Politika: "Vienotība" dzēsīs pašas izraisītu ugunsgrēku 7 komentāri
 
Politika

"Vienotība" dzēsīs pašas izraisītu ugunsgrēku

 
F64

Atbrīvošanās no tiem, kas triju partiju veidotajā Vienotībā tā arī neiejutās, veco kadru izslēgšana no organizācijas vadības un jaunas valdes ievēlēšana. Šādi ir Vienotības uzdevumi, kas jāīsteno nākamajā kongresā, par kura norises laiku šodien lems partijas valde. Tās priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns to dēvē par organizācijas restartu.

Pēdējo padsmit mēnešu laikā šis būs jau otrais Vienotības restarts. Pirmā nepieciešamību iezīmēja neveiksmīgā cīņa par Ministru prezidenta amata saglabāšanu. Zaudējot to Zaļo un zemnieku savienībai, Vienotības valdes priekšsēdētāja amatā 2016. gada jūnijā tika ievēlēts Andris Piebalgs, kurš partijas biedriem solīja, ka līdz šā gada sākumam partija atgūs sabiedrības uzticību vismaz 10% reitingu veidolā, kas, pēc viņa domām, būtu arī cienījams pamats, lai veiksmīgu startētu pašvaldību vēlēšanās.

A. Piebalga paša noteiktais reitinga slieksnis tā arī netika sasniegts līdz pat vēlēšanām, un tikai partijas biedru uzstājības dēļ viņš nerealizēja savu vēlmi amatu atstāt jau pērnā gada nogalē vai šā gada sākumā. Tāpēc nav pārsteigums, ka aizvadītajā piektdienā A. Piebalgs paziņoja, ka sākotnēji septembrī plānotais partijas kongress notiks agrāk un viņš nekandidēs uz organizācijas priekšsēdētāja amatu. Uz šo posteni loģiski būtu kandidēt E. Smiltēnam, un viņš pats arī nenoliedz, ka ir ar mieru uzņemties šo pienākumu.

Iespējams, A. Piebalgs Vienotības vadībā varētu palikt divus gadus, kā to nosaka partijas statūti, taču ļauties šādai pasīvai veģetēšanai organizācijai neļauj nākamajā gadā paredzētās Saeimas vēlēšanas. Šā iemesla dēļ tie, kas joprojām tic Vienotības zīmolam, vēlas ar jaunu sparu jauna līdera vadībā mesties cīņā ar sabiedrības viedokļa vējdzirnavām, bet tiem, kas nolēmuši partiju pamest un, iespējams, veidot jaunu politisko spēku, termiņus diktē likums. Lai startētu Saeimas vēlēšanās, politiskajai partijai jābūt dibinātai vismaz gadu pirms vēlēšanām. Tātad laika tiem vairs nav daudz - līdz oktobrim.

E. Smiltēns ir pārliecināts, ka partija joprojām spēj sevi saglabāt un pat atdzimt no pelniem, ja vien kongresā «tiks sperti radikāli soļi, lai noņemtu jebkādas šaubas» par Vienotības spēju pārdzīvot grūtos laikus. E. Smiltēna redzējumā A. Piebalga ievēlēšanas ieskandinātais restarts bijusi tikai iesildīšanās īstenajam restartam.

Jautāts, kādi varētu būt tie «radikālie soļi», politiķis pieļāva, ka to vidū varētu būt pilnīgi jaunas valdes ievēlēšana, kas nozīmē, ka Vienotības valde varētu atbrīvoties no kādreizējās partijas vadītājas un pašreizējās Saeimas frakcijas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas. Vēlētāju ticību Vienotības nākotnei varētu celt, arī atsijājot no Vienotības tos deputātus, kas, nespējot integrēties par frankenšteinu pašu dēvētajā triju partiju veidotajā organizācijā, vēlas partiju pamest.

Tam, ka tieši šādiem vajadzētu būt uz Vienotības renesansi cerošo partijas biedru plāniem, piekrīt arī politologs Ivars Ījabs, taču viņš ir skeptisks, vērtējot, vai šādas izmaiņas partijai patiešām sniegs lielākas cerības izdzīvošanai pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām.

Visbiežāk par Vienotības atkritējiem dēvē Ilzi Viņķeli, Lolitu Čigāni, Alekseju Loskutovu, Andreju Judinu un Intu Dālderi. Līdz šim izskanējušas vairākas pretrunīgas versijas par viņu nākotnes plāniem - gan jauna politiskā spēka veidošana, gan piesliešanās kādam no jaunizveidotajiem, piemēram, Jaunā konservatīvā partija vai Progresīvie.

Tiesa, jautāti par savām iecerēm, šie politiķi nenoliedz, ka būtu ar mieru iestāties kādā jaunā politiskajā spēkā, vēlams - liberāli orientētā, bet vienlaikus uzsver, ka nebūs šādas partijas organizētāji. Tomēr iespējams, ka tā ir tikai piesardzīga izvairīšanās no priekšlaicīga paziņojuma, jo sarunā ar Neatkarīgo par Vienotības kongresu Lolitai Čigānei izspruka frāze, kas vedina domāt, ka jaunas partijas dibināšanai nepieciešamo kongresu jau organizē. Pārjautāta viņa gan izvairījās turpināt šo sarunas atzaru.Komentāri [7]
#
tors 17.jūlijs 2017 20:53 atbildēt
Man pietiks, ja sarkanie mati vnk no Vienotības pazustu, par pārējiem po... Piebalgs ir lielisks biedrs, bet par vecu valdei. Savukārt starp biežākajiem V atkritējiem Andreju labāk vēl atstāt. Tad mana uzticība varētu atgriezties ar manis rezultējošo balsi Saeimas vēlēšanās.
 
#
Veikalnieks 17.jūlijs 2017 9:56 atbildēt
šito bodīti jāklapē cietē!!!

Joprojām nesaprot, ka Latvijā vairs nepietiek ar muldēšanu. Vajag arī reālus darbus!!!
 
#
ka nu ņem » Veikalnieks 17.jūlijs 2017 12:04 atbildēt
Vai Vienotības īstenotās Citadeles, Latvijas Krajbankas, Liepājas Metalurga, airBaltic valsts izzagšanas afēras nav uzskatāmas par reāliem darbiem? Vienotības sponsori no Kremļa ir sajūsmā.
 
#
o jā » ka nu ņem 18.jūlijs 2017 7:21 atbildēt
Kremlis sajūsmā, ka Citadeli nedabūja kārtējais Krievijas antonovs, ka Krājbanku tas pats Antonovs zaudēja, turklāt zaudēja arī tās ofšoru noguldītāji no tās pašas Krievijas, sajūsmā, ka Metalurgu arī krievi nedabūja un palika arī ar garu degunu jau gandrīz sagrābtajā AirBaltic. Vateņiem ģeniāla loģika!
 
#
Gints 17.jūlijs 2017 9:38 atbildēt
IZrādās Piebalgs Vienotību kūrē jau 101 gadu – no 1916.g. Tas toč ir par ilgu.
 
#
Toms 17.jūlijs 2017 9:21 atbildēt
Vēl vajadzētu mainīt esošos ministrus Šadurski un Reiru, jo tie tikai dara kaunu Vienotībai ar savu Sorosisko darbību un tautas iznīdēšanas plānu! Par Āboltiņu pat vispār nerunājot! Tur jāravē un nežēlīgi!
 
#
Lauku vecis » Toms 17.jūlijs 2017 9:47 atbildēt
Kaut kāds murgs. Sarosīti nekad nemainīsies , joSaross to nepieļaus. N0 PCTVL tikām vaļā un no šīs zarazas arī jātiek vaļā. Tad Latvijā visss normalizēsies un palikušie sapratīs , kas notiek, ja zog ar viltu Citadeli un amatus pērk!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers