Politika: Elksniņa teiktais par "pielikšanu pie sienas" esot pārprasts 3 komentāri
 
Politika

Elksniņa teiktais par "pielikšanu pie sienas" esot pārprasts

 
F64

Ar Saeimas debatēs pausto, ka dažu cilvēku "pielikšana pie sienas" veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu, deputāts Andrejs Elksniņš (S) esot vēlējies norādīt uz valdošo kolektīvo bezatbildību un šos vārdus neesot veltījis nevienam konkrēti.

Elksniņš uzsvēra, ka uzņemas atbildību par pausto, tomēr neuzskata, ka ir pārkāpis deputātu ētikas kodeksu. "Runa ir par kolektīvo bezatbildību, mūsu valstī neviens nav atbildīgs par neko," teica deputāts, piebilstot, ka tiesībsargājošajām iestādēm būtu jāstrādā aktīvāk.

Viņš kā piemēru minēja e-veselības projektu. Kad nozares ministrijai vaicāts, kurš ir atbildīgs par projekta kavēšanos, tā nevienu atbildīgo nav spējusi nosaukt.

"Tā bija idioma, alegorija. Tas nebija vērsts uz konkrētiem vārdiem un uzvārdiem," teica Elksniņš.

Tāpat viņš izteicās, ka "Āboltiņa nebūs tas cilvēks, kas var kādam mūsu valstī aizrādīt par ētiku".

Jau vēstīts, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vakar ierosināja lietu par iespējamo ētikas pārkāpumu pēc parlamentārietes Solvitas Āboltiņas (V) aicinājuma izvērtēt Elksniņa debatēs teikto, ka dažu cilvēku "pielikšana pie sienas" veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.

Nākamnedēļ, uzklausot abas puses, komisija lems par to, vai deputātu ētikas kodekss bija pārkāpts.

Āboltiņa iesniegumā komisijai pauž, ka Elksniņš ar saviem izteikumiem nepārprotami norādījis uz nepieciešamību izrēķināties ar atsevišķiem cilvēkiem. Iesniegumā pausts, ka Elksniņa izteikumi ir pretrunā ar deputātu ētikas 8.pantu, kas nosaka, ka deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību, kā arī citiem Ētikas kodeksa pantiem.

Elksniņš debatēs par opozīcijas rosināto finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) demisiju kritizēja valdību un koalīcijas pārstāvjus, kas, viņaprāt, sēžot klusi un nedebatē, jo viņiem esot kauns. "Šādos brīžos man ir žēl, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas, un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme," turpināja deputāts.

Koalīcijas politiķis Ingmārs Līdaka (ZZS), uzrunājot Saeimu pēc Elksniņa, sacīja: "Izskatās, ka pilnmēness atkal uzplaucis." Savukārt deputāte Ilze Viņķele (V) vēlāk aizrādīja, ka šādās diskusijās tiek pārkāptas robežas. "Ja jurists, deputāts, mūsu kolēģis, Daugavpils mēra kandidāts, sociāldemokrātu partijas jaunā zvaigzne var iznākt un no tribīnes aicināt tiešāk vai netiešāk kā metodi politikas lēmumu kvalitātes uzlabošanai izmantot pielikšanu pie sienas, kas nepārprotami nozīmē nošaušanu, tad acīmredzot Elksniņam ir ļoti dīvaina izpratne par ētiku jeb tās nav," klāstīja Viņķele.

Komentāri [3]
#
UUUUUUUu...uuuuu 12.janvāris 2017 13:46 atbildēt
Viņš taču neteica, ka jānošauj. Viņš teica, ka jāpieliek pie sienas. katrs saprot pēc sevis, bet vārdi ir vārdi. Āboltiņa ar savu amorāli lai paklusē, pensionāru ūjinātāja. lai pati sevi pakontrolē, ko runā un melo.
 
#
Vecais laukis 12.janvāris 2017 12:13 atbildēt
Tikai elksnina pieliksana pie sienas var atrisinat konfliktu !
Tapec jau pastav demokrātija lai liktu pie sienas !
 
#
Lauku vecis 12.janvāris 2017 10:31 atbildēt
Elksniņ, nav nekas no manis pārprasts. Tava politika ir izteikta TROCKISKA,. Trockis to izveda dzīvē. Ja tev būtu vara , kā tā bija Trockim, tad jau Dievu izredzētie ar DP savāktu mani un citus un pieliktu pie sienas.
Es lūdzu prokuratūru, kā vienkārš cilvēks, Latvijas pilsonis izskatīt Elksniņa draudus man. Uzskatāt šo manis rakstīto kā iesniegumu, jo esmu nibijies, ka Elksniņa cilvēki nenāk pie manis un neliek pie sienas! Es neprotu uzrakstīt JURIDISKI IESNIEGUMU UN AR SIRDS OPERĀCIJU NAV TĀDA SPĒKA SAMEKLĒT JŪSU KANTORU. Tāp;ēc par;ādiet kāda ir valsts vara mūs ar kundzi aizstāvot.Terorisma draudi, jo tas ir aicinajums , teroriski 2 nošaut un varbūt tie esam mēs ar kundzi!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers