Premjers atbalsta RPIVA likvidāciju
 
©Mārtiņš Zilgalvis/ f64 photo agency

Ministru prezidents Māris Kučinkis (ZZS) atbalstīs Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU).

Par to premjerministrs žurnālistiem paziņoja pēc koalīcijas sēdes.

Kučinskis atzina, ka viņš šodien aicinājis visus koalīcijas partnerus par RPIVA lemt jau rīt, gan apzinoties, ka valdības sēde varētu būt ļoti gara. Premjerministrs uzskata, ka papildu nedēļa īsti neko nedošot. Politiķis atzina, ka viņam kļūstot žēl studentu, kuri neizprot jautājuma turpmāko virzību, uzsverot, ka problēmjautājums ir jāatrisina.

"Problēmas atlikšana nekad nav risinājums - jābūt risinājumam," teica premjerministrs.

Jautāts par to, vai viņš pats atbalstīs RPIVA likvidēšanu, Kučinskis atbildēja apstiprinoši.

Kā ziņots, valdošā koalīcija kārtējo reizi uz nedēļu atlika jautājuma izskatīšanu valdībā par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, pievienojot to Latvijas Universitātei, žurnālistiem pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Šoreiz koalīcijas līgumā paredzētās tiesības uz nedēļu atlikt jautājumu izmantoja nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK. Pēc Šadurska teiktā, tas tika pamatots ar to, ka nav saņemtas atbildes uz visiem jautājumiem, lai gan, viņaprāt, tas ir izdarīts.

Kučinskis pēc sēdes žurnālistiem skaidroja, ka Zaļo un zemnieku savienība, kas tiesības uz nedēļu atlikt jautājuma izskatīšanu izmantojusi pirms divām nedēļām, bija gatava rīt valdībā skatīt jautājumu par RPIVA likvidēšanu. Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) norādīja, ka lēmumu par prasību vēl uz nedēļu atlikt jautājuma skatīšanu pieņēma nacionālās apvienības valde, vēloties saņemt padziļinātāku informāciju saistībā ar tiesībsarga konstatētajām nepilnībām akadēmijas likvidēšanas procesa gaitā.