Politika: Atbalstīts likumprojekts par lielāku pensiju indeksāciju cilvēkiem ar ilgu darba stāžu 19 komentāri
 
Politika

Atbalstīts likumprojekts par lielāku pensiju indeksāciju cilvēkiem ar ilgu darba stāžu

 
F64

Valdību veidojošās partijas šodien vienojās atbalstīt likumprojektu par lielāku pensiju indeksāciju cilvēkiem ar ilgu darba stāžu, pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidenta Māris Kučinskis (ZZS).

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 15.jūnijā nolēma virzīt izskatīšanai parlamentā likumprojektu par lielāku pensiju indeksāciju cilvēkiem ar ilgu darba stāžu.

Kā ziņots, lielākas pensiju indeksācijas noteikšanai cilvēkiem ar ilgu darba stāžu nākamgad nepieciešami papildu izdevumi valsts speciālajā budžetā 3,2 miljonu eiro apmērā, informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Savukārt 2019.gadā likumprojekta, kas paredz vecuma pensijām ar lielu darba stāžu piemērot lielāku daļu no apdrošināšanas iemaksu algu summas reālā pieauguma procentiem, nepieciešams jau 16,1 miljons eiro.

Komisija lūgs Saeimu skatīt grozījumus likumā par valsts pensijām 22.jūnijā, kā arī piešķirt tiem steidzamību, iepriekš informēja komisija deputāts Andrejs Klementjevs (S).

Grozījumi likumā par valsts pensijām paredz sniegt lielāku atbalstu vecuma pensiju saņēmējiem, kuriem ir liels apdrošināšanas stāžs. Pašlaik likumā noteikts - pensiju vai tās daļas apmēru, kas nepārsniedz 50% no iepriekšējā kalendāra gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī, pārskata reizi gadā 1.oktobrī, ņemot vērā faktisko patēriņa cenu indeksu un 50% no apdrošināšanas iemaksu algu summas reālā pieauguma procentiem.

Deputātu atbalstītais likumprojekts paredz noteikt, ka pensionāriem ar darba stāžu no 30 līdz 39 gadiem, veicot indeksāciju, piemēro nevis 50%, bet 60% no apdrošināšanas iemaksu algu summas reālā pieauguma procentiem. Savukārt cilvēkiem ar stāžu no 40 gadiem - 70%.

Lai vairāk atbalstītu personas, kuru pensijas apmērs nav atkarīgs no veiktajām sociālajām iemaksām un kuras sasniegušas ievērojamu vecumu, likumā iecerēts noteikt, ka no nākamā gada 1.jūlija piemaksas apmērs par vienu apdrošināšanas stāža gadu būs 1,5 eiro tiem cilvēkiem, kuriem vecuma pensija piešķirta līdz 1995.gada beigām. Tas attieksies arī uz personām, kurām invaliditātes pensija piešķirta un vecuma pensijai nepieciešamais vecums sasniegts līdz 1995.gada beigām.

Komentāri [19]
#
ha 20.jūnijs 2017 19:27 atbildēt
mums taču nevajag deputātiem vajag viņiem taču ir tik mazas algas kad nevar samaksāt par savu mitekli par kuru maksā valsts vai tas nav smiekīgi un tāpat tās piemaksas pie algas nesaprotu par ko un vēl visu laiku saka iedzīvotāju skaits katastrofāli samazinās BET DEPUTĀTU SKAITS NEMAZ sēd un gudri spriež kur ņemt sev algas pielikumu vismaz 3reizes gadā bet pensijas var pagaidīt viena daļa vecīšu apmirs tad jau meklēsim varbūt vēl pēc kādiem gadies sāksim izskatīt pensiju pielikumu PIRMKĀRT STEIDZĪGI BŪTU JĀBEIDZ NO PENSIJĀM VILKT NODOKLI UN OTRKĀRTAR 1 OKTOBRI JĀBŪT PĀRSKATĪTĀM PENSIJĀM UN JĀPIELIEK TIEM KURIEM IR DARBA STĀŽSVAIRĀK KĀ 50 GADI JO TIE SAVU VESELĪBU IR ATDEVUŠI DARBAM UN LAI VISPĀR TĀDA LATVIJA BŪTU
 
#
opā 20.jūnijs 2017 19:17 atbildēt
mums nemaksāja par padomju gadiem bet tai pašā laikā savam vīram kurš vēl nemaz nebija pensijas vecumā bet saņēma ĻOTI LABU PENSIJU tikai nevar saprast par ko
 
#
kalašnikovs 20.jūnijs 2017 5:42 atbildēt
Varas blēži!
 
#
kurmis 19.jūnijs 2017 23:01 atbildēt
taisnība jau nenoveco - kur lielāka cūka tur zeme uzarta
 
#
tata 19.jūnijs 2017 21:38 atbildēt
Man ir 54 gadi darba stāžs, bet pensija ir kā nabagam, tik tikko var galus savilkt. Toties dažiem valsts vīriem tā ir 4000-5000 eiro. Kur ir taisnība??? Ir jāatceļ šīs lielās pensijas, jo tās nopelnītas godīgi.
 
Skatīt visus 19 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers