāju labā nav bijis pamatots, tas ir slikti ietekmējis jūsu dzīves vidi un apstākļus.

Ar solījumu grābekli jau arī šajās vēlēšanās censoņi, par kuru darbspējām un godaprātu, bet vēl mazāk par izpratni, kas tad ir pašvaldība un ar ko tā nodarbojas, nav nekādas pārliecības, grib sagrābt vēlētāju balsis. Tie sola «cīņu ar korupciju, visus atlaist un ko vēl tik ne, bet pozitīvas programmas - ko tie sola paveikt ja ne labāk, tad citādāk - tiem nav. «Nekāpt uz grābekļa», vēsta tautas gudrība, šajā gadījumā - uz tukšu solījumu grābekļa - būtu svarīgākais vēlētāju uzdevums.Komentāri [10]
#
Nja 29.maijs 2017 14:49 atbildēt
Strādāt publiskajā namā klientu apkalpošanas jomā ir cienījamāk, kā šajā "avīzē" par "galveno" redaktori.
 
#
! » Nja 29.maijs 2017 17:09 atbildēt
Veiksmi darbā! Paguli! Tev spraiga darba nakts priekšā.
 
#
savādnieks 29.maijs 2017 9:31 atbildēt
Njā,vēlēšanas žurnālistiem ir ''pļaujas laiks'' un ''vālā minūte dārga''.Izskatās,ka šī priekšvēlēšanu nedēļa no NRA slejām tiks veltīta labākās,gudrākās,pareizākās ZZS partijas slavināšanai.Par cik zaļzemnieki pārstāv ap 70% pašvaldību,tad sliktie ceļi,bezdarbs,slēgtās slimnīcas un skolas ir tikai un vienīgi viņu atbildība.Jā,pašvaldības iet kopsolī ar centrālo varu,bet arī tur dienas kārtību šobrīd uztur ZZS un ja A.D. mudina uz samierniecisku stagnāciju,tas ir vienkārši nožējojami.
 
#
forcemajeure 28.maijs 2017 20:10 atbildēt
vēl neesmu sastapis tādu argumentu, kas mani pārliecinātu balsot
 
#
Kendjuks 28.maijs 2017 14:55 atbildēt
Atmodas laika bļembas arī ir smukas, vai ne? Deputātu atalgojums nestāv ne klāt.
 
#
nu ja 28.maijs 2017 12:08 atbildēt
Ja vēlētāju apmierina līdzšinējais vietējās varas vadītāja kļūšana par multimiljonāru neizveiedojot un nevadot nevienu uzņemumu, ja vēlētāju apmierina maksas par sabiedrisko transportu dubultošanās un tā nodrošinātāju kļūšana par miljonāriem, ja vēlētāju apmierina NĪN likmes pieaugums, tad droši var balsot par tiem, kas to nodrošinājuši!
 
#
Anna » nu ja 29.maijs 2017 13:41 atbildēt
Bet tāpēc jau vēlētājiem ir jāatver acis un jāapskatās, vai un ko pašvaldība darījusi un ko ne, pēc kā attiecīgi jāizdara sava izvēle. Aicinu visus savu viedokli izteikt aizejot uz vēlēšanām un balsojot par tīkamākajiem kandidātiem.
 
Skatīt visus 10 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers