Politika: Ždanoka atklāj, kad pametīs Eiropas Parlamentu 17 komentāri
 
Politika

Ždanoka atklāj, kad pametīs Eiropas Parlamentu

 

Pēc tam, kad Eiropas Parlamenta (EP) deputātes mandātu būs nolikusi politiķe Tatjana Ždanoka, viņas vietu EP Miroslavs Mitrofanovs varētu ieņemt no 5.marta, pastāstīja politiķe.

Ždanoka plāno nolikt EP deputātes mandātu un iesaistīties partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) Saeimas vēlēšanu kampaņā.

Politiķe iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja, ka jau vērsusies EP ar iesniegumu par mandāta nolikšanu un drīzumā plāno atgriezties Latvijā. Viņa iecerējusi vadīt LKS priekšvēlēšanu kampaņu, bet viņas dalība vēlēšanās būšot atkarīga no Satversmes tiesas (ST) lēmuma.

Saeimas vēlēšanu likums pašlaik liedz vēlēšanās piedalīties personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās. Ždanoka ST ir apstrīdējusi noteiktos vēlēšanu tiesību ierobežojumus padomju komunistu aktīvistiem.

Ždanoka pēc 1991.gada 13.janvāra ir darbojusies kompartijā, tāpēc vēlēšanu likums viņai liedz piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Paredzēts, ka Ždanokas vietu EP ieņems LKS politiķis Mitrofanovs, kurš EP vēlēšanās 2014.gadā palicis pirmais "aiz svītras". Mitrofanovs apstiprināja, ka plāno uzņemties EP deputāta pienākumus.

Pašlaik LKS Saeimā nav pārstāvēta. Iepriekšējās vēlēšanās 2014.gadā LKS nepārvarēja 5% barjeru, kas nepieciešama iekļūšanai Saeimā.

Komentāri [17]
#
Rabīns 31.janvāris 2018 0:48 atbildēt
jā, ždanoka taču nav rotšildmēslu izkārnījumu laizītāja kā piemēram smerdelis nnetanjehūzs?
 
#
Mirušlais slāvs Mitrais fanijs 30.janvāris 2018 23:38 atbildēt
Divi klauni, nekas cits.
 
#
pljerduks 30.janvāris 2018 22:49 atbildēt
Kad pametīs Latviju neatklāja ?
 
#
Un pa taisno! 30.janvāris 2018 22:26 atbildēt
Viņa var doties uz Maskavu! Latvijā viņai būtu jāaizliedz vairs iebraukt!
 
#
jonkels 30.janvāris 2018 21:07 atbildēt
Ar kājām pa priekšu ,viņu no turienes iznesīs.....
 
Skatīt visus 17 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers