Politika: Rimšēviča taisnošanās Saeimu neietekmē 16 komentāri
 
Politika

Rimšēviča taisnošanās Saeimu neietekmē

 
F64

Pirms šīsdienas Saeimas sēdes, kurā deputāti balsos par aicinājumu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam atkāpties no amata, viņš tikās ar Saeimas frakcijām, lai atkārtotu daudzkārt jau teikto, ka viņš inkriminētajos noziegumos nav vainīgs. Šīs vizītes nav attaisnojušas uz sevi liktās cerības. I. Rimšēvičam parlaments, visticamāk, izteiks formālu neuzticību

«Ņemot vērā esošo situāciju, lūdzu pēc iespējas nekavējoties rast iespēju tikties ar deputātiem klātienē, lai nepastarpinātā veidā nokomentētu un pārrunātu visas ar man izvirzītajām apsūdzībām saistītās nianses un sniegtu deputātiem pilnvērtīgu, objektīvu un detalizētu informāciju par šo lietu,» vēstulē Saeimas frakcijām rakstīja I. Rimšēvičs.

Vismaz daļa Saeimas frakciju atsaucās uz šo aicinājumu, taču gaidītos rezultātus I. Rimšēvičam tas nenesa.

Par Saeimas lēmumu «par aicinājumu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam atkāpties no amata» balsos vairākums Saeimas frakciju. To apliecinājusi Vienotības frakcija un Latvijas Reģionu apvienība ar tās satelītdeputātiem. Lēmumu atbalstīs arī Nacionālā apvienība, par kuras pozīciju ilgi nebija skaidrības. Savukārt Saskaņa vēl nav izlēmusi, kā tai labāk rīkoties, taču zināms, ka neatkarīgi no lēmuma balsojuma rezultāts netiks ietekmēts, jo Saskaņa vai nu atbalstīs lēmumu, vai nebalsos vispār.

Par spīti tam, ka Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais premjerministrs Māris Kučinskis iepriekš pārliecinoši deklarējis, ka I. Rimšēvičs nedrīkst palikt amatā, vienīgā svārstīgā frakcija ir ZZS, kuras deputātiem būs tā dēvētais brīvais balsojums.

Iepriekšējā Saeimas sēdē ZZS pārstāvošais Valdis Kalnozols jau paskaidroja, kāpēc personīgi viņš neatbalsta šo lēmumprojektu. «Atcerēsimies, dārgie brāļi un māsas, nevainīguma prezumpciju. Neļausimies mediju radītai masu psihozei! Neesam, dārgie kolēģi, lupatu lelles specdienestu spēlēs, kuras ļoti pieprot bijušie VDK darbinieki. 40 procenti krimināllietu tiek izbeigtas uz noilguma pamata,» neatbalstīt lēmumprojektu aicināja deputāts.

Jāuzsver, ka juridiska spēka Saeimas lēmumam nebūs, jo I. Rimšēviča aizdomās turētā statuss pašlaik spēkā esošās normatīvās bāzes izpratnē nevar kalpot par iemeslu, lai viņu no amata atbrīvotu. Pats Latvijas Bankas prezidents izteicies, ka vēlas palikt amatā un strādāt bankā, cik tālu to ļauj viņam piemērotais drošības līdzeklis - liegums pildīt amata pienākumus -, lai dzēstu pār viņu gulstošās aizdomas un spodrinātu Latvijas Bankas aptraipīto godu.

Vienlaikus I. Rimšēvičs gan paudis, ka respektēs Saeimas lēmumus, kas skar viņa atrašanos amatā.

Jau vēstīts, ka I. Rimšēvičs tiek turēts aizdomās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētā kriminālprocesā par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 tūkstoši eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Komentāri [16]
#
Adatiņa 9.marts 2018 13:50 atbildēt
Ilmār, nezemojies,šie nav tie,kam ir jāpazemojas, mušas uz sprāgšanu arī sīvi kož,kaut arī zin,ka pēdējais laiks pirms aiziešanas.....Vācijā vispār nesaprot,kā mūsu valdība varēja tā rīkoties, tur par katru savu cilvēku premjere cīnās,bet šie m..... sargā katrs savu ādu! Kauns, jāsmejas visiem pat bērnu smejās,par Čigānes uzstāšanos,nu Vienotība ir pielikusi sev lielu punktu,un nevis Tev jākaunās ,bet gan mūsu valstij,kur ir tik m....!
 
#
Ilma 9.marts 2018 5:57 atbildēt
Vienotība agonijā vēl cenšas ar pēdējiem spēkiem, pretīgi bija skatīties Čigānes uzrunu Parlamentā. Ar šo Vienotība sev parakstīja krišanas apliecību
 
#
? » Ilma 9.marts 2018 9:29 atbildēt
cik ilgi šioe ... kritīs un kastroļgalvji par šiem balsos?
 
#
savādnieks 8.marts 2018 12:34 atbildēt
Daudzās versijas un minējumus pastiprina ABLV īpašnieka paziņojums tv ,ka ''iesniegumā KNAB runāts par /Smagos noziegumos aizdomās turēta amatpersona/'' un par cik valstī tāda ir tikai viena,KNABs neorentējas Latvijas situācijā vai darbojas šīs personas interesēs.
 
#
lauciniece 8.marts 2018 11:55 atbildēt
Kaut kas tur nav,kā vajag.Pierādījumi vai nu ir,vai viņu nav.Pašlaik gan izskatās,ka ir tikai minējumi.Gribas Rimšēvičam ticēt.
 
#
Sķeptiķis 8.marts 2018 11:42 atbildēt
Rimševičam alga bija 10t euro, Viņam šuj kukuļņemšanu 100t. pirms 4 gadiem. Kaut kas nav loģiski. Ja teiktu knabs, ka viņš ir saņēmis kādu pusmiļjonu, kā to izdarīja Magonis, tad būtu ticamāk. Magoni arī saņēma ciet ar visiem miļjoniem. Visdrīzāk, ka viņš ir pajaucis to Lembergveidīgo čūsku midzeni.
 
Skatīt visus 16 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers