Politika

21.mai
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) darīs visu, lai partija "Saskaņa" viņu nevirzītu par premjera amata kandidātu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, šodien Rīgas domes sēdē pauda priekšsēdētājs.
 
21.mai
ASV prezidents Donalds Tramps svētdien paziņojis, ka pieprasīs Tieslietu ministrijai izmeklēt, vai Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) vai ministrija politisku mērķu dēļ "iefiltrējusies vai izspiegojusi" viņa kampaņu pirms prezidenta vēlēšanām.
 
21.mai
Kijeva izvērtēs visus Neatkarīgo Valstu Sadraudzības (NVS) ietvaros noslēgtos līgumus un izstāsies no tiem, kas neatbilst Ukrainas nacionālajām interesēm, svētdien paziņojis prezidents Petro Porošenko.
 
21.mai
Lai gan Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pagājušo ceturtdien ar balsu vairākumu nolēma neatbalstīt Edvarda Kušnera pārapstiprināšanu Latvijas Bankas padomes loceļa amatā, tas nebūt nenozīmē, ka arī Saeimas balsojums būs E. Kušneram nelabvēlīgs.
 
20.mai
Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (V) plāno kandidēt rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, apstiprināja pats deputāts.
 
20.mai
Biedrība "Zemnieku saeima" patlaban nedomā prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) demisiju, jo ministra vadītā obligātā iepirkuma komponentes (OIK) darba grupa strādā pie risinājumiem elektroenerģijas obligātā iepirkuma problemātikas novēršanai, pastāstīja biedrības priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.
 
19.mai
Latvijas Reģionu apvienība (LRA) šodien nolēma par savu Ministru prezidenta amata kandidātu 13.Saeimas vēlēšanām nosaukt Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu.
 
19.mai
Saeimas deputātiem atalgojumā aprīlī izmaksāti 216 864 eiro pēc nodokļu nomaksas, informēja parlamenta Preses dienestā.
 
18.mai
 Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Andreja Mamikina un Miroslava Mitrofanova (LKS) iegūtais 116 EP deputātu atbalsts krievu skolu reformu jautājumā ir nenozīmīgi mazs troksnis, kam nav jāpievērš uzmanība, sacīja EP deputāts Krišjānis Kariņš (V).
 
18.mai
Veiksmīgi izmantojot laiku, kad politiķi īpaši ieklausās tautas vēlmēs – priekšvēlēšanu laiku –, Latvijas Reģionu apvienība panākusi, ka likumprojekts, kas nosaka, ka Valsts prezidentu ievēlē Saeima atklātā balsojumā, tiek nodots izskatīšanai Saeimas komisijās. Idejas virzītājs Edvards Smiltēns optimistiski vērtē, ka jaunā kārtība varētu stāties spēkā jau nākamgad, kad beidzas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pilnvaru termiņš un būs jāievēlē jauns prezidents.
 
18.mai
Pēc Jāņa Tutina diskvalificēšanas no Saeimas Nacionālās drošības komisijas Saskaņa nolēmusi darbam šajā komisijā virzīt Ivanu Klementjevu. J. Tutinam Satversmes aizsardzības birojs atteica piekļuvi valsts noslēpumu saturošai informācijai, kas nepieciešama darbam komisijā.
 
18.mai
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien piedāvāja Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam garantijas, ka viņš varēs palikt pie varas, ja atteiksies no kodolieročiem.
 
18.mai
Saeimas deputāti, kritizējot veselības ministres Andas Čakšas darbu, atgādināja par e-veselību, rindām uz izmeklējumiem un konsultācijām, naudas nepareizu izlietojumu, ministres meliem, taču tas neietekmēja prognozēto iznākumu – Saeima noraidīja opozīcijas pieprasīto ministres demisiju. Veselības ministres darbu kritizēja arī valdību veidojošo partiju pārstāvji, kas jau iezīmē tuvojošās Saeimas vēlēšanas rudenī.
 
17.mai
Baltijas valstis lūdz pastiprināt tajās dislocētos starptautiskos NATO bataljonus ar gaisa un jūras spēkiem, pastāstījis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs, kas trešdien Vašingtonā kopā ar kolēģiem no Latvijas un Igaunijas Edgaru Rinkēviču un Svenu Mikseru tikās ar ASV prezidenta nacionālās drošības padomnieku Džonu Boltonu.
 
17.mai
Par Zaļo un zemnieku savienības priekšvēlēšanu kampaņu, melnā PR kampaņām pret ZZS, valdības darbu un pēcvēlēšanu koalīcijām – saruna ar ZZS līderi, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju Augustu Brigmani.
 
17.mai
Sociālā tīkla "Facebook" vadītājs Marks Zakerbergs ir piekritis tikties ar Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem aiz slēgtām durvīm, lai atbildētu uz jautājumiem pēc "Cambridge Analytica" skandāla, trešdien paziņoja EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni.
 
17.mai
Krasā viedokļu dažādība par Edvarda Kušnera apstiprināšanu vai neapstiprināšanu Latvijas Bankas (LB) padomes locekļa amatā uz otru termiņu neļaus šo jautājumu izlemt termiņos, kādi noteikti Saeimas Kārtības rullī.
 
16.mai
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks trešdien kritizēja ASV prezidenta Donalda Trampa "untumaino pašpārliecinātību", vaicājot arī, "vai ar tādiem draugiem maz ir vajadzīgi ienaidnieki".
 
16.mai
Baltais nams joprojām cer, ka Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās notiks, neraugoties uz Phenjanas draudiem to atcelt, trešdien paziņoja Baltā nama preses sekretāre Sara Sandersa.
 
16.mai
Intervija ar Saeimas deputātu Aleksandru Kiršteinu (Nacionālā apvienība): par iespējām saglabāt esošo koalīciju pēc Saeimas vēlēšanām, par pretvalstisko demonstrāciju aizliegšanu, par puskrievisku valsti un Krieviju kaimiņos.
 
16.mai
Būvējot Kerčas tiltu starp Krieviju un Krimas pussalu, Krievija kārtējo reizi apliecina savu nevēlēšanos pildīt Minskas vienošanos, norādīja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
16.mai
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Andrejs Mamikins iesniegumā Drošības policijai lūdzis izvērtēt, vai ar 15.maijā notikušo "Vienības braucienu", kas ik gadu notiek Kārļa Ulmaņa īstenotā valsts apvērsuma gadadienā, netiek pārkāpts krimināllikums