Politika: Tramps nosauc jauno padomnieku nacionālās drošības jautājumos 3 komentāri
 
Politika

Tramps nosauc jauno padomnieku nacionālās drošības jautājumos

 
EPA/Scanpix

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien nomainīja līdzšinējo padomnieku nacionālās drošības jautājumos ģenerālleitnantu Herbertu Makmāsteru, izraugoties šim amatam bijušo ASV vēstnieku ANO Džonu Boltonu

"Es ar prieku paziņoju, ka no 2018.gada 9.aprīļa @AmbJohnBolton būs mans jaunais padomnieks nacionālās drošības jautājumos," tviterī paziņoja Tramps.

"Es esmu ļoti pateicīgs ģenerālim H.R.Makmāsteram, kurš paveicis izcilu darbu & vienmēr paliks mans draugs. Oficiāla kontaktu nodošana notiks 9.aprīlī," tvītoja Tramps.

Lai gan šogad bija gaidāma Makmāstera aiziešana no šī amata, Boltona izraudzīšana tam šokēja Vašingtonu.

Boltons, kurš bija kaismīgi aizstāvējis karu Irākā, ir arī atbalstījis iespējamus apsteidzošus triecienus Ziemeļkorejai un potenciālu karu ar Irānu.

Pret viņa iecelšanu bija daudzi Trampa tuvāko aprindu pārstāvji, sevišķi armijas virsnieki, kas pieredzējuši kara brutalitāti.

Lai gan bija gaidāms, ka Makmāsters pēc aiziešanas no Baltā nama ieņems augstu amatu bruņotajos spēkos, viņš ir nolēmis atstāt valsts dienestu.

"Pēc 34 gadus ilgas kalpošanas mūsu valstij es lūdzu atvaļināšanu no ASV armijas, sākot ar šo vasaru, un pēc tam es atstāšu valsts dienestu," paziņoja Makmāsters.

"Visā manā karjerā man vislielākā privilēģija bija dienēt līdzās izciliem karavīriem un uzticamiem civilistiem."

ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos tiek nomainīts laikā, kad Tramps gatavojas tikties ar Ziemeļkorejas vadoni Kimu Čenunu un apsver, kāda nākotne varētu piemeklēt starptautisko vienošanos par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.

Tramps izraudzījās Makmāsteru par padomnieku nacionālās drošības jautājumos pērnā gada februārī pēc Maikla Flinna atkāpšanās no šī amata. Flinns bija spiests demisionēt, jo bija sniedzis maldinošu informāciju par saviem kontaktiem ar Krievijas amatpersonām.

Komentāri [3]
#
subjektīvi 23.marts 2018 12:12 atbildēt
Jā, austrumu kaimiņam tagad būs par ko padomāt, jo nomainījies arī Ārlietu ministrs.
 
#
Selekts 23.marts 2018 9:26 atbildēt
:) Par ko nosauca?
 
#
Raimonds 23.marts 2018 9:03 atbildēt
Vienu idiotu nomaina ar citu idiotu ... :)
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers