Politika: Paužot attieksmi pret Sudrabu, Balodis izstājas no NSL frakcijas, kas tādējādi beigs pastāvēt 53 komentāri
 
Politika

Paužot attieksmi pret Sudrabu, Balodis izstājas no NSL frakcijas, kas tādējādi beigs pastāvēt

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Saeimas deputāts Ringolds Balodis nolēmis izstāties no partijas "No sirds Latvijai" Saeimas frakcijas, lai tādā veidā paustu savu kritisko attieksmi pret Ingunas Sudrabas (NSL) kā "Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas vadītājas darbu, atzina politiķis.

Līdz ar Baloža lēmumu NSL zaudēs frakcijas statusu, un NSL pārstāvji Saeimā darbosies kā neatkarīgie deputāti. Frakcijas statuss tiks zaudēts, jo tajā vairs nebūs nepieciešamie vismaz pieci deputāti no viena 12.Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta.

"Man nav pieņemams un ir kauns par publisko farsu, ko ir izvērsusi parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja, viņai patiesībā kļūstot par izmeklēšanas kapraci, nevis parlamentāro kontrolieri," uzsver Balodis. Viņš šo situāciju vērtē kā tautas dāvātās uzticības piesmiešanu.

Politiķis pauž, ka šādā situācijā "nevēlos būt kluss vērotājs, tāpēc norobežojos no frakcijas un labāk esmu neatkarīgs deputāts". Balodis oficiālu dokumentu par izstāšanos no frakcijas Saeimā plāno iesniegt nākamās nedēļas sākumā.

Pēc frakcijas statusa zaudēšanas NSL vairs nepienāksies frakcijas konsultanti, automašīna un frakcijas telpas parlamentā, kā arī frakcijām piešķiramie saimnieciskie un reprezentācijas izdevumi.

Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere aģentūrai LETA apstiprināja, ka frakcijā nevar darboties mazāk par pieciem deputātiem. Tas izriet no Saeimas Kārtības ruļļa regulējuma, kas paredz, ka frakciju var izveidot ne mazāk kā pieci viena kandidātu saraksta deputāti.

Tas ietekmēs arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas sastāvu, kā arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Par izmaiņām komisiju sastāvā jālemj Saeimai. Meistere atgādināja, ka Nacionālajā drošības komisijā darbojas pa vienam deputātam no katras frakcijas, bet Mandātu komisijā - pa diviem.

Balodis aģentūrai LETA apliecināja, ka apzinās, ka ar savu soli zaudēs vietu NDK sastāvā.

Balodis nav NSL partijas biedrs, bet startējis no tās saraksta 12.Saeimas vēlēšanās.

Kā ziņots, 12.Saeimā no NSL saraksta tika ievēlēti septiņi deputāti. No viņiem parlamentārieši Silvija Šimfa un Arvīds Platpers no frakcijas izstājās pērn decembrī.

Komentāri [53]
#
Kaut kā jau jāattaisnojas! 14.janvāris 2018 11:46 atbildēt
Bet,kurš viņam atņēma cigāru?
 
#
Fly 14.janvāris 2018 9:52 atbildēt
Balodi, no tevis es to vismazāk gaidīju, bet tomēr sagaidīju! Nesmuki, Balodi, tas ir ļoti nesmuki. Pats taču saproti, ka tā komisija neko vairāk izdarīt nevar, kā pašlaik dara. Ceri, ka tagad Judins tevi ņems pie sevis un tu pēc vēlēšanām atkal būsi "iekšā", lai pēc tam Judinu pašu nodot? Judins nav muļķis un vēlētāji arī ne!
 
#
ha 14.janvāris 2018 9:42 atbildēt
nobarota resna cū godīguma simbols
 
#
» ha 14.janvāris 2018 9:45 atbildēt
Jābalso par Ždanoku- lai iztrenkātu visus smerdeļus un lietas tiktu citā gaismā
 
#
aha 14.janvāris 2018 8:30 atbildēt
zirnekļu cīņas -'"mūsējie un nepareizie" ir jau sākušās, arī internetā tā, ka būs interesanti.......
 
#
Daiga 14.janvāris 2018 8:20 atbildēt
Ne par ko viņam nav kauns, ja būtu, tad nebūtu līdz šim laikam sēdējis Sudrabas partijā. Tagad jūt, ka zeme sāk degt zem kājām, ai, kā gribās arī turpmāk sēdēt Saeimā. Ceru, ka ar šo sasaukumu viņam tie prieki beigsies.
 
Skatīt visus 53 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers