Politika: Kažociņš: Putina paziņojums līdzinās nacistu runām Otrā pasaules kara beigās 18 komentāri
 
Politika

Kažociņš: Putina paziņojums līdzinās nacistu runām Otrā pasaules kara beigās

 
TASS/Scanpix

Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par jauniem Krievijas izstrādātiem kodolieročiem līdzinās nacistu vadoņu runām Berlīnē Otrā pasaules kara beigās, šodien Latvijas radio raidījumā "Krustpunktā" atzina bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš.

Pašreizējais Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nacionālās drošības padomnieks un Nacionālās drošības padomes sekretārs intervijā paziņoja, ka Putinam militārās spējas "ir tas ar ko vēl var izcelties, jo citus vēstījumus ir grūti atrast."

"Ir gan vēl vēsture - īpaši Lielais tēvijas karš (Otrais pasaules karš). Vēstures attīstība un militārā vara," piebilda bijušais SAB direktors.

Kažociņš nedomā, ka šāds Putina paziņojums būtu tikai Krievijas sabiedrībai adresēta "iekšējā pasaciņa". Viņš atgādināja, ka pirms vairākiem gadiem jau bija neveiksmīgi izmēģinājumi ar Krievijas starpkontinentālās ballistiskās raķetes "Bulava" palaišanu, tāpēc varētu būt apšaubāma Krievijas spēja apbruņoties ar jauniem ieročiem.

"Ja salīdzinām kādas problēma bija ar "Bulava" raķeti, tad īpaši gludi negāja šis process, taču tagad domāt, ka pēkšņi nez no kurienes parādījušies jauni superieroči. Negribētu taisīt tādu salīdzinājumu, taču tā runāja vienā bunkurā 1945.gadā, kaut kur netālu no Berlīnes," norādīja Kažociņš.

Kažociņš gan vērsa uzmanību, ka Putina paziņojumu nevajadzētu novērtēt arī par zemu, turklāt nav zināms kādu informāciju saņem prezidents Putins no saviem padotajiem.

Ņemot vērā iepriekšminēto Kažociņš atgādināja, ka ir jāturpina domāt par "cietās" un "maigās" drošības stiprināšanu.

Putins nesen paziņoja, ka Krievija ir izstrādājusi jaunus kodolieročus, tostarp spārnoto raķeti un zemūdens aparātu, ko ienaidnieks nespēšot pārtvert.

TASS/Scanpix

Tāpat Krievija svētdien paziņojusi, ka veiksmīgi izmēģinājusi virsskaņas raķeti "Kinžal", ko Putins nodēvējis par "ideālo ieroci".

Prezidents savā uzrunā norādījis, ka raķetes "Kinžal" ātrums desmit reizes pārsniedz skaņas ātrumu un tā var pārvarēt pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Putins arī paziņojis, ka Krievija izmēģinājusi jaunu starpkontinentālo ballistisko raķeti "Sarmat", kuras darbības rādiuss un kodolgalviņu skaits pārsniedzot līdz šim sasniegto.

Putins skaidrojis, ka līdz ar jauno ieroču radīšanu ASV vadītā NATO pretraķešu aizsardzības sistēma kļuvusi "nelietojama", turklāt tas faktiski arī nozīmējot galu, pēc Putina teiktā, Rietumu centieniem kavēt Krievijas attīstību.

Komentāri [18]
#
grafists. 13.marts 2018 17:00 atbildēt
Kas ir putins !? Kaut kāda sētmalē nosviesta, novalkāts caurs vaļinks, kuru lietojis dzērājs saimnieks, apmīzuši visi klaiņojošie kaķi un suņi un apdirsušas visas tuvākās apkaimes vārnas. Viņš pēkšņi iedomājies sevi par pasaules centru.
Kažociņš tajā pat laikā ir Autoritāte un Cieņa.
putins pat par putekli nedrīkst būt pie Kažociņa Kurpēm.
 
#
grafists. 13.marts 2018 14:19 atbildēt
Отставному генералу английской армии не пристало вести себя как простому, обычному обывателю, который ничего не понимает в военном деле. Всё таки у него другой уровень владения информацией и другие её источники. Следовательно, генерал пудрит нам мозги сознательно. Вопрос, зачем?
 
#
Raimonds 13.marts 2018 9:38 atbildēt
Kas ir putins !? Kaut kāda sētmalē nosviesta, novalkāts caurs vaļinks, kuru lietojis dzērājs saimnieks, apmīzuši visi klaiņojošie kaķi un suņi un apdirsušas visas tuvākās apkaimes vārnas. Viņš pēkšņi iedomājies sevi par pasaules centru.
Kažociņš tajā pat laikā ir Autoritāte un Cieņa.
putins pat par putekli nedrīkst būt pie Kažociņa Kurpēm.
 
#
aka saka » Raimonds 13.marts 2018 12:10 atbildēt
Par šo jau tev nesamaksās!
 
#
Apmiernātais 13.marts 2018 6:29 atbildēt
Kas ir Kažočiņš !? Kaut kāda sētmalē nosviesta, novalkāta latvāņu pastala, kura ir bijusi lietošanā pie anglosakšiem, pēcāk pastrādājot Latvijas SABā dažus gadus, pēkšņi iedomājies sevi par pasaules centru.
Putins tajā pat laikā ir Lielvalsts Prezidents, Autoritāte, Cieņa un Likumu noteicējs.
Kažociņš pat par putekli nedrīkst būt pie Putina Kurpēm.
 
#
Raimonds » Apmiernātais 13.marts 2018 9:40 atbildēt
Šo rakstot man 3 reizes nogāja.......
 
#
Raimonds 12.marts 2018 21:45 atbildēt
Nāvi krievfašistiem! Urā biedri! 16. martā es iešu leģionāru gājienā!
 
Skatīt visus 18 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers