Politika: VID priekšnieces Ilzes Cīrules krēsls ss.lv skandālā noturas 15 komentāri
 
Politika

VID priekšnieces Ilzes Cīrules krēsls ss.lv skandālā noturas

 
F64

Tikai sabiedrības uzmanības deficīts Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) licis nākt klajā ar paziņojumu par nepieciešamību atbrīvot no amata Valsts ieņēmumu dienesta vadītāju Ilzi Cīruli. Par to pārliecināti Neatkarīgās aptaujātie politiķi un politisko norišu vērotāji, kuri jaunās partijas iniciatīvu neatbalsta.

Pēc tam kad VID par nesadarbošanos slēdza sludinājumu vietni internetā ss.lv, relatīvi labus rezultātus Rīgas domes vēlēšanās guvusī JKP nāca klajā ar paziņojumu, ka finanšu ministrei Danai ReiznieceiOzolai I. Cīrule jāatbrīvo no amata, jo viņas vadītais dienests nesamērīgi un nepārdomāti vērsties pret informācijas tehnoloģiju uzņēmumu.

«Pieprasām finanšu ministrei nekavējoties atcelt VID ģenerāldirektori no ieņemamā amata un veikt rūpīgu lietas izmeklēšanu par atkārtotu nesamērīgu piespiedu līdzekļu pielietojumu VID praksē [..] Latvijas demogrāfiskā un saimnieciskā situācija izsauc nopietnas bažas par nodokļu maksātāju bāzi valstī. [..] Valsts vienīgā finansiālā cerība kompensēt šos zaudējumus ir zinātņu ietilpīgie un augsto tehnoloģiju uzņēmumi, tai skaitā IT sfērā,» atklātajā paziņojumā pauž partija.

Saskaņā ar likumu VID vadītāja atlaišanu var iniciēt finanšu ministre, taču D. ReiznieceOzola uzskata, ka I. Cīrules atlaišanai nav pamata, jo dienests dara tieši to, ko sabiedrība no tā gaida - likuma robežās cīnās ar ēnu ekonomiku.

Citi aptaujātie ir mazāk diplomātiski un neslēpj savu pārliecību, ka JKP vienkārši cenšas noturēt sabiedrības uzmanību, lai pēc iespējas labāk startētu nākamajās Saeimas vēlēšanās, bet nopietna seguma šādiem paziņojumiem nav.

Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra atgādina, ka, pateicoties VID darbībai, pelēkā ekonomika valstī sarūkot par vidēji 55 līdz 60 miljoniem eiro. Arī ss.lv slēgšana notikusi likuma ietvaros tieši ar šādu mērķi - samazināt pelēkās ekonomikas īpatsvaru.

«Domāju, ka šobrīd tas ir vairāk populistisks paziņojums, Cīrules uzsāktais kurss ir pareizs. Pieprasījums ir nepamatots. JKP ir uztvērusi sabiedrības daļu, kas neatbalsta VID lēmumu par ss.lv vietnes bloķēšanu, kaut arī tas ir leģitīms lēmums. Liekas, ka viņi ar šādu paziņojumu meklē iespējas, lai makšķerētu vēlētājus,» saka politiķis.

Arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā strādājošais, nesen Vienotību pametušais Ints Dālderis uzskata, ka nav pamata runāt par I. Cīrules atlaišanu, ja viss darīts likuma ietvaros.

«Ja VID rīkojies likuma ietvaros, tad nav pamata runāt par amatpersonu nomaiņu. No vienas puses, sabiedrība pieprasa vērsties pret nodokļu nemaksātājiem un tas spiediens ir ļoti liels, bet, kad sāk kaut ko darīt, tad sabiedrība maina viedokli. Te ir nedaudz divkosīga attieksme no sabiedrības un mediju puses,» saka I. Dālderis.

Savukārt Saskaņu pārstāvošais, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijā strādājošais Ivars Zariņš ir pārliecināts, ka jaunā partija izmanto sabiedrības noskaņojumu, lai saglabātu tās uzmanību.

«Tā vienkārši ir stratēģija, kā partija veido atpazīstamību - paužot pozīciju par gandrīz visiem sabiedrībā plaši izskanējušajiem notikumiem, īpaši neiedziļinoties un līdz galam neapjēdzot to būtību. Galvenais paust apņēmīgus un skaļus, bet diemžēl tukšus paziņojumus - jo tie patiesībā nenes nekādu politisko atbildību, nerada nekādas sekas,» saka deputāts.

«Viņi vienkārši cenšas atrast jebko, lai varētu nozīmēties. Oligarhu lieta nonākusi Saeimā, un nevienu viņu viedoklis vairs īsti neinteresē. Šis vienkārši ir ļoti vāji slēpts politiskais konjunktūrisms,» piebilst politologs Filips Rajevskis.Komentāri [15]
#
Ija 11.augusts 2017 11:57 atbildēt
Pilnīgi pareizi,neko nelikumīgu viņa nepieprasīja,tā ir cīņa ar ēnu ekonomiku,kas ļoti daudziem šīs sfēras darboņiem nepatīk.Brīnos par JKP,vai tad viņi aizstāv ēnu ekonomiku mūsu valstī?
 
#
007 11.augusts 2017 11:46 atbildēt
Tā tiešām ir cīņa ar ēnu ekonomiku. Tagad nebūs ne pašam ne sašam.
 
#
@ » 007 12.augusts 2017 9:15 atbildēt
Līdzīgā veidā gribēja norakt arī Dobeles dzirnavnieku-neizdevās.Tā nav cīņa ar ēnu ekonomiku,bet stulbumu.
 
#
Lauķis 11.augusts 2017 11:23 atbildēt
Nenoliedzami, ka Cīrulei ir jāatkāpjas no amata. Nevar būt situācija, kad VID strīdā ar kādu uzņēmumu cieš ļoti daudzi citi uzņēmēji. Šie riski sākot savas sankcijas VID-am bija jāapzinās, diemžēl, nekā! Tā jau var terorizēt jebkuru un jebkā, kas nu gan nav nedz loģiski, nedz arī likumīgi. Šeit būtu vietā atgādināt, savulaik, Tomasa Džefersona teikto: '' Tad, pat ja likums ir netaisnīgs, cilvēkam ir ne tikai tiesības tam nepakļauties, bet tas ir viņa pienākums.'' Visticamāk, ka drīz vien Latvijā citas iespējas nebūs, kā ievērot šo T.Džefersona teikto, tas ir, ja ierēdniecība nemainīs savu darba stilu.
 
#
PP » Lauķis 11.augusts 2017 11:43 atbildēt
Kāpēc skandāls, ja VIDs dara savu darbu? Kā vienmēr žurnaļugas no mušas uzpūš ziloni. Ko cilvēki no tiem murgainajiem rakstiem var saprast, nekā konkrēta, tad piebilde - nodokļu maksātājs! It kā varētu veikt uzņēmējdarbību un nemaksāt nodokļus. Tie brēcēji un mūžīgi meapmierinātie ir tie nodokļu nemaksātāji
 
#
A » PP 11.augusts 2017 19:05 atbildēt
kur vainīgs sludinājumu dēlis (?),tas būtu tas pats ja paskatoties spogulī redzi šķību feisu-vainīgs spogulis.
 
#
kiniķis 11.augusts 2017 10:26 atbildēt
Pēc neveiksmīgiem brēcieniem pēc demisijas pašiem brēcējiem vajadzētu ielekt Daugavā.Tādā veidā viņi gūtu daudz vairāk ievērības.
 
#
Pēteris » kiniķis 11.augusts 2017 11:45 atbildēt
Tieši tā!
 
#
Tas 11.augusts 2017 9:49 atbildēt
nozīmē,Cīrule ir ieguvusi politisko atbalstu,kuru nāksies ATSTRĀDĀT. Tā jau ir ikdiena .
 
Skatīt visus 15 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers