Politika: Kučinskis: NATO klātbūtne vairo mūsu drošību, tas ir svarīgs signāls Krievijai 59 komentāri
 
Politika

Kučinskis: NATO klātbūtne vairo mūsu drošību, tas ir svarīgs signāls Krievijai

 
Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Ministru prezidents Māris Kučinskis šodien Rīgā tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu. Tikšanās laikā abas puses pārrunāja aktualitātes, kas saistītas ar drošību reģionā, kā arī transatlantiskajām attiecībām.

M.Kučinskis pauda gandarījumu par sabiedroto klātbūtni Latvijā, norādot, ka tā apliecina alianses vienotību un apņemšanos aizstāvēties dalībvalstis pret jebkuru agresoru. "Šodien ir īpaša diena Latvijas valstij un mūsu iedzīvotājiem - līdz ar NATO militāro spēku ierašanos Latvijā ir pabeigta alianses spēku izvietošana Baltijas valstīs. NATO klātbūtne vairo mūsu drošību. Tas ir svarīgs signāls Krievijai, ka NATO strādā un rūpējas par saviem sabiedrotajiem," sacīja M.Kučinskis. Kā nozīmīgu sasniegumu abas puses minēja faktu, ka trīs gadu laikā Latvija ir divkāršojusi aizsardzības budžetu. 20,3% no aizsardzības budžeta tiek tērēti galvenajam ekipējumam. Savukārt no nākamā gada Latvija ir apņēmusies aizsardzībai novirzīt 2 % no iekšzemes kopprodukta.

Sarunas laikā tika pieminētas Krievijas Federācijas īstenotās militārās mācības "ZAPAD-2017" Baltkrievijā, norādot, ka šāda apjoma mācības gar mūsu robežām notiek pirmo reizi kopš Krievijas agresijas Ukrainā, vienlaikus gan atzīstot, ka "ZAPAD-2017" militārais apdraudējums ir vērtējams kā zems.

Abas puses arī pauda gandarījumu par to, ka hibrīdajam apdraudējumam tiek pievērsta pastiprināta uzmanība gan NATO, gan Eiropas Savienības ietvaros. "Īpašu uzmanību pievēršam stratēģiskās komunikācijas jautājumam, lai stiprinātu valsts un sabiedrības noturību pret Krievijas informācijas aktivitātēm," sacīja Ministru prezidents. Viņš akcentēja, ka nacionālā līmenī šobrīd aktīvi tiek strādāts, lai uzlabotu nacionālo koordināciju pretdarbībai hibrīdajam apdraudējumam un noturības stiprināšanai.

Komentāri [59]
#
Raimiki 20.jūnijs 2017 21:06 atbildēt
Vienmēr taču var aizbraukt uz krievijas plašumiem! Nav naudiņas biļetei? Griezieties krievijas vēstniecībā un painteresējaties par repatriācijas iespējām.
 
#
kalašnikovs 20.jūnijs 2017 5:38 atbildēt
 
#
Renāte 20.jūnijs 2017 5:30 atbildēt
Mēs jūsu signālus uztveram un jau sen esam atšifrējuši, Kučinska kungs. Tāpēc tak beidzot beidziet signalizēt, un sāciet nodarboties ar to ko jums ir jānodarbojas atbilstoši jūsu amata pienākumiem. . Ar tautsaimniecību, tautsaimniecību un vēlreiz tautsaimniecību. Tas ir - ar ekonomiku, rūpniecisko un lauksaimnieciesko ražošanu, ar tranzīta un citu industriju atjaunošanu, medicīnu, izzglītību, utt. Lai cilvēki var dzīvot arī pie mums, no kurienes viņi milzīgā skaitā ir aizbēguši un joprojām bēg. Tak laikam meklējot spēcīgākus un saprotamākus signālus, nekā jūsu raidītie.
 
#
>> » Renāte 20.jūnijs 2017 21:09 atbildēt
Paldies raimond raimik, nu es beidzot sapratu! Jā krievija ir īstā laimes zeme un putins mūsu laimnesis.
 
#
un 20.jūnijs 2017 2:02 atbildēt
vards Vairo nav vieta! APLIECINA! Mes esam Nato dalibvalsts! Ar to ir Viss pateikts! Ja krievija izrada kautkadus draudus, agresiju, ricibu pret Trijam Baltijas republikam, tad krievi ir uzdroshinajushies draudet, izradit necienju, visai Nato savienibai! Bet visa shaja sakara, jau vakar Nato, sarunas ar Mums, Jaunajiem dalibniekiem, bija jaizstrada plans, ka piespiest krievus tureties no Mums ar saviem brunjojumiem (viss tai skaita - uz zemes, uz udens, gaisa) 200-250 km attaluma! Nekadas tupeles nedrikst izpeldet Baltijas jura! Kaliningrada, aiz mola, ne talak! Tapat ar Leningrada, tur kautkur Njevaa! F Protams Nato dod Mums Droshibu! Vienigais krievi savairojushies Latvijaa, Riga, ka prusaki! Latvijskaja Respubljika! Nato ir Musu vienigais glabinjsh! Un tie kuri ta nedoma, tie lai brauc uz savu dzimto Rosiju! Jus esiet Latvieshu tautas nodeveji! Un tagad ir jaapstadina, ta luzjnju ievesana Latvijaa! Aviacija, kara aviacija! Tas ir Trumpis! Speks! Zemes pavadonja uzraudziba, kontrole! Taka uz plaukstas! Lidz Maskavai viss kontrolejams! Jebkursh krievu armijas manevrs uzreiz butu pamanams! Un Rakjetes jau stav nomerkjetas! Kaujas gataviba Jaunakie ASV/Nato iznicinataji! Un protams regularas apmacibas! Bet vienigais, lidzigu, ka tagad notika, nav velams! Japazinjo, Galvenajos zinju kanalos! Bet visiem but Mozjiem, lai krievu Separatisti nemegjina veikt Provokacijas! Latvija ir Pilna ar krievu Separatistiem! Protams ari Pilnigi in Absoluti ar Dzelzjainiem likumiem ir Jaaizliedz Latvija, krievu tautai svinet, atzimet, jebkadu krievu armijas, Komunisma, Socialisma uzvaras svetkus, kadskartas, atceres dienas! Tie atbrivotaji ir Mus Okupajushi un atnesushi, sabojajushi Musu Latvieshu tautas att., izaugsmi! Tam ir jabut kategoriski aizliegtam Latvijas teritorija! Nevis tas, kas ir, ka augonis izaudzis tagad! Re cik esam palikushi! Tas ir Okupacijas sekas! Tas noladetais Komunisms, Socialisms!
 
#
gribas teikt! 20.jūnijs 2017 1:38 atbildēt
Nevis prasit!

Kads sakars Kuchinskim at Stoltenbergu???

Stoltenbergam bija jatiekas un jarunajas ar Bergmani un tagadejo Virs pavelnieku, vai ka tur vinju sauc, deve! Latvijas armijas galvu!
 
Skatīt visus 59 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers