Politika: Kučinskis pēc tikšanās ar Abi: Latvija un Japāna ir līdzīgi domājošas valstis 13 komentāri
 
Politika

Kučinskis pēc tikšanās ar Abi: Latvija un Japāna ir līdzīgi domājošas valstis

 
Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Latvija un Japāna ir līdzīgi domājošas valstis, starp kurām ir plašākas sadarbības potenciāls, sestdien kopīgajā preses konferencē ar Japānas premjeru Šindzo Abi sacīja Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis teica, ka Šindzo Abes vizīte Latvijā notiek tikai mēnesi pēc Latvijas delegācijas viesošanās Japānā, un, atkārtoti tiekoties ar Japānas premjerministru, Kučinskis vēlreiz pārliecinājies, ka abas valstis ir līdzīgi domājošas, kā arī labi un seni partneri starp kuriem ir sadarbības potenciāls.

Premjerministrs arī norādīja, ka Japāna jau pašlaik ir gan Latvijas, gan Eiropas Savienības (ES) otrs lielākais tirdzniecības partneris Āzijā, bet pēc Japānas-ES brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanas tirdzniecības apjomi starp abām pusēm augs vēl vairāk, tāpēc svarīgi šī līguma stāšanos spēkā panākt pēc iespējas ātrāk.

Kučinskis arī atklāja, ka sarunā ar Japānas premjeru tika pārrunātas plašākas Latvijas, kā arī pārējo Baltijas valstu un Japānas sadarbības dialoga iespējas informācijas tehnoloģiju (IT), transporta, loģistikas, medicīnas un citās jomās.

"Augsti vērtēju to, ka kopā ar premjeru Latvijā ieradušies vairāku Japānas biznesa korporāciju pārstāvji, kuriem vizītes ietvaros notiekošajā Latvijas un Japānas ekonomikas apaļajā galdā ir iespēja iepazīties ar datos balstītas nācijas konceptu. Te redzamas abu valstu zinātnes un industrijas sadarbības potenciāls," sacīja Kučinskis.

Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Tāpat abu premjeru tikšanās laikā tika skarti aktuālie drošības politikas un kiberdrošības jautājumi, tostarp situācija Korejas pussalā.

Arī Šindzo Abe atzina, ka Latvija un Japāna ir partneri, ko vieno kopīgi ideāli. Tāpat viņš uzteica Rīgu kā pilsētu ar spēcīgu ostu un strādājošu loģistikas centru, kas ir svarīgi Āzijas uzņēmējiem. Arī viņš aicināja strādāt pie Japānas-ES brīvās tirdzniecības līguma ātrākas ieviešanas.

Tāpat Japānas premjerministrs norādīja, ka personīgie kontakti ir ļoti svarīgi, tāpēc tiks strādāts pie tūrisma attīstīšanas starp abām valstīm.

Vēl Šindzo Abe uzsvēra, ka tikšanās laikā tika panākta vienošanās strādāt pie kopīgas visu trīs Baltijas valstu un Japānas sadarbības veidošanas, tādējādi padziļinot sadarbību starp šīm četrām pusēm.

Japānas premjers arī atzīmēja, ka februārī Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) apmeklēs Japānu, lai runātu par drošības jautājumiem.

Kā ziņots, Kučinskis šodien Rīgā oficiālā vizītē tiekas ar Abi.

Iepriekš, pērnā gada decembra sākumā Kučinskis devās vizītē uz Tokiju. Vizītes ietvaros premjers tikās ar Japānas premjerministru, ar Japānas valdības ministriem - zemes, infrastruktūras, transporta un tūrisma ministru Keiči Iši, ekonomikas, tirdzniecības un industrijas ministru Hirošigi Seko, kā arī ar Latvijas - Japānas parlamentārās sadarbības grupu biedriem.

Tikšanās laikā galvenokārt tika apspriestas abu valstu divpusējās attiecības, īpaši ekonomiskās sadarbības attīstīšanas iespējas, kā arī Eiropas Savienības un Japānas attiecības, un aktuālie reģionālie jautājumi.

Komentāri [13]
#
savādnieks 14.janvāris 2018 9:43 atbildēt
Jā,NRA kļuvis par humora un satīras portālu ar savām pasnieguma ''performancēm'' un par šīs tēmas dzīvotspēju rūpējas 'saimnieka' partija zzs ar pasniegumu,ka Bergmanis nu tagad dosies uz Japānu,lai runātu par drošības jautājumiem.Pilnīgs murgs ! Japāņi taisa Eiropas tūri,lai tiktu pie atbalsta Korejas bruņošanās mazināšanā.Ja arī viņš uz turieni dosies,tad ar citu virsuzdevumu un tas visticimāk būs 3A vēlme ar šo atbalstu tikt pie biznesa līgumiem.Te parādās saikne kādā politika saplūdusi ar biznesu LV.Uzskatāmāk tas izpaužas Vējoņa vakariņošanā Slesera projektos un Trojas zirga pieteikums OIK-2 sakarā,kur savu ''kabatas naudu'' iekasē V&ZZS.Un citējot 'saimnieka','oligarha' un 'smagos noziegumos apsūdzēta' A.Lemberga teikto-Kuram te var ticēt ! ( bleģ.)
 
#
Algoritms 13.janvāris 2018 17:20 atbildēt
Panowie?
 
#
Mr.Susurs 13.janvāris 2018 15:33 atbildēt
Kur nu vel lielaki dvinu brali, ka Japana un Latvija. Kadus gadus 4 neesmu bijis, bet Japana PVN bija 3 %. varbut Latvija no Japanas velas parnemt pensiju sistemu? Loti ticu, ka zagligie Latvijas kangari vinu grib parnemt, jo Japana nav pensiju. Varbut Kuchinskis no Japanas premjera uzzinatu, ka neeksiste Japanas armijas un , katru gadu nav jatere simtiem miljoniem metalluzhnos. Varbut Japanas premjers Latvijas parodijai iemacis, ka tautu neuzruna tu forma, ka Jaungada apsveikuma... esmu bijis Japana paris reizes, nu neuznaks paris vardos aprakstit visas smagas atskiribas starp Latviju un Japanu. Isteniba, pet neko kopigu pat ar milzigako smadzenu piepuli nevaru atrast. Ja nu vienigi premjers sava ofisa redz lidzibu ar japaniem. Hata suki japaniski nozime sekretare...
 
#
Mr.Susurs » Mr.Susurs 13.janvāris 2018 15:40 atbildēt
Un tomer es samelojos> Latvijai ir viena milzigaka kopiba. Latvieshi japaniem macija spelet hokeju. Visprsms balderis bija spelejoshais trenneris, bet pec tam Kramskojs pievienojas. Kaut gan kursh gan Latvija Kramskoju vairs atceras :) Tikai japani Saporo...
 
#
ha hā 13.janvāris 2018 15:07 atbildēt
kur nu līdzīgas...pilnīgi vienādas.
 
#
Inese 13.janvāris 2018 15:01 atbildēt
Japāna gudra valsts. A mēs ta pamuļķi.
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers