Politika: Tusks: Polija ES paliek tikai naudas dēļ 2 komentāri
 
Politika

Tusks: Polija ES paliek tikai naudas dēļ

 
Scanpix

Polijas labējā valdība var mēģināt panākt valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), ja tā pārtrauks būt ES budžeta neto saņēmējvalsts, trešdien publicētā intervijā brīdināja Eiropadomes prezidents un Polijas ekspremjers Donalds Tusks.

"Partijai "Likums un taisnīgums" (PiS) labums no ES reducējas uz maksājumu bilanci, pilnībā ignorējot citus labumus, tādus kā kopīgais tirgus, tiesiskā kārtība, drošības garantijas un tā tālāk," intervijā nedēļas izdevumam "Tygodnik Powszechny" skaidroja liberālais ekspremjers.

"Kamēr mēs neesam neto maksātājvalsts, viņiem spēle ir tā vērta. Tāpēc es viegli varu iztēloties situāciju, kurā, ja Polija kādu dienu būs neto maksātājvalstu vidū, Polijas valdība izlems, ka ir pienācis laiks vaicāt poļiem, vai viņi joprojām vēlas, lai Polija būtu ES, un tad smagi strādās, lai viņi nonāktu pie secinājuma, ka dalībai blokā ir jāsaka ardievas."

Kā sacīja Tusks, pagājušajā mēnesī tā "visiem bija bēdīga diena", kad Brisele aktivizēja ES līguma 7.pantu saistībā ar procesiem Polijā, kas atbilstoši Briseles redzējumam ir "sistēmiski draudi" Polijas tiesu varai no labējās valdības puses.

"PiS vēl var šo krīzi izbeigt, atsakoties no izmaiņām tiesu varā," piebilda ekspremjers.

"Briselē joprojām liels cerības - es neteikšu ticības, jo tā, diemžēl, jau ir pagaisusi - atlikums, ka Polija tomēr paliks ES," rezumēja Tusks.

Komentāri [2]
#
lapa 11.janvāris 2018 11:22 atbildēt
poli un ungari ka isti savas zemes patrioti neielaiz sava zeme nevienu arabu teroristu , slepkavu un izvarotaju . ekonomiku vini paaugstina pasi . kas butu jadara ari baltijai. nav jaklausa merkele.
 
#
Eirodiktators 11.janvāris 2018 2:59 atbildēt
Mums nav vajadzigas nekadas polu vai citas salašņas ,mums vajadzigi tikai islamisti un āfrikas pertiķi !
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers