Politika: Reizniece-Ozola aicinās Saeimu veikt FKTK auditu 9 komentāri
 
Politika

Reizniece-Ozola aicinās Saeimu veikt FKTK auditu

 
F64

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) aicinās Saeimu kā Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārraugu veikt finanšu sektoru uzraugošās iestādes auditu, šodien preses konferencē paziņoja ministre.

Viņa norādīja, ka FKTK darbu pēdējo divu gadu laikā atzinīgi novērtē ne tikai pati ministre, bet arī ārvalstu institūcijas, tomēr tas nenozīmējot, ka nozares uzraudzībā neesot problēmu.

"Lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā un visiem būtu laba sajūta par FKTK pieņemtajiem lēmumiem, FM runās ar Saeimu, lai tā iniciē auditu, kas izvērtētu iestādes darba kvalitāti," atzina Reizniece-Ozola.

Ministrei gan patlaban neesot iemesla neuzticēties FKTK, jo viņa novērojusi, ka iestādes darbs ir kļuvis efektīvāks, mērķtiecīgāks un profesionālāks, nekā iepriekšējos gados.

"Nomainoties FKTK vadībai ir jūtami mainījusies attieksme. Bet man tomēr gribētos, lai tiktu veikts FKTK ārējs risku izvērtējums un prasmes," atzina finanšu ministre.

Jau ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) naktī uz sestdienu nolēma, ka "ABLV Bank" ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. FKTK norāda, ka šajā garantēto atlīdzību izmaksas gadījumā Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF) līdzekļi atlīdzību izmaksai netiks izmantoti, jo "ABLV Bank" ir pietiekami likvīdie aktīvi. Garantēto atlīdzību izmaksai Latvijas "ABLV Bank" klientiem pēc pašreizējiem aprēķiniem, ir nepieciešami apmēram 470 miljoni eiro, kurus "ABLV Bank" varot nodrošināt.

"ABLV Bank" tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien paziņojusi ECB.

ECB paziņojumā teikts, ka "ABLV Bank" un tās meitasbanka Luksemburgā "ABLV Bank Luxembourg" sabrūk vai ir gaidāms to sabrukums atbilstoši Eiropas vienotā noregulējuma mehānisma regulai. Par savu lēmumu ECB informējusi Eiropas Vienotā noregulējuma valdi, kas savukārt konstatējusi, ka rīcība, lai panāktu noregulējumu šajās bankās, nav nepieciešama, jo tas neatbilstu sabiedrības interesēm attiecībā uz šīm bankām.

"Tāpēc notiks šo banku likvidācija atbilstoši attiecīgi Latvijas un Luksemburgas likumiem," teikts ECB paziņojumā.

Savukārt "ABLV Bank" uzskata, ka tā izpildīja visas regulatora prasības, lai atjaunotu darbību. Četru darba dienu laikā banka likviditātes stiprināšanai akumulējusi vairāk nekā 1,36 miljardus eiro, nodrošinot 86% no visiem pieprasījuma depozītiem. Bankas pārstāvji uzskata, ka tas bijis pilnīgi pietiekami, lai banka atsāktu maksājumu veikšanu un izpildītu klientu pieprasījumus. FKTK lēmumu "ABLV Bank" saista ar politiskiem apsvērumiem.

Komentāri [9]
#
veic nu pati 24.februāris 2018 19:53 atbildēt
rokas nenokritīs izlasot protokolus
 
#
nez 24.februāris 2018 17:44 atbildēt
vai ordenus par labu darbu ari taisas iedot?
 
#
ha 24.februāris 2018 17:14 atbildēt
Pamodās....tie taču nedara neko,bankas iet uz burbuli,a viņiem vis kārtiba...Priekš kam FKTK vajadzigs,ari Parex kad gāja uz burbuli ,tur tā galvenā kuce ,ari neko nezināja,interesanti ,vai tad nesež?
 
#
Mr.Susurs 24.februāris 2018 17:09 atbildēt
Ozolai patreiz gan butu jabut pavisai citai problemai. Pec shadiem skandaliem valsts un starptautiskaja limeni ne tikai lido no ministra amata, bet nekad vairs labaku darbu par apkopeju picerija neatrastu. Un pat ja vel tur panemtu... Par ko stipri shaubos.
 
#
danei 24.februāris 2018 16:34 atbildēt
Nomaini to vidusskolnieces frizūru!
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers