Politika: Lielbritānijas ministrs: Karš Sīrijā neizbēgami turpināsies 19 komentāri
 
Politika

Lielbritānijas ministrs: Karš Sīrijā neizbēgami turpināsies

 
Reuters/Scanpix

Karš Sīrijā neizbēgami turpināsies, neraugoties uz bezprecedenta rietumvalstu raķešu triecieniem, kas bija vērsti vienīgi pret varbūtējiem ķīmisko ieroču objektiem, svētdien intervijā raidsabiedrībai BBC atzina Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

Kaut arī sestdien veiktie triecieni bijuši veiksmīgi, Džonsons sacīja, ka šobrīd nav plānu īstenot vēl citus uzbrukumus.

"Baidos, ka tas ir bēdīgais secinājums - ja mēs sakām, ka mēs ierobežojam savu rīcību ar ķīmiskajiem ieročiem, tad, protams, no tā izriet, ka pārējam Sīrijas karam ir jānorit tā, kā tas noritēs," sacīja ministrs.

Sestdien notikušā raķešu trieciena "galvenais mērķis" bija reakcija uz vairākiem pēdējo gadu ķīmiskajiem uzbrukumiem, viņš skaidroja.

"Beidzot pasaule ir pateikusi - "vienreiz pietiek"," sacīja Džonsons.

Sagaidāms, ka pirmdien Lielbritānijas parlamentā premjerministrei Terēzai Mejai būs jāuzklausa asi pārmetumi no deputātu puses, kas ir neapmierināti ar to, ka valdībai pievienojusies ASV vadītajam uzbrukumam Sīrijai, neprasot parlamenta apstiprinājumu.

30% britu atbalsta Mejas lēmumu uzbrukt Sīrijai bez parlamenta apstiprinājuma, bet 54% neatbalsta, liecina pētījumu centra "Survation" un laikraksta "Mail on Sunday" aptaujas dati.

Rietumvalstis apgalvo, ka 7.aprīlī uzbrukumā Dumā, netālu no Damaskas, esot lietotas ķīmiskas vielas, visticamāk hlors un zarīns, un ka uzbrukumā dzīvību zaudējuši vismaz 40 mierīgie iedzīvotāji.

Sīrija un tās sabiedrotā Krievija kategoriski noliedz, ka šāds uzbrukums būtu noticis, skaidrojot, ka vēstis par it kā notikušo uzbrukumu izplatījuši nemiernieki, lai izprovocētu Rietumu triecienus Sīrijai.

Svētdien Dumā izmeklēšanu sāka starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) inspektori.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Komentāri [19]
#
Tads viegls weekend(a) sminins uzraujas... 16.aprīlis 2018 21:23 atbildēt
NATO gen. Ramsvela teiktais, - " septinu gadu laika , mes panemsim piecas valstis''- Sirija Jemena ir nakosas.
Plans turpinas un pie ta citigi strada slepenas institucijas kuru temats ir izspelet dazada meroga provokacijas, jebkur.
Sirijas pedeja bombardesana ir kartejoreiz fars. Nato redzesloka bija domats bombardet jau sabombardeto, - ka sak radit troksni. Tomer Rietumi bija tik loti nobijusies, - neizprovocet Krieviju...
Uz latinas tiek liktas lielas likmes, neredzamais kars notiek starp $ un jauno valutu, kas jau zibenigi iekaro austrum puslodes tirgu. $ ir nonacis pamatigas sprukas.
Tas kurs panems Aziju, - valdis par pasauli.
 
#
crusader 16.aprīlis 2018 14:51 atbildēt
Starptautiskie liberastu noziedznieki izprovocēja "revolūcijas" Līvijā, izpostīja Irāku izdomātu ķīmisko ieroču arsenālu dēļ, bet Sīrijā kaut kas aizķērās. Novēlu viņiem lauzt sprandu šajā zemē.
 
#
Raimonds » crusader 16.aprīlis 2018 17:45 atbildēt
putina huilo NACISTU fermas troļļa augstàkā gulbja dziesma? ....:))) ....:DDDD
Nozagt niku un ar to idiotismus rakstīt ...:))))
 
#
? » Raimonds 16.aprīlis 2018 19:16 atbildēt
Hm, trollē, muļķi?
 
#
pletīzeris, 16.aprīlis 2018 13:52 atbildēt
kurš smēķē cigārus un iedzer, vēl bez stostīšanās - izskatās, ka drebulīgā krievu emigrantu atvase no ASV, sadomājusies par dižciltību (brņinieka titulu). SECINĀJUMS, kas rados pēc viņa recenzijas par savu grāmatu "Čerčila faktors" - MAN Džonsonam (!!!) šis cilvēks APLIECINA - ka viens cilvēks, bezbailīgs, ģeniāls un noteikts, var maiņīt pasauli.
?... Interesantas būtu psihiatru pārdomas, par personībām no pasaules vēstures
 
#
Raimonds » pletīzeris, 16.aprīlis 2018 17:46 atbildēt
putina huilo NACISTU fermas troļļa augstàkā gulbja dziesma? ....:))) ....:DDDD
Nozagt niku un ar to idiotismus rakstīt ...:))))
 
#
Raimonds 16.aprīlis 2018 12:58 atbildēt
Protams .. ja krievi un putinkvankšķis asads turpinās bombardēt Sīriju .... nu kā lai viņš neturpinās ... :)))))))
 
#
Raimonds » Raimonds 16.aprīlis 2018 13:54 atbildēt
Jāņa Iesalnieka NACISTU fermas troļļa augstàkā gulbja dziesma? ....:))) ....:DDDD
Nozagt niku un ar to idiotismus rakstīt ...:)))
 
#
Žoržs 16.aprīlis 2018 11:42 atbildēt
Skaidrs jau, ka no viena šāda trieciena Asadam karš nebeigsies, bet nu - tādam ļaunumam pretspars ir jādod. Pārāk smags gadījums ir Sīrija, pārāk daudz interesšu ir sapinušās, plus izlietās asinis, reliģiskās pretrunas utt..
 
#
Raimonds » Žoržs 16.aprīlis 2018 12:26 atbildēt
Asadu atbalsta Sīrijas tauta .. bet tu atbalsti ASV un Anglijas noziedzigo politiku .. pret civiliedzīvotājiem. .. daudzās valstīs .. ne tikai Sīrijā ..
Noźēlojami ...
 
#
Raimonds » Raimonds 16.aprīlis 2018 12:57 atbildēt
Vajag uzlikt uzpurni putinam, asadam un man.

Un tad karš Sīrijā neturpināsies ...
 
#
to trollis » Raimonds 16.aprīlis 2018 19:19 atbildēt
Redz, ka turpināsies, trolli. Klauns ir asinskārs un tā trakā boba ar. Un, izskatās, ka pat oranžais klauna dvīņubrālis ir padevies. Pasaki, savam saimniekam, lai uzliek uzpurni Sauda Arābijas princim par Jemenu, nevis pārdod viņam ieročus.
 
Skatīt visus 19 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers