Politika: Deputāts aicina atļaut gājienos izmantot PSRS simboliku 36 komentāri
 
Politika

Deputāts aicina atļaut gājienos izmantot PSRS simboliku

 
Ādolfs Mārtiņš Krauklis, F64 Photo Agency

Saeimas deputāts Igors Pimenovs (S) rosina atteikties no aizlieguma sapulces, gājiena vai piketa laikā izmantot bijušās PSRS simboliku.

Deputāts aicina nepiemērot administratīvo sodus nedz par klaju komunisma ideoloģijas sludināšanu, nedz par bijušās PSRS un Latvijas PSR simbolikas, tajā skaitā karogu, ģerboņu un himnu izmantošanu.

Ņemot vērā, ka likumā ir noteikts aizliegums sludināt arī klaju nacistu ideoloģiju, parlamentārietis skaidro, ka iesniegtie priekšlikumi paredz no Saeimā skatāmā likumprojekta izslēgt vārdus, ar kuriem komunisma ideoloģija tiek pielīdzināta nacionālsociālisma ideoloģijai.

"Šāda attieksme balstās uz aplamiem priekšstatiem un apzinātu vēstures notikumu sagrozīšanu, bet nostiprināta tiesiskajās normās, maldina sabiedrību un aizvaino tos, kuri Otrajā pasaules karā cīnījās pret nacistiem un smagās kaujās viņus uzvarēja," uzsver Pimenovs.

Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Viņš norāda, ka, pirmkārt, tā aizvainojot to padomju armijas veterānu, kuri piedalījās karā, kā arī partizānu un pagrīdnieku piemiņu.

Saeimai par iesniegtajiem priekšlikumiem likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" būs jālemj, skatot grozījumus otrajā lasījumā.

Komentāri [36]
#
Lāčplésis 21.oktobris 2017 22:01 atbildēt
 
#
bračka 21.oktobris 2017 16:08 atbildēt
šis prakvosts jāiesloga kādā no barakiem .
 
#
gatis 21.oktobris 2017 14:50 atbildēt
PSRS simbolika ir strīdīgs jautājums,bet uz Latvijas simtgadi vajadzētu atjaunot vai uzstādīt jaunu Ļeņina pieminekli,jo tikai pateicoties Ļeņinam 1918.gadā Latvija ieguva suverēnas valsts statusu.
Valistij kura noliedz savu vēsturi nav nākotnes.
 
#
Neslāvs » gatis 21.oktobris 2017 18:26 atbildēt
Tavs ļeņins bija tikai latviešu strēlnieku militārās diktatūras marionete. Un brīvība tika izkarota latviešiem sagraujot krievu cara impēriju, nevis ļeņina dāvāta.
 
#
Vēlreiz 21.oktobris 2017 14:33 atbildēt
Šis ir akūts piemērs, kādēļ nepieciešama vienota valsts izglītības sistēma valsts valodā!!!

Pensionāru balsis mēģina nozvejot, bet vecā zupa jau vairs nevienam negaršo!!!
 
#
grafists 21.oktobris 2017 14:23 atbildēt
Menja zavodit vsjakaja simvolika, osobenno simvoljika massovih ubijc, pohozhe nje toljko menja, obozhaju deputata P., u menja jestj mundir so strannimi krestjikami i ptichkami, ja bi poznakomilsja, obshije interesi. Pishi. Zhdu.
 
#
Pimenovs » grafists 21.oktobris 2017 14:25 atbildēt
Ej Tu d...rst., kopīgas intereses, nah..j
 
#
... » grafists 21.oktobris 2017 14:30 atbildēt
kāds adrese tev?
 
Skatīt visus 36 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers