Politika: Latvija pauž atbalstu Rietumvalstu veiktajiem raķešu triecieniem Sīrijā un nosoda Krieviju 134 komentāri
 
Politika

Latvija pauž atbalstu Rietumvalstu veiktajiem raķešu triecieniem Sīrijā un nosoda Krieviju

 
F64

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) uzskata, ka ASV, Francijas un Lielbritānijas veiktie raķešu triecieni Sīrijas militārai infrastruktūrai ir atbilstoša rīcība, lai nepieļautu turpmāku ķīmisko ieroču izmantošanu pret Sīrijas civiliedzīvotājiem, - teikts ĀM paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Ķīmisko ieroču pielietošana ir rupjš starptautisko tiesību pārkāpums un smags noziegums, kam nav un nevar būt attaisnojuma, uzsver ĀM.

ĀM arī pauž nožēlu par Krievijas 10.aprīļa lēmumu izmantot veto tiesības ANO Drošības padomē, apturot rezolūcijas projektu par jauna neatkarīga izmeklēšanas mehānisma par ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā izveidi. "Šī ir jau sestā reize, kad Krievija izmanto veto tiesības saistībā ar ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā. Šāda rīcība negatīvi ietekmē starptautiskās sabiedrības diplomātisko rīcībspēju novērst ķīmisko ieroču izmantošanu," norāda ĀM.

ĀM piebilst, ka arī turpmākajās Drošības padomes sēdēs Krievija rīcība skaidri apliecināja to, kas ir bijis redzams jau vairākus gadus, kopš Krievija ar militāriem līdzekļiem iesaistījās Sīrijas konfliktā. "Krievija aizstāv Sīrijas oficiālo varu, piesedzot un atbalstot tās noziedzīgo rīcību," akcentē ĀM. Līdz ar to šīs nedēļas laikā tika izsmeltas iespējas, lai panāktu diplomātisku risinājumu 7.aprīlī Dumā veiktā ķīmisko ieroču uzbrukuma seku izmeklēšanai, skaidro ministrijā.

ĀM nosodīja kārtējo ķīmisko ieroču uzbrukumu Dumā, Sīrijā, kad saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem no smagiem toksiskiem ievainojumiem gāja bojā 43 civiliedzīvotāji un 500 saņēma medicīnisku palīdzību.

ĀM uzsver, ka 7.aprīlī veiktais ķīmisko ieroču uzbrukums ir smags starptautisko normu un tiesību, tostarp Konvencijas par ķīmisko ieroču izstrādes, izgatavošanas, uzkrāšanas un pielietošanas aizliegumu un ķīmisko ieroču iznīcināšanu, pārkāpums. Kā konvencijas dalībvalsts Sīrijas valdība ir atbildīga par tajā noteikto saistību ievērošanu.

Ņemot vērā kritisko humanitāro situāciju Austrumgutā un Sīrijā kopumā, ministrija aicina visas puses, īpaši Sīrijas valdību un Krieviju nekavējoties un pilnībā visā Sīrijas teritorijā ievērot ANO Drošības padomes rezolūciju par pamiera ieviešanu.

Vienlaikus ĀM aicina konfliktā iesaistītās puses konstruktīvi iesaistīties ANO vadītajā miera sarunu procesā, lai panāktu konflikta politisku risinājumu saskaņā ar iepriekš pieņemto ANO Drošības padomes rezolūciju par politiskās pārejas procesa elementiem Sīrijā.

Kā ziņots, ASV, Francijas un Lielbritānijas bruņotie spēki sestdienas rītā deva raķešu triecienus Sīrijas armijas bāzēm un ķīmisko pētījumu centriem.

Komentāri [134]
#
Nato 15.aprīlis 2018 22:55 atbildēt
Pasaule stāv uz bīstamas robežas,kad lielvalstis bez nekadam ano sankcijam uzbruk neatkarigai valstij,bez nekadiem pieradijumiem par kimisku ierocu esamibu un pielietojumu....laika kad eksperti bij cela uz notikuma vietu.Ka var Latvija atbalstit to kas notiek arpus likuma ...tikai pienemot ka kads ir vainigs un uz shi pamata sakt bombardet valsti.Skaidrs ka LAtvija ir zaudejusi savu neatkaribu...tadu par kuru mes cinijamies uz barikadem...musu zemi mida sveshu valstu karaviri...par visu japrasa atlauja eiropas valdniekiem:(
 
#
Raimonds 15.aprīlis 2018 22:00 atbildēt
Es esmu vecuma plānprātības mākts idiots. Pierādījumus? Lūdzu. Laiku atpakaļ es pat veselas 2 protēzes noriju brēkdams, ka NATO tanku kāpurķēžu žvadzoņa Baltijā man neļauj gulēt pa naktīm, ka NATO urīna straumes jau pārpludinājušas visu Latviju. Izrādās, ka Aliansei Baltijā ir kopumā aptuveni 32 000 karavīru, kamēr Krievijai šā reģiona tuvumā - 78 000 karavīru, bet tanku attiecība ir 129 pret 757. 16 NATO zaldāti pret 39 krieviem, 1 NaTO tanks pret 5 krievu. Kas tad te kam gatavojas uzbrukt? Nu kauns pa visu seju. Šitā izblamēties!
Visa mana sajūsma vējā..... Kas man atmaksās ..... norītās protēzes.....un medicīniskos izdevumus par to izņemšanu...... :(((((((
 
#
rommels 15.aprīlis 2018 15:48 atbildēt
kura valsts būs nākošā kuru iznīcinās pentagons!aiz demokrātijas slēpjas fašizms!
 
#
Ivo 15.aprīlis 2018 15:45 atbildēt
Kads dildo vinam pakala .. pašlaik
 
#
Raimonds 15.aprīlis 2018 8:29 atbildēt
Rietumvalstis veica AGRESIJAS aktu pret neatkarīgu valsti ... bez ANO sankcijas .... tāpēc neviens normāls cilvēks Latvijā to nevar atbalstīt ....
Ja kāds te atbalsta nelikumības ... nu ... tad viņš vienkārši nav normāls ...
 
#
olpis » Raimonds 15.aprīlis 2018 22:59 atbildēt
Labi ka Latvija ir cilveki kas doma logiski un saskana ar likumu nevis pienemumiem un aizdomam!!!
 
Skatīt visus 134 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers