Politika: Krieviņa aiziešana, iespējams, saistīta ar KNAB 15 komentāri
 
Politika

Krieviņa aiziešana, iespējams, saistīta ar KNAB

 
Vladislavs Poroškins/ f64 photo agency

Valsts kancelejas direktora Mārtiņa Krieviņa aiziešana no amata varētu būt saistīta arī ar vairākiem jautājumiem kontekstā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

Gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), gan Krieviņš sīkāku informāciju par šo jautājumu un pamatojumu nesniedz. Kučinskis norādīja, ka Krieviņš pametīs amatu "pēc abpusējas vienošanās". Puses esot vienojušas komentārus par to nesniegt.

Tomēr neoficiāli pieļauj, ka premjera un Krieviņa domstarpības varētu būt saistītas gan ar Valsts kancelejas izstrādātajiem grozījumiem KNAB izdienas pensiju likumā, kas neguva Saeimas atbalstu, gan arī citiem jautājumiem, piemēram, KNAB priekšnieka konkursu.

Grozījumi KNAB izdienas pensiju likumā tika noraidīti atbildīgajā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, paužot būtiskus iebildumus. Parlaments formāli šo likumprojektu nenoraidīja, bet izslēdza no darbakārtības, nolemjot gaidīt priekšlikumus, kas to pilnveidotu.

Iepriekš valdība šo likumprojektu virzīja kopā ar izmaiņām KNAB likumā, ar kuriem nolemts atteikties no prasības par vismaz triju gadu pieredzi vadošā amatā KNAB priekšnieka amata pretendentam. Sākotnēji abu likumu izmaiņas bija iecerēts pieņemt līdz jaunā KNAB vadītāja konkursa izsludināšanas.

Pašlaik jaunais konkurss uz KNAB vadītāja amatu jau ir izsludināts, un pieteikumus tajā var iesniegt līdz 30.martam. Šodien uz sēdi sanāca arī KNAB priekšnieka amata pretendentu atlases komisija. Tā esot apspriedusi organizatoriskus jautājumus, kas saistās ar laika grafiku, proti, kādos datumos organizēt komisijas sēdes, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Zaiga Barvida.

Komisiju vada Valsts kancelejas direktors, un līdz jauna kancelejas vadītāja apstiprināšanai šī amata pienākumu izpildītāja būs Valsts kancelejas direktora vietniece Inese Gailīte.

Kā ziņots, no 21.marta Krieviņš vairs nepildīs Valsts kancelejas direktora pienākumus.

Komentāri [15]
#
Tevi gaida 20.marts 2017 22:55 atbildēt
Vai tu parakstījies ar savu internetbanku? Nē, ieej portālā mana balss.lv un atrodi 3 iniciatīvas, kas gaida tavu parakstu:

(1) ZEMEI ZEM DAUDZDZĪVOKĻU DZĪVOJAMĀM MĀJĀM JĀBŪT TIKAI ŠO MĀJU IEDZĪVOTĀJU ĪPAŠUMĀ manabalss.lv/zemei-j..ivotaju-ipasuma/show

(2) PAR PAMATOTU NEKUSTAMA ĪPAŠUMA NODOKLI manabalss.lv/par-gro..likuma-67-panta/show

(3) PAR PIESPIEDU NOMAS ZEMES KADASTRĀLO VĒRTĪBU
manabalss.lv/par-pie..astralo-vertibu/show
Piedāvājam grozīt "Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumu", lai zemei zem daudzdzīvokļu mājām un neražojošām būvēm noteiktu vēsturiski taisnīgu kadastrālo vērtību un reālu zemes nomas un izpirkuma maksu.
 
#
bubu 20.marts 2017 22:48 atbildēt
atkal hūtes pirksts.
 
#
opis no laukiem 20.marts 2017 22:18 atbildēt
Valsts augstie ierēdņi ir tā nobruņoti ar tiesībām,ka viņus pat atlaist normāli nav iespējams,tūlīt tiesa atjauno amatā un liek izmaksāt sāpju naudu. Tāpēc TV ziņās sorosiete Voika bija satraukusies,ka nu šī kārtība sāk grīļoties un augstie ierēdņi savu neaizskaramību varētu zaudēt. Kučinskis pareizi dara,ka ierēdni,kas traucē realizēt premjera nosprausto kursu ņem un atbrīvo,jo kā premjers lai varētu realizēt dotos solījumus vēlētājiem,ja kāds augsts atbildīgais ierēdnis premjera aizrādījumus sabotē? Acīmredzams,ka ir nopietns iemesls kāpēc premjers atlaiž Krieviņu un tāpēc abi noslēguši vienošanos - Krieviņš labprātīgi aiziet un Kučinskis Krieviņa nodarījumus nekar pie lielā zvana , tas ir abpusēji izdevīgs variants.
 
#
Nu nemuldi » opis no laukiem 20.marts 2017 22:27 atbildēt
Nekā tur izdevīga nav. Vājš priekšnieks negrib gudrākus par sevi padotos - tas ir vien princips; Priekšnieki negrib tādu, kurš nepakļaujas hūtei;
 
#
sarkanie asinsuni 20.marts 2017 21:31 atbildēt
tas viss notiek ar lemberga un zzs zinu un izdaribam.cik ilgi bus zzs un lembergs ,tik ilgi mes mocisimies ar so bardaku.
 
#
Ne 20.marts 2017 20:46 atbildēt
Nevar būt, ka vienotības bumerangs savējo nogāza, citādi karma tiešām ir patiesa. Gan jau iemesls bij ilgstošs atvaļinājums, kurā laikā saprata ka nav pārmaiņu vadītāja dotumi, lai kalpotu par piemēru visai valsts pāpārvaldei-savējos pat nespēja noturēt.
 
#
Nja » Ne 20.marts 2017 20:51 atbildēt
Ko jūs, lemberga bļodlaiža, te muldat?
 
#
Ne » Nja 20.marts 2017 21:28 atbildēt
Inteleta trūkuma kompensēšana ar agresiju, neliecina par par stabilu sprietspēju, kas nodrošina analītisko domāšanu, līdz ar to troļļošana ir lidzvērtīga suņa rejai, kad tam garām traucas karavāna.
 
#
Nja » Ne 20.marts 2017 22:07 atbildēt
Degsi ellē kopā ar puzes punduri?
 
#
Ne » Ne 20.marts 2017 22:31 atbildēt
Te gan cenzūra vai ārsta uzraudzība prasās. Vai nu pats Vamuts vai ar čubriks pazudis un komentāros pie punkta mēģina tos atrast.
 
#
He » Ne 20.marts 2017 20:51 atbildēt
Vienotībai vai Reģionāļiem pietrūka rezervistu RD vēlēšanām un tālāk sekojošās Saeimas vēlēšanām, līdz ar to bij vajadzīgs troksnis lai veidotu politisko platformu
 
#
Nja » He 20.marts 2017 21:01 atbildēt
To tev puzes punduris personīgi izstāstīja. Tagad nākamo mēnesi tev šitas būs jāmelo?
 
Skatīt visus 15 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers