Politika: NRA pēta, kā augstākās valsts amatpersonas tiek galā ar krīzes menedžmentu 11 komentāri
 
Politika

NRA pēta, kā augstākās valsts amatpersonas tiek galā ar krīzes menedžmentu

 
Ekrānšāviņš no avīzes

Amatpersonu runas par uzbrukumu Latvijai, kas uzjundīja pēc Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanas un vienlaikus skandalozu publikāciju parādīšanās starptautiskajā presē, pierimušas. Uzbrukuma valstij neesot, bet Latvijas finanšu sistēma ir stabila. Savukārt mākoņi ap I. Rimšēviča galvu savelkas aizvien biezāki.

Pēdējo dienu notikumiem trešdien pievērsās Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vadītā Nacionālās drošības padome. Par stundu ilgāk, nekā sākotnēji plānots, notikušajā sanāksmē secināts, ka, neraugoties uz pēdējo dienu satricinājumiem, finanšu sistēma ir stabila un tiekot darīts viss, lai ievērotu iedzīvotāju intereses un pildītu starptautiskās saistības. Par to pēc padomes sēdes paziņoja R. Vējonis.

Arī premjerministrs Māris Kučinskis trešdien atzina, ka nav pamata domāt, ka kāda trešā valsts vērsusi mērķētu uzbrukumu Latvijai.

Īsajā uzrunā medijiem aizdomās par vismaz 100 tūkstošu eiro kukuļa izspiešanu turēto I. Rimšēviču prezidents nepieminēja, taču uzsvēra, ka Latvijai jāturpina uzlabojumi banku un finanšu sektoros un vēl enerģiskāk jāizvērš cīņa pret naudas atmazgāšanu.

Var pieņemt, ka padomē Latvijas Bankas prezidenta lieta izskatīta pamatīgi un ziņas nav I. Rimšēvičam labvēlīgas, jo Valsts prezidents uzsvēra, ka cīņā ar korupciju tiks sodīts ikviens vainīgais neatkarīgi no šīs personas statusa, amata un ietekmes.

Tāpat R. Vējonis norādīja, ka, strādājot šajos virzienos, Latvijai noteikti jāsadarbojas ar Amerikas Savienotajām Valstīm. Savukārt ASV Valsts departaments trešdien izplatīja īsu paziņojumu, kurā pauž pilnīgu pārliecību, ka Latvijas valdība veiks nepieciešamus soļus, lai nodrošinātu Latvijas banku un finanšu sektora uzticamību.

ASV Valsts departamenta preses sekretāre Hetere Nauerta pauž, ka daudzus gadus ASV sadarbojās ar Latviju, lai apkarotu korupciju, naudas atmazgāšanu un citus draudus starptautiskai drošībai. ASV atbalsta un turpinās palīdzēt Latvijas valdībai, Finanšu kapitāla un tirgus uzraudzības komisijai un Latvijas tiesībsargājošām iestādēm, lai īstenotu kopīgu redzējumu par spēcīgu un labi regulētu finanšu sektoru.

Par to, ka situācija neveidojas par labu virspusēji pašpārliecinātajam I. Rimšēvičam, varētu liecināt arī fakts, ka Nacionālā drošības padome vienbalsīgi lēmusi, ka Satversmes aizsardzības biroja priekšnieks Jānis Maizītis ir virzāms šajā amatā uz atkārtotu pilnvaru termiņu. Turklāt saskaņā ar padomes lēmumu, tas jādara nevilcinoties, kaut arī šis pilnvaru termiņš beidzas tikai maijā.

Jāatgādina, ka, parādoties publikācijai par I. Rimšēviča iespējamajiem mēģinājumiem izspiest kukuli no Norvik bankas lielākā akcionāra Grigorija Guseļņikova un regulāriem braucieniem uz Krieviju, kur aizdomīgā kompānijā vadīts laiks makšķerējot, publiskajā telpā aktualizējās jautājums par mūsu drošības dienesta un to vadītāju darba spējām un profesionalitāti. Drošības padomes lēmums liecina, ka valsts vadītājiem šaubu par SAB kompetenci J. Maizīša vadībā nav.

Tikmēr Norvik banka izplatījusi paziņojumu, ka bažām par tās vēršanos pret valsti nav pamata. «Gribam uzsvērt, ka noteikti nevēršamies pret Latvijas valsti kopumā. Mums ir lieliska ikdienas sadarbība ar mūsu klientiem, biznesa partneriem un valsts iestādēm, mēs vēlamies sniegt pakalpojumus un veidot ilgtermiņa biznesu. Vienīgais, ko prasām, ir vienlīdzīga attieksme,» atgādinot, ka banka vēršas pret nevienlīdzīgu, viņuprāt, I. Rimšēviča atbalstītu, attieksmi.

Komentāri [11]
#
Aleksandra Kutuzova 22.februāris 2018 13:50 atbildēt
Gan jau knabis tiks skaidriba, lai gan liekas, ka patiesiba ir kaut kur pa vidu. Drusku janomierinas un japagaida, tad jau viss paliks skaidraks.
 
#
Lāsmuk 22.februāris 2018 13:41 atbildēt
Manuprāt, tiek sūtīti skaidri un nepārprotami signāli, ka tiesībsargājošās iestādes savu darbu izdarīs līdz galam. Ļausim strādāt un tad jau rezultātu redzēsim. Galvenais - lai izmeklēšana noritētu ātri un godīgi.
 
#
Inta 22.februāris 2018 11:30 atbildēt
Par kādu TIESISKUMU iet runa, par kādiem FAKTIEM (ja nereaģēja uz bijušo KNAB norādēm) iet runa, oligarhu lietā ČIKS konservativie.lv/201..-par-oligarhu-lietu/ OIKā ražo PARTIJAS sev līdzekļus ,uz tautas sviedriem nra.lv/viedokli/elit..a-mekle-bezizeju.htm
Tautas naudu PAREX bankā iegrūda, lai BIEZIE biezētu ,un nu atbalsta atkal (pasīvi, nepieprasot pierādījumus no Amerikas) kaimiņus BIEZOS...biezinām! www.lsm.lv/raksts/zi..tbalstitaji.a267936/ VISTICAMĀK, ka, NETIEŠI, ir visas trīs, AŽIOTĀŽĀ figurējošās lietas, saistītas. Politiķi KAUT KO nesadalīja, ķērās savējiem klāt, un tas NOLĒMA, ja jūs mani ,tad es jūs arī!!! Tāpēc, tiek uzsvērts, ka ATDALĪTAS , virspusē! Iespējams ,politiķi raušot... sev līdzekļus, pakalpo pučistiem!-izputina latvijas tautu! Marionetes!
 
#
Latvijas bankas dižvīrs un kompānija 22.februāris 2018 10:02 atbildēt
Visiem, kas uztraukušies : palieciet pie ratiem, jo Es paliku savā vietā un stingri turos pie krēsla !!! Bankā iekšā tiksiet tikai pār manu līķi !
 
#
Tenis 22.februāris 2018 9:17 atbildēt
Par kādu drošību vājonis runā ? Nav jau tikai vieni banku reketieri ir jau vēl laupītāju banda ar kodētu nosaukumu oik ! Tās laupījums ir lielāks par vilmariņa reketu ,gandrīz 4 milijardi ! Kad tiks uzsākta šī noziedzīga grupējuma darbības izmeklēšana tautas aplaupīšana ,ekonomikas graušanā ,valsts drošības graušanā maksajot par Krievijas gāzi oik it kā tā būtu atjaunojamajiem dabas resurss ar kuru iegūst zaļo enerģiju un enerģētisko neatkarību ! Seit ļoti labi redzama nodevība ,Krievija ,kuru katru brīdi iebruks Latvijā ,Krimā nav atdota ukrainai,bet Latvijas nodevēji finansē Krieviju pērkot tas dārgo ,smirdīgo gāzi un par to vēl maksājot milijardu oik!
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers