Politika: Vienotība nodokļu reformas likteni lems šodien 2 komentāri
 
Politika

Vienotība nodokļu reformas likteni lems šodien

 
F64

Nodokļu reformu nobremzējusī Vienotība šodien sola konkretizēt pozīciju attiecībā pret nodokļu reformas pamatnostādnēm. Aizvadītajā nedēļā valdības vadītājs Māris Kučinskis nolēma nelikt šo jautājumu uz balsojumu, jo bija skaidrs, ka koalīcijas partneris to neatbalstīs.

Vienotības valdes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns atzīst, ka pilnas ainas par Finanšu ministrijas un to vadošās Danas ReizniecesOzolas ieceri partijai joprojām neesot, taču aizvadītajā nedēļā daudzi jautājumi skatīti paralēli, tādēļ partijai nepieciešams apkopot šobrīd fragmentāro informāciju. Tad arī tikšot pieņemts lēmums - atbalstīt vai neatbalstīt nodokļu reformas pamatnostādnes.

Politiķis skaidro, ka viens no tabu Vienotībai esot aizvien biežāk Finanšu ministrijas piesauktais rezerves plāns - ja reformas rezultātā budžets nepildās, kā sākotnēji iecerēts, kā kompensējošo mehānismu nekādā gadījumā nedrīkst izmantot pievienotās vērtības nodokļa palielināšanu. «Šādā gadījumā cietīs vismazāk aizsargātie cilvēki, jo viņiem veikalos būs jāmaksā gan par akcīzes palielināšanu degvielai, gan palielinātais pievienotās vērtības nodoklis,» saka E. Smiltēns.

Vienotība arī cer, ka Finanšu ministrija beidzot spēs parādīt specifiskus modelējumus par to, kā reformas attīstības gaitā uz dažādām situācijām varētu reaģēt Finanšu ministrija, jo pašlaik koalīcijas partneriem piedāvā tikai pieņēmumus, kā varētu rīkoties dažādi sabiedrības slāņi, bet reakcijas plāna ministrijai neesot.

Vienotība neatslābinās uzmanību arī par jautājumiem, kas skar veselības aprūpes sistēmas finansēšanu, bažas par reformas rezultātā augošo valsts parādu un finansējumu jaunajām politiskajām iniciatīvām.

«Nodokļu politikas pamatnostādņu izstrāde sākās ar jautājumu - kā atrisināt desmitiem gadu ieilgušo jautājumu par finansējumu veselības nozarei. Laika gaitā šis jautājums pazuda no dienaskārtības, un patlaban nodokļu politikas pamatnostādnes nesniedz atbildi uz to,» saka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

E. Smiltēns svētdien gan pauda cerību, ka aizvadītās nedēļas nogalē saņemtie signāli par to, ka Vienotības bažas ir ņemtas vērā un Finanšu ministrija pievērsīsies potenciālo problēmu atrisināšanai, ļaus viņa pārstāvētajai partijai ar tīru sirdsapziņu atbalstīt reformas. «Mēs patiešām esam par to, lai reformas ietu uz priekšu, bet tām ir jābūt pārdomātām reformām,» saka politiķis.

Tikmēr finanšu ministre atgādina premjerministra Māra Kučinska jau pausto - lai valdība varētu uzsākt nodokļu sistēmas reformu, nepieciešams nedalīts visu valdošās koalīcijas biedru atbalsts tai.

«Bez koalīcijas partneru atbalsta svarīgi lēmumi var pazust kaut kur Saeimā. Nodokļu reforma tiks piedāvāta vienotā likumdošanas paketē, kurā būs ne tikai patīkamās lietas, bet arī kompensācijas pasākumi,» norādot uz mehānismiem, kā kompensēt sākotnēju budžetā neiekasēto naudu, par ko bažījas Vienotība, saka D. Reizniece Ozola.

Ministru kabinets dienu pirms 4. maija svētkiem, pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām vienojās uz nedēļu atlikt lēmuma pieņemšanu par Finanšu ministrijas izstrādātajām valsts nodokļu politikas pamatnostādnēm 2018.-2020. gadam.Komentāri [2]
#
Marija 8.maijs 2017 10:32 atbildēt
Vienotība un divas tās satelītpartijas par nodokļu reformu (kā izvairīties no progresīvā ienākuma nodokļa) lemj jau gadus divdesmit!
 
#
Jāzeps 8.maijs 2017 10:21 atbildēt
BET AIZSTĀVIS, SV. GARS,-ko Tēvs sūtīs Manā Vārdā,-Tas jums visu paskaidros,atgādinās,brīdinās,-kā Es jums Esmu mācījis !!! (Jāņa Evang.-14-26.)
MELNZEMES lielvalsts UKRAINA ir nosacītā trūkumā,-labklājība nāk ne no melnzemes,bet no Dieva svētītām smadzenēm un rokām. NELIELĀ,- Dieva svētītā IZRAĒLA Valsts,- uz pārkaltušas 40-C.- zemes,nodrošina tautai darbu un augstu labklājību. Dievbijīgā Valdība,kopā ar tautu ,lai pagodināt dzīvo Dievu, vienu dienu svin Sabatu, gimenes kopā ar bērniem lasa Bībeli un slavē Dievu. Bērniem tiek ieaudzināta dziļa inteligence, mīlēt Dievu un godāt valdību. (Jauks bērnu koris- www.youtube.com/watch?v=-52MWBzal2c ) Tauta neskumst,nav depresīva, ražo ekskluzīvu elektroniku, kvalitatīv.galda zaļumus tonnām eksportē pat uz Eiropu. . Lai Latvieši iztikas meklējumos nepamestu valsti, kopš LV-atjaunoš. mūsu pozitīvajos klimat.apstākļos kopā ar biznesu nav pacelta neviena RŪPĪCA,vai kārtīgas RAŽOTNES,-noziedzīga attieksme CEĻU-stāvoklim Valstī,=(pazuda LV-solītā nokia),mafija jūtot savu galu,-izlaupa pēdejo, =klasisku bibliotekas ēku,-195-milj. vietā varēja uzbūvēt par-38-milj., Parexs, Kemeru sanat.,Rail Baltic, mežaparka estrāde, Skanste, 70-milj.kases aparātu iegadei, Trasta komercbanka,Hilton-viesnīca,dzelzceļa stacija,Simtgades loterija,(vinnēs sarunāti cilvēki-atklāja Sv.Gars)=un t.t., (no kop.projektu summām 25% aiziet atkatos).
MAFIJU var salauzt tikai vienpartija valdībā, darbojoties zināmos Dieva konsultaciju paklausības ietvaros. Daudzas partijas domē,saeimā veicina iekšejo škelšanos,sadrumstalotību, naidu,=sekas tam,=kā pravietoja Rešetins,=PAVERDZINĀŠANA= Krimas variantā. Lai RD un Saimā būtu efektīvs darbs, nebūtu škelšanās, visiem jābalso par vienu,šoreiz par Bordāna un Strīķes partiju. Tikai viena partija,pārņemot varu valstī, var nodrošināt veiksmīgu LV-restartu,izdarot izmaiņas konstitūcijā,tukša simbola vietā, nodrošinot prezidentam varu. Primārais,=restaurēt KNAB struktūru, līdzvertīgu bijušajam OBXSS,-lai kalpotu ne mafijai,bet valstij. Panākt stāvokli,lai valstī pārvalda ne mafija,=bet prezidents un konstitūcija,=var tikai viena,spēcīga,draudzīga partija. (atmetīsim augstprātību,kas sekmē sašķeltību,iekšejo naidu,-būsim iecietīgi,apturēsim sevis nodošanu paverdzināšanai,paklausīsim šoreiz Dieva padomam,lai nav rūgti jāapraud savas augstprātības augļi,-to man atklāja Sv. Gars.) Unikāls video== Джесси Дуплантис восхищение на небса www.youtube.com/watch?v=k9tPpFpVNfk
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers