Politika: "Nord Stream 2" - Krievijas politikas ierocis, vienojas Polijas, Lietuvas un Latvijas spīkeri 7 komentāri
 
Politika

"Nord Stream 2" - Krievijas politikas ierocis, vienojas Polijas, Lietuvas un Latvijas spīkeri

 
Reuters/Scanpix

Gāzesvads "Nord Stream", kam pa Baltijas jūras gultni jāsavieno Vācija un Krievija, ir Maskavas politikas instruments, kas vairos Eiropas atkarību no Krievijas, teikts svētdien parakstītajā Lietuvas, Latvijas un Polijas parlamentu spīkeru parakstītajā vēstulē.

"Lai gan formāli "Nord Stream 2" tiek pasniegts kā komerciāls projekts, patiesībā tas ir Krievijas valsts politikas instruments. "Nord Stream 2" neveicina gāzes piegāžu diversifikāciju, bet drīzāk ES (Eiropas Savienības), īpaši Austrum un Centrāleiropas valstu, enerģētisko atkarību, tādējādi saglabājot to neaizsargātību," uzsvērts citu Eiropas valstu parlamentiem adresētajā vēstulē, kuru Viļņā parakstījuši Lietuvas, Polijas un Latvijas parlamentu spīkeri - Viktors Pranckietis, Mareks Kuhciņskis un Ināra Mūrniece.

Igaunijas parlamenta spīkers Eiki Nestors izlēma pagaidām šo vēstuli neparakstīt, norādot, ka viņam nepieciešams laiks, lai iepazītos ar tās saturu.

Tajā pašā laikā atbalstu dokumentam paudis Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētājs Andrijs Parubijs, kurš arī apsolījis vēstuli parakstīt.

Polijas Seima spīkers Kuhciņskis, kurš ieradies Viļņā, lai piedalītos Lietuvas neatkarības simtgades svinību pasākumos, norādījis, ka triju parlamentu kopīgā balss būs labāk saklausāma nekā to atsevišķās balsis.

Viņš uzsvēra, ka, paužot satraukumu par šo projektu, Lietuva, Latvija un Polija rūpējas gan par sava reģiona, gan par visas ES drošību.

Vēstulē teikts, ka enerģētiskā drošība ir svarīgākais komponents vienotai un plaukstošai Eiropai, kurā konkurence un brīvā tirgus principi radīs pamatu panākumiem.

Tāpēc nepieciešami ieguldījumi enerģētikas infrastruktūrā, īpaši gāzes starpsavienojumos un jaunos gāzesvados, kas ļautu diversificēt dabasgāzes piegādes, norāda parlamentu spīkeri.

Viņi brīdina, ka "Nord Stream 2" uzlūkojams plašākā kontekstā, ņemot vērā Krievijas īstenotos informatīvos un kiberuzbrukumus, kā arī Maskavas militāro agresiju.

Komentāri [7]
#
ShadowVoice 12.marts 2018 12:53 atbildēt
Un te atkal jautājums par Latvijas "neatkarību" visā košumā.
ASV vassāļiem uzdots "paust nostāju" un viņi to arī dara. Priecīgākais ir tas, ka nevienam no viedokļa paudējiem nekādas darīšanas un/vai ietekmes šajā sakarā naff ;-)
 
#
grafists. » ShadowVoice 13.marts 2018 17:44 atbildēt
Ej dirst uz pitalovu.
 
#
op 12.marts 2018 11:38 atbildēt
Nu tad politika jau tecēs pa trubām. Lietuvas SPG ir tāds pats liktenis ka Ignalinas stacijai . Un nav jāstāsta ka gāzi piegāda dies zin kurš pa izdevīgiem cipariem ja tā nāk pa dažādām takām no tās pašas matuškas.Ir skaidri redzams cik tā maksā citās valstīs un cik pie mums. Igauņi nekad neparakstīs jo leiši tos ar to gāzes terminālu konkrēti uzmeta. Tas mums kārtējo reizi var dārgi maksāt. Friči dara gudri jo tie savilks trubas no visām pusēm un atgriezīs sev lētāko piedāvājumu.
 
#
Murniecei karteja caureja 12.marts 2018 11:29 atbildēt
Niu nemak pakluset ta kuce
 
#
Uldis 12.marts 2018 10:53 atbildēt
Visa smerdelu kompanija salasijusies ,igauņiem tomer vel saglabajies veselais saprāts!
 
#
Ezis 12.marts 2018 10:51 atbildēt
Neviens jau neliek latvijas ,lietuvas un polijas smerdeļiem pirkt to dārgo ,nekvalitativo ,smirdigo krievijas gazi ,mums tacu ur asv sirdsdraugi kas piegadas letu ,kvalitativu un ,pec nakstsvijolitem smarzojosu gazi ,manuprat ,siem blusainiem pentagona mopsiem nevajadzetu maisities lielmates iekšejās lietās ,lielmate aizstav savas tautas intereses ,tacu mopšu galvenais merķis ir ieriebt krievijai splaujot virsu savu valstu interesem
 
Skatīt visus 7 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers