Politika: Vējonis: Šaujot raķetes, Krievija provocē Latviju 25 komentāri
 
Politika

Vējonis: Šaujot raķetes, Krievija provocē Latviju

 
F64

Krievijas pieteiktās raķešu šaušanas mācības ir spēka demonstrācija un zināmā mērā provokācija gan pret Latviju, gan pret NATO ar mērķi noskaidrot, kā mēs uz to reaģēsim, šādu viedokli šorīt telekanālā LNT pauda Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Pēc politiķa vārdiem, Krievija vēlas, lai par to ļoti daudz runātu, un Latvijā brīžiem šīm mācībām tiešām esam pievērsuši pārāk lielu uzmanību. Prezidents ir pārliecināts, ka kopumā Latvijas reakcija ir adekvāta un mūsu aizsardzības spēki kontrolē situāciju.

Vējonis uzsvēra, ka šāda veida mācības nevairo drošību Baltijas reģionā, tās negatīvi ietekmē intensīvo kuģu satiksmi jūrā, turklāt pastāv arī kļūdu iespēja, tāpēc Baltijas jūrā kā iekšzemes jūrā šādām mācībām nevajadzētu notikt vispār. Prezidents izteicās, ka Latvija jau esot NATO un OECD ietvaros uzrunājusi jautājumu, cik tuvu pie robežām drīkstētu notikt mācības.

Kā ziņots, Krievijas Jūras spēki no šodienas līdz 19.aprīlim ir rezervējuši gaisa telpu virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, kur 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi.

Līdzīgi kā iepriekšējā reizē aprīļa sākumā Nacionālie bruņotie spēki (NBS) arī šoreiz novēros Krievijas plānoto raķešu šaušanu Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. NBS darbosies ikdienas režīmā un izmantos dažādus elementus, tajā skaitā kuģus un radarus, novērojumu veikšanai.

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) uzsvērusi, ka saistībā ar Krievijas plānoto raķešu šaušanu satraukumam nav iemesla.

Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17.aprīļa līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu un 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā.

AM joprojām uzskata šāda veida mācības Latvijas teritoriālo ūdeņu tiešā tuvumā par nepamatotām un provokatīvām, kā arī pauž bažas par Krievijas spējām nodrošināt drošību mācību laikā.

Jau vēstīts, ka Krievijas Jūras spēki raķešu šaušanas mācības Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā bija pieteikuši arī no 4. līdz 6.aprīlim. Mācību laikā netika izšauta neviena raķete, bet šādas mācības uzskatāmas kā daļa no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm, iepriekš pauda eksperti.

Komentāri [25]
#
viedoklis 19.aprīlis 2018 10:03 atbildēt
kas īsti ir Vējonis?
Ja Vējonis ir rīcībspējīgs, t.i., ir garīgi "pieskaitāms", tad viņam būtu jāapzinās, ka ar savu prezidentūru viņš nodara milzīgu ļaunumu (ne tikai kaunu) Latvijas valstij un viņš būtu atkāpies. Tā kā tas nenotiek, tad jāsecina, ka viņš nespēj novērtēt savu rīcību un ir garīgi "nepieskaitāms". Otra tēze izriet no pirmās: ja apkārt šim rīcībnespējīgam prezidentam grozās rīcībspējīgi ierēdņi un izmanto garīgi nespējīgu cilvēku savu mēŗķu sasniegšanai (turklāt runa ir par valsts galveno amatpersonu, nevis trako namā turētu ar demenci slimu pensionāru), tad ir tikai viens secinājums: Valsts kanecleja ir organizēta noziedznieku grupa, kura uzurpējusi prezidenta pilnvaras un šie cilvēki ir jātiesā par noziegumiem pret valsti un Satversmi. Viss teiktais ir skaidrs visiem Latvijas iedzīvotājiem, bet kamēr pie varas Latvijā ir kriminālnoziedznieku mafija, šāds prezidents zombijs tiek un tiks izmantots noziedzīgas politmafijas darbībai kā izkārtne.
 
#
kas par murgiem 18.aprīlis 2018 18:57 atbildēt
uz ko provocē????????? psrs pabiras gan provocē ( tie nav krievi)
 
#
Ilona Kulda 17.aprīlis 2018 10:51 atbildēt
Kremlis grib radīt paniku citās valstīs
 
#
uz ko? 17.aprīlis 2018 10:43 atbildēt
ari šaut raķetes? nav jau mums to raķešu. uz ko vel provocē? uz bikšu pietaisišanu? nu kas vainigs tas bailigs:)
 
#
uz ko? » uz ko? 17.aprīlis 2018 10:54 atbildēt
Jā nu zinam tās jūsu raķetes, - iepriekšreiz pat tā arī neizdevās palaist. Jāiztiek ar multfilmām iebiedēšanai.
 
#
Jh 17.aprīlis 2018 10:33 atbildēt
Katram mulkim ir skaidrs atstiepjot amerikanus pie krievu robezas krievi nesedes rokas klepi salikusi tagad trennejas sirijaa nebrinisos ja driz latvanijaa
 
#
Jh » Jh 17.aprīlis 2018 10:52 atbildēt
Tēlo jau bravurīgu un drosmīgu kremļa kvarplis, taču no īsta kara jau viņam čekistam bailes, - kad amerikāni apslaktēja 200 viņa mūjābeļus, kas Sīrijā naftas rūpnīcu mēģināja sagrābt, tad izlikās, ka vispār nekas nav bijis. Labi zin, ka ja karu pret NATO pasāks, tad ar to ar Krievijai būs gals.
 
#
sakarības » Jh 17.aprīlis 2018 10:58 atbildēt
NATO un amerikāņu klātbūtne pie Krievijas robežas ir pašas Krievijas ārpolitikas nopelns. Tā vietā, lai draudzētos ar kaimiņvalstīm tā visu laiku tām draud, šantažē un okupē. Pilnīgi loģiski, ka Krievijas kaimiņvalstis meklē aizsardzību ziemeļatlantiskajā aliansē un tā rezultātā "NATO nokļūst tuvāk Krievijas robežai".
 
Skatīt visus 25 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers