Politika: Deputātam Tutinam atteikta pielaide valsts noslēpumam 8 komentāri
 
Politika

Deputātam Tutinam atteikta pielaide valsts noslēpumam

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Saeimas deputātam Jānim Tutinam (S), kurš arī ievēlēts Saeimas Nacionālās drošības komisijā, atteikta pielaide valsts noslēpumam, apliecina pats politiķis.

Parlamentārietis apsvērs, vai šo Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu pārsūdzēt ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.

Tutins bija lūdzis pielaides piešķiršanu pēc ievēlēšanas Saeimas Nacionālās drošības komisijā (NDK).

Tutins NDK tika ievēlēts jūnija otrajā pusē. Viņš sāka strādāt NDK Valērija Agešina vietā, kurš pašvaldību vēlēšanās tika Liepājas domē.

"Saskaņas" Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs aģentūrai LETA sacīja, ka Tutins ir pārsteigts par šādu lēmumu un grib zināt tā iemeslus. Urbanovičs kritizēja šo situāciju, uzsverot, ka tagad "specdienestiem vajadzētu pateikt, ko viņi grib, vai [NDK] nevajag nevienu no "Saskaņas"". "Lai pasaka, ko viņi grib," teica Urbanovičs.

Viņš arī neticot, ka dienesti sāk interesēties par cilvēku tikai tad, kad viņš tiek nominēts kādam amatam. Taujāts par iespējamu frakcijas rīcību, Urbanovičs pauda, ka vispirms "Saskaņa" varētu lemt, vai vēlas piedalīties "šajā cirkā". Viņaprāt, šādi "specdienesti var kādam politiķim aizšķērsot ceļu politikā".

Lai deputāts varētu piedalīties NDK sēdēs, viņam ir nepieciešamas pielaide valsts noslēpumam. NDK priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA skaidroja, ka komisijas sēdes ir slēgtās un deputātiem nepieciešamas pielaide valsts noslēpumam, lai iepazītos ar ierobežotas pieejamības informāciju, kas nepieciešama darbam komisijā.

Iepriekš ziņots, ka pašlaik no "Saskaņas" deputātiem pielaide valsts noslēpumam ir, piemēram, Igoram Pimenovam, kurš strādā arī "Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijā.

Komentāri [8]
#
Raimonds 6.decembris 2017 16:24 atbildēt
Man tikko pazvanīja un pateica, ka es varu pūlēties cik gribu, kaut vai dabūt 300+ komentārus, bet tie lielākoties būs mani un manu komentāru spoguļattēli. Biedri, draugi, pažēlojiet vientuļu pensināru, man arī gribas kādu aliņu izdzert un un uz čaka ielu aiziet, ja ir naudiņa kabatā zilajām tabletēm.... Bet nav un nebūs, jo putins huilo par manu lamāšanos pašam ar sevi nemaksā...
 
#
fredis 5.decembris 2017 12:29 atbildēt
Laikam jau nebija čekists :)
 
#
Raimonds » fredis 6.decembris 2017 15:31 atbildēt
Bija fsbešņiks.
 
#
Raimonds 5.decembris 2017 12:19 atbildēt
Kaut kāda mērkaķošanās notiek ....kad ievēl deputātu .. tad SAB viņam AUTOMÀTISKI ir vai nu jāiedod vai nē pielaide tiem noslēpumiem ... un ja jā, tad kura līmeņa. Un tad attiecīgi tas potencialais kandidāts jau a'priori zinās, kur un kādā komisijā viņš ar to savu papīru drīkst vai nedrīkst būt.
Bet tagad tie mūsu saimas mērkaķi ... ar SAB direktoru Jāni Maizīti galvenajā lomā ... taisa cirku uz ledus ... un par apsmieklu padara gan mūsu tos saimas mērkakus ... gan to specdienestu SAB ... :)
 
#
Raimonds » Raimonds 6.decembris 2017 15:28 atbildēt
Duraks gan tu esi raimond. Automātiski. Tev sieva automātiski ar kāju pa dirsu iedod, kad uzaicini viņu uz rotaļām. Tāpēc jau tev tik agresīvi tie komentāri ir.
Iepazīsties labāk ar kādu meiteni no sieviešu spārna 1. palātas.
 
#
Ja nu 5.decembris 2017 11:44 atbildēt
ir kāds,kuram nevajadzētu piešķirt pielaidi Latvijas valsts noslēpumam,tad tas ir Tutins.Nesaprotu pat to,ko viņš dara LV Saeimā ,pie tam Nacionālās Drošības komisijā.Laikam orientācija sašķobījusies,vai attiecīgais elektorāts nolēmis,ka " pie šprices" Latvijā par maz tās atklātu ienaidnieku.
 
#
Pēteris » Ja nu 5.decembris 2017 13:35 atbildēt
Biedri Janukas.Ir pilnīgi skaidrs, ka Latvijas cilvēkiem, kas tā Latvijas valsts arī ir, pie tiem pašiem kaitīgākajiem uzskatāmi tādi, kā Jūs. Ar acīmredzami neizmērojamo aprobežotību, ar pērkamību. Ar nospeķotajiem vaigiem, un bezsmadzeņu galvaskausu. Kurš vējā svilpo, ja nav piestūķēts ar dvieli. Tieši tādi orveliskie kviecēji mūsu Latviju jau arī ir noveduši līdz vkliņķim.
 
#
Raimonds » Pēteris 6.decembris 2017 15:30 atbildēt
Varu jums atklāt, ka raimonds un grafists. ir orveliskie kviecēji. Tatjana un skolnieciņš drīz būs. Ash un golovastiks nogatavojas.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers