Politika: Koalīcija atbalsta VID Finanšu un Muitas policijas apvienošanu 6 komentāri
 
Politika

Koalīcija atbalsta VID Finanšu un Muitas policijas apvienošanu

 
Dmitrijs Suļžics/ f64 photo agency

Koalīcijā ir vienprātīgs atbalsts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu un Muitas policijas apvienošanai, žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Valdības vadītājas pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes sacīja, ka partneriem bez iebildumiem vienojās par šo priekšlikumu. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija virzīs šādu likumprojektu izskatīšanai parlamentā, un paredzēts, ka likuma izmaiņas varētu stāties spēkā no 1.oktobra.

Taujāts, ar ko jauns likumprojekts būs atšķirīgs no tiem, kas Saeimas komisijām nodoti jau pērn septembrī, Kučinskis atbildēja: "Tam ir vienprātīgs koalīcijas partneru atbalsts". Turklāt šoreiz jautājums par Finanšu un Muitas policijas apvienošanu būs nodalīts no ieceres par Iekšējās drošības dienestu, skaidroja premjers.

Viņš norādīja, par Iekšējās drošības dienesta izveidi vēl diskutēs darba grupa un tuvākajās nedēļās varētu būt ekspertu slēdziens.

Šoreiz šis "nav lēmums no malas", akcentēja Kučinskis, piebilstot, ka pie reformām strādā arī VID vadītāja Ilze Cīrule.

"Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns sacīja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks atbalsta reformas, lai apvienotu Finanšu un Muitas policiju. Savukārt jautājums par VID Iekšējās drošības dienesta pārraudzību tikšot risināts darba grupas piedāvājumā, norādīja Smilēns. Politiķis piebilda, ka "Vienotība" arī gatava piedalīties ar savu padomu.

Kā ziņots, iepriekš šis jautājums bija izraisījis domstarpības koalīcijā. Vēlāk izskatīšanai parlamenta komisijās bija nodoti vairāki likumprojekti - gan "Vienotības", gan Zaļo un zemnieku savienības sagatavotie, kas nekādu tālāko virzību vēl neguva.

Toreiz "Vienotība" iebildumus pret likumprojektu saistīja tieši ar jautājumu par Iekšējās drošības biroju. "Vienotības" piedāvātie likuma grozījumi neparedzēja izmaiņas šajā jomā, proti, paliktu spēkā pašreizējais regulējums, kas nosaka - Finanšu policijas pilnvarotas amatpersonas izmeklē noziedzīgus nodarījumus valsts ieņēmumu jomā un VID amatpersonu un darbinieku rīcībā.

Komentāri [6]
#
! 18.februāris 2017 19:29 atbildēt
zagli vienkopus.
 
#
beta 16.februāris 2017 12:00 atbildēt
Nu piedāvājiet Strīķei šo amatu. Un darba līgums ir jāslēdz uz gadu ar tiesībām pagarināt, Tad arī būs rezultāti.
 
#
dibināt jaunu - Banku policiju ! 16.februāris 2017 4:40 atbildēt
!!!!!!
 
#
charmant 14.februāris 2017 10:24 atbildēt
Tagad dedzīgi atbalsta,rebes nokārtotas,jaunas shēmas sakārtotas.
 
#
Antiņš 13.februāris 2017 23:17 atbildēt
Ekonomisko policiju ar KNĀBi arī šajā kompānijā, vajadzētu pievienot.
 
Skatīt visus 6 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers