Politika: Lielbritānijas ārlietu ministrs Džonsons pieņem Latvijas dāvāto egli 4 komentāri
 
Politika

Lielbritānijas ārlietu ministrs Džonsons pieņem Latvijas dāvāto egli

 
Latvian Foreign Ministry

Aizsākot Latvijas simtgades svinības Lielbritānijā, 4. decembrī Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs Boriss Džonsons un Latvijas vēstniece Baiba Braže iededza Latvijas dāvāto egli Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas oficiālajā rezidencē Lankastera savrupmājā Londonā.

Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs runāja par Latvijas un Lielbritānijas attiecību simtgades perspektīvu. Boriss Džonsons īpaši izcēla to, ka Latvijas dāvinātā egle uz Londonu ir atceļojusi no Valkas novada, kur pirms simts gadiem tapa neatkarīga Latvijas valsts. Ārlietu ministrs apliecināja, ka Latvijas un Apvienotās Karalistes draudzīgās attiecības nemainīsies arī pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES, jo “lai arī izstājoties no ES, Lielbritānija paliek Eiropā”.

Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže uzsvēra vēsturiski tuvās attiecības starp abām valstīm atgādinot, ka Apvienotā Karaliste atzina Latvijas pagaidu valdību jau 1918. gada 11. novembrī. Vēstniece atzīmēja attīstīto sadarbību mūsdienās, kā vienu no jomām izceļot ekonomiku un jo īpaši Latvijas kokrūpniecības produkcijas eksportu uz Lielbritāniju. B. Braže arī pieminēja, ka pirmo reizi Ziemassvētku egle tika izgreznota Rīgā 1510. gadā.

Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē koordinētais egles dāvinājums tika īstenots ar uzņēmuma SIA “Norvik Timber Industries” atbalstu. 6 metrus gara egle no Valkas novada audzētavas “Romfords Ezernieki” tika transportēta uz Lielbritāniju, kur tā ar Latvijas vēstniecības diplomātu un darbinieku palīdzību tika uzstādīta Lankastera savrupmājā kā apliecinājums Latvijas un Apvienotās Karalistes draudzīgajām attiecībām.

Apliecinot latviešu diasporas lomu Latvijas un Apvienotās Karalistes attiecībās, notikuma latvisko gaisotni īpaši spilgtināja Londonas latviešu koris, izpildot latviešu un britu Ziemassvētku dziesmas. Pasākumā piedalījās Latvijas vēstniecības, Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas un SIA “Norvik Timber Industries” pārstāvji.

Komentāri [4]
#
hh 5.decembris 2017 12:07 atbildēt
Interesants dāvinājums.
 
#
pletīzeriseglē 5.decembris 2017 12:01 atbildēt
Džonsons, kaut brīžiem trakulīgs ... bet brīžiem arī dvēseliski simpātisks
 
#
Raimonds 5.decembris 2017 10:45 atbildēt
Lielbritānijai vajadzētu visupirms kļūt par civilizētu valsti... vajadzētu kaut primitīvākajā līmenī sakārtot Latvijas un Anglijas savstarpējās attiecības... un tikai tad, kad tas būtu izdarīts, ņemties ar kaut kādu tur egļu dāvināšanu.
Vajadzētu sākt ar to, ka LR pilsoņi uz ielas Anglijā netiktu piekauti tikai par to, ka viņi ir migranti ...
(konkrēts gadījums Leeds 27.10.2017)
Viss iet uz to, ka tie angļu kropļi tiks sisti te Latvijā.
 
#
Leeds » Raimonds 5.decembris 2017 15:36 atbildēt
Linku par Leeds please
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers