Politika: Elksniņa teiktais par "pielikšanu pie sienas" esot pārprasts 4 komentāri
 
Politika

Elksniņa teiktais par "pielikšanu pie sienas" esot pārprasts

 
F64

Ar Saeimas debatēs pausto, ka dažu cilvēku "pielikšana pie sienas" veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu, deputāts Andrejs Elksniņš (S) esot vēlējies norādīt uz valdošo kolektīvo bezatbildību un šos vārdus neesot veltījis nevienam konkrēti.

Elksniņš uzsvēra, ka uzņemas atbildību par pausto, tomēr neuzskata, ka ir pārkāpis deputātu ētikas kodeksu. "Runa ir par kolektīvo bezatbildību, mūsu valstī neviens nav atbildīgs par neko," teica deputāts, piebilstot, ka tiesībsargājošajām iestādēm būtu jāstrādā aktīvāk.

Viņš kā piemēru minēja e-veselības projektu. Kad nozares ministrijai vaicāts, kurš ir atbildīgs par projekta kavēšanos, tā nevienu atbildīgo nav spējusi nosaukt.

"Tā bija idioma, alegorija. Tas nebija vērsts uz konkrētiem vārdiem un uzvārdiem," teica Elksniņš.

Tāpat viņš izteicās, ka "Āboltiņa nebūs tas cilvēks, kas var kādam mūsu valstī aizrādīt par ētiku".

Jau vēstīts, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vakar ierosināja lietu par iespējamo ētikas pārkāpumu pēc parlamentārietes Solvitas Āboltiņas (V) aicinājuma izvērtēt Elksniņa debatēs teikto, ka dažu cilvēku "pielikšana pie sienas" veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.

Nākamnedēļ, uzklausot abas puses, komisija lems par to, vai deputātu ētikas kodekss bija pārkāpts.

Āboltiņa iesniegumā komisijai pauž, ka Elksniņš ar saviem izteikumiem nepārprotami norādījis uz nepieciešamību izrēķināties ar atsevišķiem cilvēkiem. Iesniegumā pausts, ka Elksniņa izteikumi ir pretrunā ar deputātu ētikas 8.pantu, kas nosaka, ka deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību, kā arī citiem Ētikas kodeksa pantiem.

Elksniņš debatēs par opozīcijas rosināto finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) demisiju kritizēja valdību un koalīcijas pārstāvjus, kas, viņaprāt, sēžot klusi un nedebatē, jo viņiem esot kauns. "Šādos brīžos man ir žēl, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas, un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme," turpināja deputāts.

Koalīcijas politiķis Ingmārs Līdaka (ZZS), uzrunājot Saeimu pēc Elksniņa, sacīja: "Izskatās, ka pilnmēness atkal uzplaucis." Savukārt deputāte Ilze Viņķele (V) vēlāk aizrādīja, ka šādās diskusijās tiek pārkāptas robežas. "Ja jurists, deputāts, mūsu kolēģis, Daugavpils mēra kandidāts, sociāldemokrātu partijas jaunā zvaigzne var iznākt un no tribīnes aicināt tiešāk vai netiešāk kā metodi politikas lēmumu kvalitātes uzlabošanai izmantot pielikšanu pie sienas, kas nepārprotami nozīmē nošaušanu, tad acīmredzot Elksniņam ir ļoti dīvaina izpratne par ētiku jeb tās nav," klāstīja Viņķele.

Komentāri [4]
#
Sveiks mans maigais krievu draugs! 13.janvāris 2017 20:59 atbildēt
Gotemellere: ASV brigāde Austrumeiropā ir pienācīga atbilde Krievijai
26 komentāri

Drukāt

Rakstīt redakcijai


Ilze ZVĒRA, F64 Photo Agency
Ziņu aģentūra LETA, Šodien, 17:31
ASV tanku un bruņutehnikas brigādes izvietošana Austrumeiropā ir pienācīga atbilde uz Krievijas agresīvo rīcību attiecībā pret Baltijas valstīm un visu NATO, intervijā ziņu aģentūrai BNS sacījusi alianses ģenerālsekretāra vietniece Roza Gotemellere.
Pēc viņas teiktā, aliansi satrauc Krievijas bruņošanās un darbība Ukrainā, bet tiešu briesmu NATO valstīm šobrīd nav.
Gotemellere arī norādījusi, ka Ziemeļatlantijas līguma organizācijai ir svarīgi uzturēt dialogu ar Krieviju, cenšoties samazināt incidentu risku.
"Mūs visus satrauc Krievijas agresīvā darbība pēdējo gadu laikā - Ukrainas teritorijas sagrābšana Krimā, Krievijas Rietumu kara apgabala spēku nostiprināšana. Tomēr NATO nesaskata tiešus Krievijas iebrukuma draudus NATO teritorijā. Tas tādēļ, ka NATO pēdējos gados daudz darījusi, lai stiprinātu savaldīšanu un aizsardzību pret jebko, kas varētu apdraudēt aliansi," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece, kas piedalās Lietuvas Traķu rajonā notiekošajā ikgadējā neformālajā ārlietu un drošības politikas ekspertu diskusijā, kura pazīstama ar nosaukumu "Sniega tikšanās" ("Snow meeting").
Komentējot Maskavas apsūdzības, ka ASV tanku brigādes ierašanās Polijā apdraud Krievijas drošību un destabilizē Eiropu, Gotemellere uzsvērusi, ka ASV neplānoja atgriezties Eiropā ar bruņutehniku, kamēr vien Krievija neizturējās draudīgi pret Baltijas valstīm un visu NATO, kamēr tā nebija sākusi nostiprināt savus spēkus un nebija ieņēmusi Krimu. "NATO rīcība ir samērīga, un tai ir aizsardzības raksturs," viņa norādījusi.
"Īstenojot operāciju "Atlantic Resolve", Eiropā tiešām atgriežas ASV tanki un bruņutehnika, tā ir atbilde uz Krievijas uzvedību. Man nācies redzēt Krievijas paziņojumus, ka tā esot steidzama operācija, ka ierodoties ļoti daudz tanku un bruņumašīnu. Patiesībā tie ir 3500 karavīri, 87 tanki un 144 kaujas mašīnas "Bradley". Tas ir svarīgs solis, bet tā mērķis ir savaldīšana un aizsardzība," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Jautāta, vai NATO pati ir gatava tikt galā ar Krievijas tā dēvēto A2/AD potenciālu (pretinieka atturēšana, padarot uzbrukuma iespējamību pārāk sarežģītu un bīstamu) Kaļiņingradas apgabalā un krīzes gadījumā atsūtīt Baltijas valstīm papildspēkus, viņa atbildējusi, ka tieši tāds arī ir viens no svarīgākajiem "Atlantic Resolve" vēstījumiem.
"Šobrīd tiek veidoti bataljoni - Lietuvā sadarbībā ar vāciešiem, Latvijā - ar kanādiešiem, Igaunijā - ar Lielbritāniju un Polijā - ar ASV. Tie ir pastiprināti priekšējie spēki, bet arī tos jāvar vēl pastiprināt, un operācija "Atlantic Resolve" apliecina NATO gatavību to darīt," izteikusies Gotemellere.
Alianses ģenerālsekretāra vietniece lūgta komentēt arī Lietuvas amatpersonu bažas par šogad gaidāmajām Krievijas militārajām mācībām "Zapad 2017", ņemot vērā, ka mācībās "Zapad 2009" un "Zapad 2013" Krievija izspēlējusi Kaļiņingradas apgabala "atbloķēšanu", kas faktiski nozīmē Lietuvas dienviddaļas okupāciju.
Pēc viņas teiktā, pēdējo 40 gadu laikā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā daudz strādāts, lai militārās mācības neradītu pamatu bažām. "Daudz esam darījuši uzticēšanās veicināšanai Vīnes dokumentā. Katrai armijai ir jātrenējas, bet problēmas būtība ir atklātuma trūkumā, kas satrauc kaimiņvalstis," viņa atzinusi.
Jautāta konkrēti par mācību "Zapad 2017" atklātumu un scenāriju, Gotemellere atbildējusi: "Redzēsim. Ir skaidrs, ka "Zapad 2017" ir daļa no Krievijas parastā mācību cikla. Ceru, ka varēsim ar viņiem par to iepriekš parunāt. NATO valstis un pati NATO saskaņā ar Vīnes dokumentu allaž bijusi gatava sniegt pienācīgu informāciju un nodrošināt iespēju vērot mācības, un to mēs vairāk gribētu redzēt no Krievijas puses."
Runādama par iespējamo NATO un Krievijas dialoga attīstību, viņa atgādinājusi pērn alianses Varšavas samitā panākto vienošanos, ka, reaģējot uz Krievijas darbībām, ļoti svarīgs ir nemitīgs stingrs uzsvars uz savaldīšanu un aizsardzību, taču vienlaikus būtiska loma ir arī dialogam.
"NATO ir jākoncentrējas uz savu drošību, bet esam ieinteresēti arī dialogā, lai saņemtu informāciju par to, ko krievi dara. Tas ir abpusēji, jo krievi saka, ka viņus satrauc tas, ko dara NATO, tātad mums vajadzīga iespēja informēt vieniem otrus par savām aktivitātēm. Iespējas dialogam ir, bet mums aliansē ir jābūt pilnīgi drošiem par savām interesēm. Domāju, ka mēs pirmām kārtām esam ieinteresēti samazināt incidentu risku gaisa telpā virs Baltijas jūras. Neviens negrib, lai krīzes pāraugtu konfliktos," uzsvērusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Vaicāta, kā Donalda Trampa ievēlēšana ASV prezidenta amatā varētu ietekmēt Baltijas valstu drošību, ņemot vērā viņa priekšvēlēšanu kampaņas laikā izskanējušos paziņojumus, Gotemellere atbildējusi, ka NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam un jaunievēlētajam ASV prezidentam bijusi "ļoti laba saruna", kurā Tramps apliecinājis atbalstu aliansei.
"Politiķi pirms vēlēšanām sarunā visu ko, bet ir svarīgi vēlāk vērot, ko viņi dara savā administrācijā. Šonedēļ Baltajā namā prezidents vēl ir Baraks Obama, un mēs nezinām, kā prezidenta Trampa administrācija risinās šos jautājumus," viņa sacījusi, vienlaikus atgādinot, ka ASV valsts sekretāra amata kandidāts Rekss Tilersons un aizsardzības ministra amatam nominētais Džeimss Matiss izteikuši stingru atbalstu NATO, un atbalsts sabiedrotajiem vispār ir konsekventa ASV politikas daļa.
Saistītie raksti
Spānija uz Latviju sūtīs 300 karavīrus [2]
Nīderlande pārņems NATO patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā [3]
NATO sabiedroto spēki labi apzinās dezinformācijas riskus Latvijā
KOMENTĀRI [26]
#
Kagis 13.janvāris 2017 19:54 atbildēt
Man nosplauties par asv un krievijas attiecibam bet kapec par kara lauku vajag izmantot latvijas teritoriju ? Vai tad asv nevar iebrukt krievija no aļaskas un karot tur talajos austrumos ,kapec tiesi baltijas valstis jaiznicina ?

#
gatis 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
"Mierabaloža"ASV mli,,ltārais budžets ir lielāks kā visu pasaules valstu militārie budžeti kopā,NATO karaspēks pietuvojies pie Krievijas robežas,kad PSRS izvietoja raķetes Kubā ASV bija panika,bet kad atbildot uz NATO izvietošanu pie Krievijas robežas palielina karaspēku savā teritorijā,tad Krievija ir agresīva.Krima PSRS laikā bija autonomā republika ko Ukraina bez referenduma likvidēja,kad Ukrainā notika valsts apvērsums kura rezultātā pie varas nāca fašisti ar fašista Bandēras pielūgšanu un saukļiem likvidēt žīdus un krievus Krima izmantoja izdevību tā pat kā Latvija 90.tajos un pasludināja neatkarību,un drošības nolūkā referenduma rezultātā pievienojās Krievijai.
Miermīlīgā ASV iebruka Irakā un Lībijā un iznīcināja laicīgas valstis veicināja un militāri atbalstīja teroristu izplešanos tuvajos austrumos.

#
vendetta 13.janvāris 2017 19:32 atbildēt
Pēc "pienācīgās atbildes" Latvijā būs Alepo ainava! Ar to tas beigsies.Vai mēs to gribam? Ja negribam,tad steidzīgi vienotības astoņkāji jāpadzen no valdības. ASV,Kanādai,Lielbritānijai vienalga ko bombardēt Sīriju ,Irāku vai Baltijas valstis,ka tikai tālāk no savām teritorijām! Valdībā pilnīgi idioti un vājprātīgie,paši uzprasās uz savas valsts iznīcību! Atraduši īstos "draugus".

#
Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:23 atbildēt
Utainajam krievu sunim ir tā jāsadod pa muguru,ka blusas šķīst pa gaisu!!!

#
Vau » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:42 atbildēt
tu takš jau laiviņu esi noskatījis bēgšanai,nerātnais.Ja,jā...pūt vējiņi,dzen laiviņu švedu krasta virzienā........

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
kukū 13.janvāris 2017 19:16 atbildēt
Stulbos pastaldauņus atkal taisās izkaut, nav guvuši mācību no diviem pasaules kariem,tikai ņemiet vērā tie ,kas te kurina kara histēriju pirmie paņems pēdu, par visu dabūs samaksāt nozombētais ierindas reņģēdājs!

Skatīt visus 26 komentārus >
PIEVIENOT KOMENTĀRU
Vārds *

Komentārs *

Pievienot komentāru
FOTO

FOTO: Linda Leen mirdz sava jaunā albuma prezentācijā [3]


FOTO: Sniegs radījis haosu arī RumānijāFOTO: Raimonds Pauls ar krāšņu koncertu atzīmē 81 gada jubileju [1]


FOTO: Mākslas darbi pārtop par realitāti [3]


VIDEO

VIDEO: IESKATIES, kā notika Ziemassvētku kauju rekonstrukcija [1]


VIDEO: Iespaidīgi: slidošana virs cietuma drupām Igaunijā [1]VIDEO: NETICAMI: Austrālijā ceļi tiek būvēti rekordīsā laikā [1]


VIDEO: APBRĪNOJAMS SKATS: Kā saullēkts izskatās no kosmosaKAUT KAS TRAKS!

Kronberga: šausmīgs gads - bērns nogalināts ar tējkannu, zīdainis izmests pa logu [18]


Pensionāram Vācijā piespriež 200 eiro sodu par pārtikas meklēšanu atkritumos [19]


Vētras laikā uz "Tallink" prāmja gājuši bojā sporta zirgi [9]


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]

TIKAI NRA.LV

MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]


GADĀS ARĪ TĀ: Ievārījuma pēdas aizved pie zagļa


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]

LASĪTĀKAIS

Janīna Kursīte-Pakule: Ar sasietām rokām nevienu nepārliecināt


UZMANĪBU: Zīlniece Rīgā uz ielas izkrāpj cilvēkiem naudu [20]


Vairāk nekā 20 Eiropas valstīs izsludināts brīdinājums par sniegu [1]


PAMĒĢINI: At­slo­dzes die­na ar avo­ka­do [4]


Pavārs Zommers aicina sestdien uz Rīgas ielu ēdienu festivālu [3]


Notverts vīrietis, kurš, iespējams, ilgstoši seksuāli izmantojis savus pabērnus [17]


ASTROLOGI BRĪDINA: 13. datums - "melnā piektdiena" un pilnmēness [14]


PALĪDZĒSIM: Māte pamet piecus bērnus; radiniece vēlas saglābt ģimeni [50]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]


NETICAMI FOTO: Pēc vētras uz Tallink kuģa izskatās kā pēc grautiņa [9]

JAUNĀKAIS

Bukaina protesta akcija pulcējusi vien desmit cilvēkus


Truksni tomēr neizslēdz no LZP [1]


Rastorgujevs atgriežas ar 22. vietu, Bricis kvalificējas iedzīšanai


IESKATIES: Cilvēku nodoti mīluļi meklē mājas


Uz „Tallink” kuģa traumas guvis apkalpes loceklis; viņš ārstējas Zviedrijā


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


Sabiedriskajam transportam reģionālajos maršrutos plāno piešķirt 38 miljonus [1]


MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


Ināra Mūrniece: ja vēlētājus kaut kas neapmierina, jāiesaistās pašiem politikā


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]

MUZIKĀLĀ BANKA 2016

Nāc / Ivo Fomins
Kāds trakais mani uzgleznos / Samanta Tīna
Laiks / Andris Ērglis & Antra Stafecka
Es Tev / Otrs Puse & Antra Stafecka
Laika Upe / Markus Riva
Bourstos / Guntra Kuzmina
Tepat / Dons
Čaļi / Musiqq
Pēdas uz palodzes / Līvi un Buks
Lavīnas / The Sound Poets
Miglas rīts / Intars Busulis
Debesis iekrita Tevī / Prāta Vētra un Musiqq
Vienaldzības / Agnese Rakovska
Ko Tu dari? / Justs
Daļa no sirds / Mārtiņš Ruskis
Reģionālajam pielikumam 16

Limbažnieki uz siltināšanu nav jāmudina [11]


Rīgas Valsts tehnikums domā valstiski [1]


Investīcijām draudzīgs un ekonomiski aktīvs

REKLĀMRAKSTI

Investēšana ir piemērota arī tev [2]


Māja sēžas un šķiebjas? Nekas, pacelsim! [7]


Praktiskais un jaudīgais Suzuki Vitara
13.janvāra dienas akmens- OBSIDIĀNS13.janvāra dienas akmens- OBSIDIĀNS
Tava vārda skaidrojums un ietekme uz tavu likteni. 13.janvāris- Harijs, Ārijs, Āris, AiraTava vārda skaidrojums un ietekme uz tavu likteni. 13.janvāris- Harijs, Ārijs, Āris, Aira
Tortes formā cepta maizīteTortes formā cepta maizīte
Lasīt vairāk
NRA.LV:
PAR NRA.LV
PAR KOMENTĀRIEM
AUTORTIESĪBAS
KONTAKTI
REKLĀMDEVĒJIEM:
REKLĀMA
MŪSU LOGO
MŪSU SATURA PARTNERI:
SPORTACENTRS.COM
SPORTAAVIZE.LV
BIZNESS.LV

Visas tiesības aizsargātas © nra.lv, 2015
Custom creative templates for D
Gotemellere: ASV brigāde Austrumeiropā ir pienācīga atbilde Krievijai
26 komentāri

Drukāt

Rakstīt redakcijai


Ilze ZVĒRA, F64 Photo Agency
Ziņu aģentūra LETA, Šodien, 17:31
ASV tanku un bruņutehnikas brigādes izvietošana Austrumeiropā ir pienācīga atbilde uz Krievijas agresīvo rīcību attiecībā pret Baltijas valstīm un visu NATO, intervijā ziņu aģentūrai BNS sacījusi alianses ģenerālsekretāra vietniece Roza Gotemellere.
Pēc viņas teiktā, aliansi satrauc Krievijas bruņošanās un darbība Ukrainā, bet tiešu briesmu NATO valstīm šobrīd nav.
Gotemellere arī norādījusi, ka Ziemeļatlantijas līguma organizācijai ir svarīgi uzturēt dialogu ar Krieviju, cenšoties samazināt incidentu risku.
"Mūs visus satrauc Krievijas agresīvā darbība pēdējo gadu laikā - Ukrainas teritorijas sagrābšana Krimā, Krievijas Rietumu kara apgabala spēku nostiprināšana. Tomēr NATO nesaskata tiešus Krievijas iebrukuma draudus NATO teritorijā. Tas tādēļ, ka NATO pēdējos gados daudz darījusi, lai stiprinātu savaldīšanu un aizsardzību pret jebko, kas varētu apdraudēt aliansi," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece, kas piedalās Lietuvas Traķu rajonā notiekošajā ikgadējā neformālajā ārlietu un drošības politikas ekspertu diskusijā, kura pazīstama ar nosaukumu "Sniega tikšanās" ("Snow meeting").
Komentējot Maskavas apsūdzības, ka ASV tanku brigādes ierašanās Polijā apdraud Krievijas drošību un destabilizē Eiropu, Gotemellere uzsvērusi, ka ASV neplānoja atgriezties Eiropā ar bruņutehniku, kamēr vien Krievija neizturējās draudīgi pret Baltijas valstīm un visu NATO, kamēr tā nebija sākusi nostiprināt savus spēkus un nebija ieņēmusi Krimu. "NATO rīcība ir samērīga, un tai ir aizsardzības raksturs," viņa norādījusi.
"Īstenojot operāciju "Atlantic Resolve", Eiropā tiešām atgriežas ASV tanki un bruņutehnika, tā ir atbilde uz Krievijas uzvedību. Man nācies redzēt Krievijas paziņojumus, ka tā esot steidzama operācija, ka ierodoties ļoti daudz tanku un bruņumašīnu. Patiesībā tie ir 3500 karavīri, 87 tanki un 144 kaujas mašīnas "Bradley". Tas ir svarīgs solis, bet tā mērķis ir savaldīšana un aizsardzība," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Jautāta, vai NATO pati ir gatava tikt galā ar Krievijas tā dēvēto A2/AD potenciālu (pretinieka atturēšana, padarot uzbrukuma iespējamību pārāk sarežģītu un bīstamu) Kaļiņingradas apgabalā un krīzes gadījumā atsūtīt Baltijas valstīm papildspēkus, viņa atbildējusi, ka tieši tāds arī ir viens no svarīgākajiem "Atlantic Resolve" vēstījumiem.
"Šobrīd tiek veidoti bataljoni - Lietuvā sadarbībā ar vāciešiem, Latvijā - ar kanādiešiem, Igaunijā - ar Lielbritāniju un Polijā - ar ASV. Tie ir pastiprināti priekšējie spēki, bet arī tos jāvar vēl pastiprināt, un operācija "Atlantic Resolve" apliecina NATO gatavību to darīt," izteikusies Gotemellere.
Alianses ģenerālsekretāra vietniece lūgta komentēt arī Lietuvas amatpersonu bažas par šogad gaidāmajām Krievijas militārajām mācībām "Zapad 2017", ņemot vērā, ka mācībās "Zapad 2009" un "Zapad 2013" Krievija izspēlējusi Kaļiņingradas apgabala "atbloķēšanu", kas faktiski nozīmē Lietuvas dienviddaļas okupāciju.
Pēc viņas teiktā, pēdējo 40 gadu laikā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā daudz strādāts, lai militārās mācības neradītu pamatu bažām. "Daudz esam darījuši uzticēšanās veicināšanai Vīnes dokumentā. Katrai armijai ir jātrenējas, bet problēmas būtība ir atklātuma trūkumā, kas satrauc kaimiņvalstis," viņa atzinusi.
Jautāta konkrēti par mācību "Zapad 2017" atklātumu un scenāriju, Gotemellere atbildējusi: "Redzēsim. Ir skaidrs, ka "Zapad 2017" ir daļa no Krievijas parastā mācību cikla. Ceru, ka varēsim ar viņiem par to iepriekš parunāt. NATO valstis un pati NATO saskaņā ar Vīnes dokumentu allaž bijusi gatava sniegt pienācīgu informāciju un nodrošināt iespēju vērot mācības, un to mēs vairāk gribētu redzēt no Krievijas puses."
Runādama par iespējamo NATO un Krievijas dialoga attīstību, viņa atgādinājusi pērn alianses Varšavas samitā panākto vienošanos, ka, reaģējot uz Krievijas darbībām, ļoti svarīgs ir nemitīgs stingrs uzsvars uz savaldīšanu un aizsardzību, taču vienlaikus būtiska loma ir arī dialogam.
"NATO ir jākoncentrējas uz savu drošību, bet esam ieinteresēti arī dialogā, lai saņemtu informāciju par to, ko krievi dara. Tas ir abpusēji, jo krievi saka, ka viņus satrauc tas, ko dara NATO, tātad mums vajadzīga iespēja informēt vieniem otrus par savām aktivitātēm. Iespējas dialogam ir, bet mums aliansē ir jābūt pilnīgi drošiem par savām interesēm. Domāju, ka mēs pirmām kārtām esam ieinteresēti samazināt incidentu risku gaisa telpā virs Baltijas jūras. Neviens negrib, lai krīzes pāraugtu konfliktos," uzsvērusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Vaicāta, kā Donalda Trampa ievēlēšana ASV prezidenta amatā varētu ietekmēt Baltijas valstu drošību, ņemot vērā viņa priekšvēlēšanu kampaņas laikā izskanējušos paziņojumus, Gotemellere atbildējusi, ka NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam un jaunievēlētajam ASV prezidentam bijusi "ļoti laba saruna", kurā Tramps apliecinājis atbalstu aliansei.
"Politiķi pirms vēlēšanām sarunā visu ko, bet ir svarīgi vēlāk vērot, ko viņi dara savā administrācijā. Šonedēļ Baltajā namā prezidents vēl ir Baraks Obama, un mēs nezinām, kā prezidenta Trampa administrācija risinās šos jautājumus," viņa sacījusi, vienlaikus atgādinot, ka ASV valsts sekretāra amata kandidāts Rekss Tilersons un aizsardzības ministra amatam nominētais Džeimss Matiss izteikuši stingru atbalstu NATO, un atbalsts sabiedrotajiem vispār ir konsekventa ASV politikas daļa.
Saistītie raksti
Spānija uz Latviju sūtīs 300 karavīrus [2]
Nīderlande pārņems NATO patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā [3]
NATO sabiedroto spēki labi apzinās dezinformācijas riskus Latvijā
KOMENTĀRI [26]
#
Kagis 13.janvāris 2017 19:54 atbildēt
Man nosplauties par asv un krievijas attiecibam bet kapec par kara lauku vajag izmantot latvijas teritoriju ? Vai tad asv nevar iebrukt krievija no aļaskas un karot tur talajos austrumos ,kapec tiesi baltijas valstis jaiznicina ?

#
gatis 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
"Mierabaloža"ASV mli,,ltārais budžets ir lielāks kā visu pasaules valstu militārie budžeti kopā,NATO karaspēks pietuvojies pie Krievijas robežas,kad PSRS izvietoja raķetes Kubā ASV bija panika,bet kad atbildot uz NATO izvietošanu pie Krievijas robežas palielina karaspēku savā teritorijā,tad Krievija ir agresīva.Krima PSRS laikā bija autonomā republika ko Ukraina bez referenduma likvidēja,kad Ukrainā notika valsts apvērsums kura rezultātā pie varas nāca fašisti ar fašista Bandēras pielūgšanu un saukļiem likvidēt žīdus un krievus Krima izmantoja izdevību tā pat kā Latvija 90.tajos un pasludināja neatkarību,un drošības nolūkā referenduma rezultātā pievienojās Krievijai.
Miermīlīgā ASV iebruka Irakā un Lībijā un iznīcināja laicīgas valstis veicināja un militāri atbalstīja teroristu izplešanos tuvajos austrumos.

#
vendetta 13.janvāris 2017 19:32 atbildēt
Pēc "pienācīgās atbildes" Latvijā būs Alepo ainava! Ar to tas beigsies.Vai mēs to gribam? Ja negribam,tad steidzīgi vienotības astoņkāji jāpadzen no valdības. ASV,Kanādai,Lielbritānijai vienalga ko bombardēt Sīriju ,Irāku vai Baltijas valstis,ka tikai tālāk no savām teritorijām! Valdībā pilnīgi idioti un vājprātīgie,paši uzprasās uz savas valsts iznīcību! Atraduši īstos "draugus".

#
Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:23 atbildēt
Utainajam krievu sunim ir tā jāsadod pa muguru,ka blusas šķīst pa gaisu!!!

#
Vau » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:42 atbildēt
tu takš jau laiviņu esi noskatījis bēgšanai,nerātnais.Ja,jā...pūt vējiņi,dzen laiviņu švedu krasta virzienā........

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
kukū 13.janvāris 2017 19:16 atbildēt
Stulbos pastaldauņus atkal taisās izkaut, nav guvuši mācību no diviem pasaules kariem,tikai ņemiet vērā tie ,kas te kurina kara histēriju pirmie paņems pēdu, par visu dabūs samaksāt nozombētais ierindas reņģēdājs!

Skatīt visus 26 komentārus >
PIEVIENOT KOMENTĀRU
Vārds *

Komentārs *

Pievienot komentāru
FOTO

FOTO: Linda Leen mirdz sava jaunā albuma prezentācijā [3]


FOTO: Sniegs radījis haosu arī RumānijāFOTO: Raimonds Pauls ar krāšņu koncertu atzīmē 81 gada jubileju [1]


FOTO: Mākslas darbi pārtop par realitāti [3]


VIDEO

VIDEO: IESKATIES, kā notika Ziemassvētku kauju rekonstrukcija [1]


VIDEO: Iespaidīgi: slidošana virs cietuma drupām Igaunijā [1]VIDEO: NETICAMI: Austrālijā ceļi tiek būvēti rekordīsā laikā [1]


VIDEO: APBRĪNOJAMS SKATS: Kā saullēkts izskatās no kosmosaKAUT KAS TRAKS!

Kronberga: šausmīgs gads - bērns nogalināts ar tējkannu, zīdainis izmests pa logu [18]


Pensionāram Vācijā piespriež 200 eiro sodu par pārtikas meklēšanu atkritumos [19]


Vētras laikā uz "Tallink" prāmja gājuši bojā sporta zirgi [9]


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]

TIKAI NRA.LV

MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]


GADĀS ARĪ TĀ: Ievārījuma pēdas aizved pie zagļa


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]

LASĪTĀKAIS

Janīna Kursīte-Pakule: Ar sasietām rokām nevienu nepārliecināt


UZMANĪBU: Zīlniece Rīgā uz ielas izkrāpj cilvēkiem naudu [20]


Vairāk nekā 20 Eiropas valstīs izsludināts brīdinājums par sniegu [1]


PAMĒĢINI: At­slo­dzes die­na ar avo­ka­do [4]


Pavārs Zommers aicina sestdien uz Rīgas ielu ēdienu festivālu [3]


Notverts vīrietis, kurš, iespējams, ilgstoši seksuāli izmantojis savus pabērnus [17]


ASTROLOGI BRĪDINA: 13. datums - "melnā piektdiena" un pilnmēness [14]


PALĪDZĒSIM: Māte pamet piecus bērnus; radiniece vēlas saglābt ģimeni [50]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]


NETICAMI FOTO: Pēc vētras uz Tallink kuģa izskatās kā pēc grautiņa [9]

JAUNĀKAIS

Bukaina protesta akcija pulcējusi vien desmit cilvēkus


Truksni tomēr neizslēdz no LZP [1]


Rastorgujevs atgriežas ar 22. vietu, Bricis kvalificējas iedzīšanai


IESKATIES: Cilvēku nodoti mīluļi meklē mājas


Uz „Tallink” kuģa traumas guvis apkalpes loceklis; viņš ārstējas Zviedrijā


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


Sabiedriskajam transportam reģionālajos maršrutos plāno piešķirt 38 miljonus [1]


MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


Ināra Mūrniece: ja vēlētājus kaut kas neapmierina, jāiesaistās pašiem politikā


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]

MUZIKĀLĀ BANKA 2016

Nāc / Ivo Fomins
Kāds trakais mani uzgleznos / Samanta Tīna
Laiks / Andris Ērglis & Antra Stafecka
Es Tev / Otrs Puse & Antra Stafecka
Laika Upe / Markus Riva
Bourstos / Guntra Kuzmina
Tepat / Dons
Čaļi / Musiqq
Pēdas uz palodzes / Līvi un Buks
Lavīnas / The Sound Poets
Miglas rīts / Intars Busulis
Debesis iekrita Tevī / Prāta Vētra un Musiqq
Vienaldzības / Agnese Rakovska
Ko Tu dari? / Justs
Daļa no sirds / Mārtiņš Ruskis
Reģionālajam pielikumam 16

Limbažnieki uz siltināšanu nav jāmudina [11]


Rīgas Valsts tehnikums domā valstiski [1]


Investīcijām draudzīgs un ekonomiski aktīvs

REKLĀMRAKSTI

Investēšana ir piemērota arī tev [2]


Māja sēžas un šķiebjas? Nekas, pacelsim! [7]


Praktiskais un jaudīgais Suzuki Vitara
13.janvāra dienas akmens- OBSIDIĀNS13.janvāra dienas akmens- OBSIDIĀNS
Tava vārda skaidrojums un ietekme uz tavu likteni. 13.janvāris- Harijs, Ārijs, Āris, AiraTava vārda skaidrojums un ietekme uz tavu likteni. 13.janvāris- Harijs, Ārijs, Āris, Aira
Tortes formā cepta maizīteTortes formā cepta maizīte
Lasīt vairāk
NRA.LV:
PAR NRA.LV
PAR KOMENTĀRIEM
AUTORTIESĪBAS
KONTAKTI
REKLĀMDEVĒJIEM:
REKLĀMA
MŪSU LOGO
MŪSU SATURA PARTNERI:
SPORTACENTRS.COM
SPORTAAVIZE.LV
BIZNESS.LV

Visas tiesības aizsargātas © nra.lv, 2015
Custom creative templates for D
Gotemellere: ASV brigāde Austrumeiropā ir pienācīga atbilde Krievijai
26 komentāri

Drukāt

Rakstīt redakcijai


Ilze ZVĒRA, F64 Photo Agency
Ziņu aģentūra LETA, Šodien, 17:31
ASV tanku un bruņutehnikas brigādes izvietošana Austrumeiropā ir pienācīga atbilde uz Krievijas agresīvo rīcību attiecībā pret Baltijas valstīm un visu NATO, intervijā ziņu aģentūrai BNS sacījusi alianses ģenerālsekretāra vietniece Roza Gotemellere.
Pēc viņas teiktā, aliansi satrauc Krievijas bruņošanās un darbība Ukrainā, bet tiešu briesmu NATO valstīm šobrīd nav.
Gotemellere arī norādījusi, ka Ziemeļatlantijas līguma organizācijai ir svarīgi uzturēt dialogu ar Krieviju, cenšoties samazināt incidentu risku.
"Mūs visus satrauc Krievijas agresīvā darbība pēdējo gadu laikā - Ukrainas teritorijas sagrābšana Krimā, Krievijas Rietumu kara apgabala spēku nostiprināšana. Tomēr NATO nesaskata tiešus Krievijas iebrukuma draudus NATO teritorijā. Tas tādēļ, ka NATO pēdējos gados daudz darījusi, lai stiprinātu savaldīšanu un aizsardzību pret jebko, kas varētu apdraudēt aliansi," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece, kas piedalās Lietuvas Traķu rajonā notiekošajā ikgadējā neformālajā ārlietu un drošības politikas ekspertu diskusijā, kura pazīstama ar nosaukumu "Sniega tikšanās" ("Snow meeting").
Komentējot Maskavas apsūdzības, ka ASV tanku brigādes ierašanās Polijā apdraud Krievijas drošību un destabilizē Eiropu, Gotemellere uzsvērusi, ka ASV neplānoja atgriezties Eiropā ar bruņutehniku, kamēr vien Krievija neizturējās draudīgi pret Baltijas valstīm un visu NATO, kamēr tā nebija sākusi nostiprināt savus spēkus un nebija ieņēmusi Krimu. "NATO rīcība ir samērīga, un tai ir aizsardzības raksturs," viņa norādījusi.
"Īstenojot operāciju "Atlantic Resolve", Eiropā tiešām atgriežas ASV tanki un bruņutehnika, tā ir atbilde uz Krievijas uzvedību. Man nācies redzēt Krievijas paziņojumus, ka tā esot steidzama operācija, ka ierodoties ļoti daudz tanku un bruņumašīnu. Patiesībā tie ir 3500 karavīri, 87 tanki un 144 kaujas mašīnas "Bradley". Tas ir svarīgs solis, bet tā mērķis ir savaldīšana un aizsardzība," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Jautāta, vai NATO pati ir gatava tikt galā ar Krievijas tā dēvēto A2/AD potenciālu (pretinieka atturēšana, padarot uzbrukuma iespējamību pārāk sarežģītu un bīstamu) Kaļiņingradas apgabalā un krīzes gadījumā atsūtīt Baltijas valstīm papildspēkus, viņa atbildējusi, ka tieši tāds arī ir viens no svarīgākajiem "Atlantic Resolve" vēstījumiem.
"Šobrīd tiek veidoti bataljoni - Lietuvā sadarbībā ar vāciešiem, Latvijā - ar kanādiešiem, Igaunijā - ar Lielbritāniju un Polijā - ar ASV. Tie ir pastiprināti priekšējie spēki, bet arī tos jāvar vēl pastiprināt, un operācija "Atlantic Resolve" apliecina NATO gatavību to darīt," izteikusies Gotemellere.
Alianses ģenerālsekretāra vietniece lūgta komentēt arī Lietuvas amatpersonu bažas par šogad gaidāmajām Krievijas militārajām mācībām "Zapad 2017", ņemot vērā, ka mācībās "Zapad 2009" un "Zapad 2013" Krievija izspēlējusi Kaļiņingradas apgabala "atbloķēšanu", kas faktiski nozīmē Lietuvas dienviddaļas okupāciju.
Pēc viņas teiktā, pēdējo 40 gadu laikā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā daudz strādāts, lai militārās mācības neradītu pamatu bažām. "Daudz esam darījuši uzticēšanās veicināšanai Vīnes dokumentā. Katrai armijai ir jātrenējas, bet problēmas būtība ir atklātuma trūkumā, kas satrauc kaimiņvalstis," viņa atzinusi.
Jautāta konkrēti par mācību "Zapad 2017" atklātumu un scenāriju, Gotemellere atbildējusi: "Redzēsim. Ir skaidrs, ka "Zapad 2017" ir daļa no Krievijas parastā mācību cikla. Ceru, ka varēsim ar viņiem par to iepriekš parunāt. NATO valstis un pati NATO saskaņā ar Vīnes dokumentu allaž bijusi gatava sniegt pienācīgu informāciju un nodrošināt iespēju vērot mācības, un to mēs vairāk gribētu redzēt no Krievijas puses."
Runādama par iespējamo NATO un Krievijas dialoga attīstību, viņa atgādinājusi pērn alianses Varšavas samitā panākto vienošanos, ka, reaģējot uz Krievijas darbībām, ļoti svarīgs ir nemitīgs stingrs uzsvars uz savaldīšanu un aizsardzību, taču vienlaikus būtiska loma ir arī dialogam.
"NATO ir jākoncentrējas uz savu drošību, bet esam ieinteresēti arī dialogā, lai saņemtu informāciju par to, ko krievi dara. Tas ir abpusēji, jo krievi saka, ka viņus satrauc tas, ko dara NATO, tātad mums vajadzīga iespēja informēt vieniem otrus par savām aktivitātēm. Iespējas dialogam ir, bet mums aliansē ir jābūt pilnīgi drošiem par savām interesēm. Domāju, ka mēs pirmām kārtām esam ieinteresēti samazināt incidentu risku gaisa telpā virs Baltijas jūras. Neviens negrib, lai krīzes pāraugtu konfliktos," uzsvērusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Vaicāta, kā Donalda Trampa ievēlēšana ASV prezidenta amatā varētu ietekmēt Baltijas valstu drošību, ņemot vērā viņa priekšvēlēšanu kampaņas laikā izskanējušos paziņojumus, Gotemellere atbildējusi, ka NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam un jaunievēlētajam ASV prezidentam bijusi "ļoti laba saruna", kurā Tramps apliecinājis atbalstu aliansei.
"Politiķi pirms vēlēšanām sarunā visu ko, bet ir svarīgi vēlāk vērot, ko viņi dara savā administrācijā. Šonedēļ Baltajā namā prezidents vēl ir Baraks Obama, un mēs nezinām, kā prezidenta Trampa administrācija risinās šos jautājumus," viņa sacījusi, vienlaikus atgādinot, ka ASV valsts sekretāra amata kandidāts Rekss Tilersons un aizsardzības ministra amatam nominētais Džeimss Matiss izteikuši stingru atbalstu NATO, un atbalsts sabiedrotajiem vispār ir konsekventa ASV politikas daļa.
Saistītie raksti
Spānija uz Latviju sūtīs 300 karavīrus [2]
Nīderlande pārņems NATO patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā [3]
NATO sabiedroto spēki labi apzinās dezinformācijas riskus Latvijā
KOMENTĀRI [26]
#
Kagis 13.janvāris 2017 19:54 atbildēt
Man nosplauties par asv un krievijas attiecibam bet kapec par kara lauku vajag izmantot latvijas teritoriju ? Vai tad asv nevar iebrukt krievija no aļaskas un karot tur talajos austrumos ,kapec tiesi baltijas valstis jaiznicina ?

#
gatis 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
"Mierabaloža"ASV mli,,ltārais budžets ir lielāks kā visu pasaules valstu militārie budžeti kopā,NATO karaspēks pietuvojies pie Krievijas robežas,kad PSRS izvietoja raķetes Kubā ASV bija panika,bet kad atbildot uz NATO izvietošanu pie Krievijas robežas palielina karaspēku savā teritorijā,tad Krievija ir agresīva.Krima PSRS laikā bija autonomā republika ko Ukraina bez referenduma likvidēja,kad Ukrainā notika valsts apvērsums kura rezultātā pie varas nāca fašisti ar fašista Bandēras pielūgšanu un saukļiem likvidēt žīdus un krievus Krima izmantoja izdevību tā pat kā Latvija 90.tajos un pasludināja neatkarību,un drošības nolūkā referenduma rezultātā pievienojās Krievijai.
Miermīlīgā ASV iebruka Irakā un Lībijā un iznīcināja laicīgas valstis veicināja un militāri atbalstīja teroristu izplešanos tuvajos austrumos.

#
vendetta 13.janvāris 2017 19:32 atbildēt
Pēc "pienācīgās atbildes" Latvijā būs Alepo ainava! Ar to tas beigsies.Vai mēs to gribam? Ja negribam,tad steidzīgi vienotības astoņkāji jāpadzen no valdības. ASV,Kanādai,Lielbritānijai vienalga ko bombardēt Sīriju ,Irāku vai Baltijas valstis,ka tikai tālāk no savām teritorijām! Valdībā pilnīgi idioti un vājprātīgie,paši uzprasās uz savas valsts iznīcību! Atraduši īstos "draugus".

#
Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:23 atbildēt
Utainajam krievu sunim ir tā jāsadod pa muguru,ka blusas šķīst pa gaisu!!!

#
Vau » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:42 atbildēt
tu takš jau laiviņu esi noskatījis bēgšanai,nerātnais.Ja,jā...pūt vējiņi,dzen laiviņu švedu krasta virzienā........

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
kukū 13.janvāris 2017 19:16 atbildēt
Stulbos pastaldauņus atkal taisās izkaut, nav guvuši mācību no diviem pasaules kariem,tikai ņemiet vērā tie ,kas te kurina kara histēriju pirmie paņems pēdu, par visu dabūs samaksāt nozombētais ierindas reņģēdājs!

Skatīt visus 26 komentārus >
PIEVIENOT KOMENTĀRU
Vārds *

Komentārs *

Pievienot komentāru
FOTO

FOTO: Linda Leen mirdz sava jaunā albuma prezentācijā [3]


FOTO: Sniegs radījis haosu arī RumānijāFOTO: Raimonds Pauls ar krāšņu koncertu atzīmē 81 gada jubileju [1]


FOTO: Mākslas darbi pārtop par realitāti [3]


VIDEO

VIDEO: IESKATIES, kā notika Ziemassvētku kauju rekonstrukcija [1]


VIDEO: Iespaidīgi: slidošana virs cietuma drupām Igaunijā [1]VIDEO: NETICAMI: Austrālijā ceļi tiek būvēti rekordīsā laikā [1]


VIDEO: APBRĪNOJAMS SKATS: Kā saullēkts izskatās no kosmosaKAUT KAS TRAKS!

Kronberga: šausmīgs gads - bērns nogalināts ar tējkannu, zīdainis izmests pa logu [18]


Pensionāram Vācijā piespriež 200 eiro sodu par pārtikas meklēšanu atkritumos [19]


Vētras laikā uz "Tallink" prāmja gājuši bojā sporta zirgi [9]


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]

TIKAI NRA.LV

MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]


GADĀS ARĪ TĀ: Ievārījuma pēdas aizved pie zagļa


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]

LASĪTĀKAIS

Janīna Kursīte-Pakule: Ar sasietām rokām nevienu nepārliecināt


UZMANĪBU: Zīlniece Rīgā uz ielas izkrāpj cilvēkiem naudu [20]


Vairāk nekā 20 Eiropas valstīs izsludināts brīdinājums par sniegu [1]


PAMĒĢINI: At­slo­dzes die­na ar avo­ka­do [4]


Pavārs Zommers aicina sestdien uz Rīgas ielu ēdienu festivālu [3]


Notverts vīrietis, kurš, iespējams, ilgstoši seksuāli izmantojis savus pabērnus [17]


ASTROLOGI BRĪDINA: 13. datums - "melnā piektdiena" un pilnmēness [14]


PALĪDZĒSIM: Māte pamet piecus bērnus; radiniece vēlas saglābt ģimeni [50]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]


NETICAMI FOTO: Pēc vētras uz Tallink kuģa izskatās kā pēc grautiņa [9]

JAUNĀKAIS

Bukaina protesta akcija pulcējusi vien desmit cilvēkus


Truksni tomēr neizslēdz no LZP [1]


Rastorgujevs atgriežas ar 22. vietu, Bricis kvalificējas iedzīšanai


IESKATIES: Cilvēku nodoti mīluļi meklē mājas


Uz „Tallink” kuģa traumas guvis apkalpes loceklis; viņš ārstējas Zviedrijā


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


Sabiedriskajam transportam reģionālajos maršrutos plāno piešķirt 38 miljonus [1]


MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


Ināra Mūrniece: ja vēlētājus kaut kas neapmierina, jāiesaistās pašiem politikā


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]

MUZIKĀLĀ BANKA 2016

Nāc / Ivo Fomins
Kāds trakais mani uzgleznos / Samanta Tīna
Laiks / Andris Ērglis & Antra Stafecka
Es Tev / Otrs Puse & Antra Stafecka
Laika Upe / Markus Riva
Bourstos / Guntra Kuzmina
Tepat / Dons
Čaļi / Musiqq
Pēdas uz palodzes / Līvi un Buks
Lavīnas / The Sound Poets
Miglas rīts / Intars Busulis
Debesis iekrita Tevī / Prāta Vētra un Musiqq
Vienaldzības / Agnese Rakovska
Ko Tu dari? / Justs
Daļa no sirds / Mārtiņš Ruskis
Reģionālajam pielikumam 16

Limbažnieki uz siltināšanu nav jāmudina [11]


Rīgas Valsts tehnikums domā valstiski [1]


Investīcijām draudzīgs un ekonomiski aktīvs

REKLĀMRAKSTI

Investēšana ir piemērota arī tev [2]


Māja sēžas un šķiebjas? Nekas, pacelsim! [7]


Praktiskais un jaudīgais Suzuki Vitara
13.janvāra dienas akmens- OBSIDIĀNS13.janvāra dienas akmens- OBSIDIĀNS
Tava vārda skaidrojums un ietekme uz tavu likteni. 13.janvāris- Harijs, Ārijs, Āris, AiraTava vārda skaidrojums un ietekme uz tavu likteni. 13.janvāris- Harijs, Ārijs, Āris, Aira
Tortes formā cepta maizīteTortes formā cepta maizīte
Lasīt vairāk
NRA.LV:
PAR NRA.LV
PAR KOMENTĀRIEM
AUTORTIESĪBAS
KONTAKTI
REKLĀMDEVĒJIEM:
REKLĀMA
MŪSU LOGO
MŪSU SATURA PARTNERI:
SPORTACENTRS.COM
SPORTAAVIZE.LV
BIZNESS.LV

Visas tiesības aizsargātas © nra.lv, 2015
Custom creative templates for D
Gotemellere: ASV brigāde Austrumeiropā ir pienācīga atbilde Krievijai
26 komentāri

Drukāt

Rakstīt redakcijai


Ilze ZVĒRA, F64 Photo Agency
Ziņu aģentūra LETA, Šodien, 17:31
ASV tanku un bruņutehnikas brigādes izvietošana Austrumeiropā ir pienācīga atbilde uz Krievijas agresīvo rīcību attiecībā pret Baltijas valstīm un visu NATO, intervijā ziņu aģentūrai BNS sacījusi alianses ģenerālsekretāra vietniece Roza Gotemellere.
Pēc viņas teiktā, aliansi satrauc Krievijas bruņošanās un darbība Ukrainā, bet tiešu briesmu NATO valstīm šobrīd nav.
Gotemellere arī norādījusi, ka Ziemeļatlantijas līguma organizācijai ir svarīgi uzturēt dialogu ar Krieviju, cenšoties samazināt incidentu risku.
"Mūs visus satrauc Krievijas agresīvā darbība pēdējo gadu laikā - Ukrainas teritorijas sagrābšana Krimā, Krievijas Rietumu kara apgabala spēku nostiprināšana. Tomēr NATO nesaskata tiešus Krievijas iebrukuma draudus NATO teritorijā. Tas tādēļ, ka NATO pēdējos gados daudz darījusi, lai stiprinātu savaldīšanu un aizsardzību pret jebko, kas varētu apdraudēt aliansi," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece, kas piedalās Lietuvas Traķu rajonā notiekošajā ikgadējā neformālajā ārlietu un drošības politikas ekspertu diskusijā, kura pazīstama ar nosaukumu "Sniega tikšanās" ("Snow meeting").
Komentējot Maskavas apsūdzības, ka ASV tanku brigādes ierašanās Polijā apdraud Krievijas drošību un destabilizē Eiropu, Gotemellere uzsvērusi, ka ASV neplānoja atgriezties Eiropā ar bruņutehniku, kamēr vien Krievija neizturējās draudīgi pret Baltijas valstīm un visu NATO, kamēr tā nebija sākusi nostiprināt savus spēkus un nebija ieņēmusi Krimu. "NATO rīcība ir samērīga, un tai ir aizsardzības raksturs," viņa norādījusi.
"Īstenojot operāciju "Atlantic Resolve", Eiropā tiešām atgriežas ASV tanki un bruņutehnika, tā ir atbilde uz Krievijas uzvedību. Man nācies redzēt Krievijas paziņojumus, ka tā esot steidzama operācija, ka ierodoties ļoti daudz tanku un bruņumašīnu. Patiesībā tie ir 3500 karavīri, 87 tanki un 144 kaujas mašīnas "Bradley". Tas ir svarīgs solis, bet tā mērķis ir savaldīšana un aizsardzība," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Jautāta, vai NATO pati ir gatava tikt galā ar Krievijas tā dēvēto A2/AD potenciālu (pretinieka atturēšana, padarot uzbrukuma iespējamību pārāk sarežģītu un bīstamu) Kaļiņingradas apgabalā un krīzes gadījumā atsūtīt Baltijas valstīm papildspēkus, viņa atbildējusi, ka tieši tāds arī ir viens no svarīgākajiem "Atlantic Resolve" vēstījumiem.
"Šobrīd tiek veidoti bataljoni - Lietuvā sadarbībā ar vāciešiem, Latvijā - ar kanādiešiem, Igaunijā - ar Lielbritāniju un Polijā - ar ASV. Tie ir pastiprināti priekšējie spēki, bet arī tos jāvar vēl pastiprināt, un operācija "Atlantic Resolve" apliecina NATO gatavību to darīt," izteikusies Gotemellere.
Alianses ģenerālsekretāra vietniece lūgta komentēt arī Lietuvas amatpersonu bažas par šogad gaidāmajām Krievijas militārajām mācībām "Zapad 2017", ņemot vērā, ka mācībās "Zapad 2009" un "Zapad 2013" Krievija izspēlējusi Kaļiņingradas apgabala "atbloķēšanu", kas faktiski nozīmē Lietuvas dienviddaļas okupāciju.
Pēc viņas teiktā, pēdējo 40 gadu laikā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā daudz strādāts, lai militārās mācības neradītu pamatu bažām. "Daudz esam darījuši uzticēšanās veicināšanai Vīnes dokumentā. Katrai armijai ir jātrenējas, bet problēmas būtība ir atklātuma trūkumā, kas satrauc kaimiņvalstis," viņa atzinusi.
Jautāta konkrēti par mācību "Zapad 2017" atklātumu un scenāriju, Gotemellere atbildējusi: "Redzēsim. Ir skaidrs, ka "Zapad 2017" ir daļa no Krievijas parastā mācību cikla. Ceru, ka varēsim ar viņiem par to iepriekš parunāt. NATO valstis un pati NATO saskaņā ar Vīnes dokumentu allaž bijusi gatava sniegt pienācīgu informāciju un nodrošināt iespēju vērot mācības, un to mēs vairāk gribētu redzēt no Krievijas puses."
Runādama par iespējamo NATO un Krievijas dialoga attīstību, viņa atgādinājusi pērn alianses Varšavas samitā panākto vienošanos, ka, reaģējot uz Krievijas darbībām, ļoti svarīgs ir nemitīgs stingrs uzsvars uz savaldīšanu un aizsardzību, taču vienlaikus būtiska loma ir arī dialogam.
"NATO ir jākoncentrējas uz savu drošību, bet esam ieinteresēti arī dialogā, lai saņemtu informāciju par to, ko krievi dara. Tas ir abpusēji, jo krievi saka, ka viņus satrauc tas, ko dara NATO, tātad mums vajadzīga iespēja informēt vieniem otrus par savām aktivitātēm. Iespējas dialogam ir, bet mums aliansē ir jābūt pilnīgi drošiem par savām interesēm. Domāju, ka mēs pirmām kārtām esam ieinteresēti samazināt incidentu risku gaisa telpā virs Baltijas jūras. Neviens negrib, lai krīzes pāraugtu konfliktos," uzsvērusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Vaicāta, kā Donalda Trampa ievēlēšana ASV prezidenta amatā varētu ietekmēt Baltijas valstu drošību, ņemot vērā viņa priekšvēlēšanu kampaņas laikā izskanējušos paziņojumus, Gotemellere atbildējusi, ka NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam un jaunievēlētajam ASV prezidentam bijusi "ļoti laba saruna", kurā Tramps apliecinājis atbalstu aliansei.
"Politiķi pirms vēlēšanām sarunā visu ko, bet ir svarīgi vēlāk vērot, ko viņi dara savā administrācijā. Šonedēļ Baltajā namā prezidents vēl ir Baraks Obama, un mēs nezinām, kā prezidenta Trampa administrācija risinās šos jautājumus," viņa sacījusi, vienlaikus atgādinot, ka ASV valsts sekretāra amata kandidāts Rekss Tilersons un aizsardzības ministra amatam nominētais Džeimss Matiss izteikuši stingru atbalstu NATO, un atbalsts sabiedrotajiem vispār ir konsekventa ASV politikas daļa.
Saistītie raksti
Spānija uz Latviju sūtīs 300 karavīrus [2]
Nīderlande pārņems NATO patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā [3]
NATO sabiedroto spēki labi apzinās dezinformācijas riskus Latvijā
KOMENTĀRI [26]
#
Kagis 13.janvāris 2017 19:54 atbildēt
Man nosplauties par asv un krievijas attiecibam bet kapec par kara lauku vajag izmantot latvijas teritoriju ? Vai tad asv nevar iebrukt krievija no aļaskas un karot tur talajos austrumos ,kapec tiesi baltijas valstis jaiznicina ?

#
gatis 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
"Mierabaloža"ASV mli,,ltārais budžets ir lielāks kā visu pasaules valstu militārie budžeti kopā,NATO karaspēks pietuvojies pie Krievijas robežas,kad PSRS izvietoja raķetes Kubā ASV bija panika,bet kad atbildot uz NATO izvietošanu pie Krievijas robežas palielina karaspēku savā teritorijā,tad Krievija ir agresīva.Krima PSRS laikā bija autonomā republika ko Ukraina bez referenduma likvidēja,kad Ukrainā notika valsts apvērsums kura rezultātā pie varas nāca fašisti ar fašista Bandēras pielūgšanu un saukļiem likvidēt žīdus un krievus Krima izmantoja izdevību tā pat kā Latvija 90.tajos un pasludināja neatkarību,un drošības nolūkā referenduma rezultātā pievienojās Krievijai.
Miermīlīgā ASV iebruka Irakā un Lībijā un iznīcināja laicīgas valstis veicināja un militāri atbalstīja teroristu izplešanos tuvajos austrumos.

#
vendetta 13.janvāris 2017 19:32 atbildēt
Pēc "pienācīgās atbildes" Latvijā būs Alepo ainava! Ar to tas beigsies.Vai mēs to gribam? Ja negribam,tad steidzīgi vienotības astoņkāji jāpadzen no valdības. ASV,Kanādai,Lielbritānijai vienalga ko bombardēt Sīriju ,Irāku vai Baltijas valstis,ka tikai tālāk no savām teritorijām! Valdībā pilnīgi idioti un vājprātīgie,paši uzprasās uz savas valsts iznīcību! Atraduši īstos "draugus".

#
Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:23 atbildēt
Utainajam krievu sunim ir tā jāsadod pa muguru,ka blusas šķīst pa gaisu!!!

#
Vau » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:42 atbildēt
tu takš jau laiviņu esi noskatījis bēgšanai,nerātnais.Ja,jā...pūt vējiņi,dzen laiviņu švedu krasta virzienā........

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
kukū 13.janvāris 2017 19:16 atbildēt
Stulbos pastaldauņus atkal taisās izkaut, nav guvuši mācību no diviem pasaules kariem,tikai ņemiet vērā tie ,kas te kurina kara histēriju pirmie paņems pēdu, par visu dabūs samaksāt nozombētais ierindas reņģēdājs!

Skatīt visus 26 komentārus >
PIEVIENOT KOMENTĀRU
Vārds *

Komentārs *

Pievienot komentāru
FOTO

FOTO: Linda Leen mirdz sava jaunā albuma prezentācijā [3]


FOTO: Sniegs radījis haosu arī RumānijāFOTO: Raimonds Pauls ar krāšņu koncertu atzīmē 81 gada jubileju [1]


FOTO: Mākslas darbi pārtop par realitāti [3]


VIDEO

VIDEO: IESKATIES, kā notika Ziemassvētku kauju rekonstrukcija [1]


VIDEO: Iespaidīgi: slidošana virs cietuma drupām Igaunijā [1]VIDEO: NETICAMI: Austrālijā ceļi tiek būvēti rekordīsā laikā [1]


VIDEO: APBRĪNOJAMS SKATS: Kā saullēkts izskatās no kosmosaKAUT KAS TRAKS!

Kronberga: šausmīgs gads - bērns nogalināts ar tējkannu, zīdainis izmests pa logu [18]


Pensionāram Vācijā piespriež 200 eiro sodu par pārtikas meklēšanu atkritumos [19]


Vētras laikā uz "Tallink" prāmja gājuši bojā sporta zirgi [9]


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]

TIKAI NRA.LV

MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]


GADĀS ARĪ TĀ: Ievārījuma pēdas aizved pie zagļa


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]

LASĪTĀKAIS

Janīna Kursīte-Pakule: Ar sasietām rokām nevienu nepārliecināt


UZMANĪBU: Zīlniece Rīgā uz ielas izkrāpj cilvēkiem naudu [20]


Vairāk nekā 20 Eiropas valstīs izsludināts brīdinājums par sniegu [1]


PAMĒĢINI: At­slo­dzes die­na ar avo­ka­do [4]


Pavārs Zommers aicina sestdien uz Rīgas ielu ēdienu festivālu [3]


Notverts vīrietis, kurš, iespējams, ilgstoši seksuāli izmantojis savus pabērnus [17]


ASTROLOGI BRĪDINA: 13. datums - "melnā piektdiena" un pilnmēness [14]


PALĪDZĒSIM: Māte pamet piecus bērnus; radiniece vēlas saglābt ģimeni [50]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]


NETICAMI FOTO: Pēc vētras uz Tallink kuģa izskatās kā pēc grautiņa [9]

JAUNĀKAIS

Bukaina protesta akcija pulcējusi vien desmit cilvēkus


Truksni tomēr neizslēdz no LZP [1]


Rastorgujevs atgriežas ar 22. vietu, Bricis kvalificējas iedzīšanai


IESKATIES: Cilvēku nodoti mīluļi meklē mājas


Uz „Tallink” kuģa traumas guvis apkalpes loceklis; viņš ārstējas Zviedrijā


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


Sabiedriskajam transportam reģionālajos maršrutos plāno piešķirt 38 miljonus [1]


MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


Ināra Mūrniece: ja vēlētājus kaut kas neapmierina, jāiesaistās pašiem politikā


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]

MUZIKĀLĀ BANKA 2016

Nāc / Ivo Fomins
Kāds trakais mani uzgleznos / Samanta Tīna
Laiks / Andris Ērglis & Antra Stafecka
Es Tev / Otrs Puse & Antra Stafecka
Laika Upe / Markus Riva
Bourstos / Guntra Kuzmina
Tepat / Dons
Čaļi / Musiqq
Pēdas uz palodzes / Līvi un Buks
Lavīnas / The Sound Poets
Miglas rīts / Intars Busulis
Debesis iekrita Tevī / Prāta Vētra un Musiqq
Vienaldzības / Agnese Rakovska
Ko Tu dari? / Justs
Daļa no sirds / Mārtiņš Ruskis
Reģionālajam pielikumam 16

Limbažnieki uz siltināšanu nav jāmudina [11]


Rīgas Valsts tehnikums domā valstiski [1]


Investīcijām draudzīgs un ekonomiski aktīvs

REKLĀMRAKSTI

Investēšana ir piemērota arī tev [2]


Māja sēžas un šķiebjas? Nekas, pacelsim! [7]


Praktiskais un jaudīgais Suzuki Vitara
13.janvāra dienas akmens- OBSIDIĀNS13.janvāra dienas akmens- OBSIDIĀNS
Tava vārda skaidrojums un ietekme uz tavu likteni. 13.janvāris- Harijs, Ārijs, Āris, AiraTava vārda skaidrojums un ietekme uz tavu likteni. 13.janvāris- Harijs, Ārijs, Āris, Aira
Tortes formā cepta maizīteTortes formā cepta maizīte
Lasīt vairāk
NRA.LV:
PAR NRA.LV
PAR KOMENTĀRIEM
AUTORTIESĪBAS
KONTAKTI
REKLĀMDEVĒJIEM:
REKLĀMA
MŪSU LOGO
MŪSU SATURA PARTNERI:
SPORTACENTRS.COM
SPORTAAVIZE.LV
BIZNESS.LV

Visas tiesības aizsargātas © nra.lv, 2015
Custom creative templates for D
Gotemellere: ASV brigāde Austrumeiropā ir pienācīga atbilde Krievijai
26 komentāri

Drukāt

Rakstīt redakcijai


Ilze ZVĒRA, F64 Photo Agency
Ziņu aģentūra LETA, Šodien, 17:31
ASV tanku un bruņutehnikas brigādes izvietošana Austrumeiropā ir pienācīga atbilde uz Krievijas agresīvo rīcību attiecībā pret Baltijas valstīm un visu NATO, intervijā ziņu aģentūrai BNS sacījusi alianses ģenerālsekretāra vietniece Roza Gotemellere.
Pēc viņas teiktā, aliansi satrauc Krievijas bruņošanās un darbība Ukrainā, bet tiešu briesmu NATO valstīm šobrīd nav.
Gotemellere arī norādījusi, ka Ziemeļatlantijas līguma organizācijai ir svarīgi uzturēt dialogu ar Krieviju, cenšoties samazināt incidentu risku.
"Mūs visus satrauc Krievijas agresīvā darbība pēdējo gadu laikā - Ukrainas teritorijas sagrābšana Krimā, Krievijas Rietumu kara apgabala spēku nostiprināšana. Tomēr NATO nesaskata tiešus Krievijas iebrukuma draudus NATO teritorijā. Tas tādēļ, ka NATO pēdējos gados daudz darījusi, lai stiprinātu savaldīšanu un aizsardzību pret jebko, kas varētu apdraudēt aliansi," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece, kas piedalās Lietuvas Traķu rajonā notiekošajā ikgadējā neformālajā ārlietu un drošības politikas ekspertu diskusijā, kura pazīstama ar nosaukumu "Sniega tikšanās" ("Snow meeting").
Komentējot Maskavas apsūdzības, ka ASV tanku brigādes ierašanās Polijā apdraud Krievijas drošību un destabilizē Eiropu, Gotemellere uzsvērusi, ka ASV neplānoja atgriezties Eiropā ar bruņutehniku, kamēr vien Krievija neizturējās draudīgi pret Baltijas valstīm un visu NATO, kamēr tā nebija sākusi nostiprināt savus spēkus un nebija ieņēmusi Krimu. "NATO rīcība ir samērīga, un tai ir aizsardzības raksturs," viņa norādījusi.
"Īstenojot operāciju "Atlantic Resolve", Eiropā tiešām atgriežas ASV tanki un bruņutehnika, tā ir atbilde uz Krievijas uzvedību. Man nācies redzēt Krievijas paziņojumus, ka tā esot steidzama operācija, ka ierodoties ļoti daudz tanku un bruņumašīnu. Patiesībā tie ir 3500 karavīri, 87 tanki un 144 kaujas mašīnas "Bradley". Tas ir svarīgs solis, bet tā mērķis ir savaldīšana un aizsardzība," sacījusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Jautāta, vai NATO pati ir gatava tikt galā ar Krievijas tā dēvēto A2/AD potenciālu (pretinieka atturēšana, padarot uzbrukuma iespējamību pārāk sarežģītu un bīstamu) Kaļiņingradas apgabalā un krīzes gadījumā atsūtīt Baltijas valstīm papildspēkus, viņa atbildējusi, ka tieši tāds arī ir viens no svarīgākajiem "Atlantic Resolve" vēstījumiem.
"Šobrīd tiek veidoti bataljoni - Lietuvā sadarbībā ar vāciešiem, Latvijā - ar kanādiešiem, Igaunijā - ar Lielbritāniju un Polijā - ar ASV. Tie ir pastiprināti priekšējie spēki, bet arī tos jāvar vēl pastiprināt, un operācija "Atlantic Resolve" apliecina NATO gatavību to darīt," izteikusies Gotemellere.
Alianses ģenerālsekretāra vietniece lūgta komentēt arī Lietuvas amatpersonu bažas par šogad gaidāmajām Krievijas militārajām mācībām "Zapad 2017", ņemot vērā, ka mācībās "Zapad 2009" un "Zapad 2013" Krievija izspēlējusi Kaļiņingradas apgabala "atbloķēšanu", kas faktiski nozīmē Lietuvas dienviddaļas okupāciju.
Pēc viņas teiktā, pēdējo 40 gadu laikā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā daudz strādāts, lai militārās mācības neradītu pamatu bažām. "Daudz esam darījuši uzticēšanās veicināšanai Vīnes dokumentā. Katrai armijai ir jātrenējas, bet problēmas būtība ir atklātuma trūkumā, kas satrauc kaimiņvalstis," viņa atzinusi.
Jautāta konkrēti par mācību "Zapad 2017" atklātumu un scenāriju, Gotemellere atbildējusi: "Redzēsim. Ir skaidrs, ka "Zapad 2017" ir daļa no Krievijas parastā mācību cikla. Ceru, ka varēsim ar viņiem par to iepriekš parunāt. NATO valstis un pati NATO saskaņā ar Vīnes dokumentu allaž bijusi gatava sniegt pienācīgu informāciju un nodrošināt iespēju vērot mācības, un to mēs vairāk gribētu redzēt no Krievijas puses."
Runādama par iespējamo NATO un Krievijas dialoga attīstību, viņa atgādinājusi pērn alianses Varšavas samitā panākto vienošanos, ka, reaģējot uz Krievijas darbībām, ļoti svarīgs ir nemitīgs stingrs uzsvars uz savaldīšanu un aizsardzību, taču vienlaikus būtiska loma ir arī dialogam.
"NATO ir jākoncentrējas uz savu drošību, bet esam ieinteresēti arī dialogā, lai saņemtu informāciju par to, ko krievi dara. Tas ir abpusēji, jo krievi saka, ka viņus satrauc tas, ko dara NATO, tātad mums vajadzīga iespēja informēt vieniem otrus par savām aktivitātēm. Iespējas dialogam ir, bet mums aliansē ir jābūt pilnīgi drošiem par savām interesēm. Domāju, ka mēs pirmām kārtām esam ieinteresēti samazināt incidentu risku gaisa telpā virs Baltijas jūras. Neviens negrib, lai krīzes pāraugtu konfliktos," uzsvērusi NATO ģenerālsekretāra vietniece.
Vaicāta, kā Donalda Trampa ievēlēšana ASV prezidenta amatā varētu ietekmēt Baltijas valstu drošību, ņemot vērā viņa priekšvēlēšanu kampaņas laikā izskanējušos paziņojumus, Gotemellere atbildējusi, ka NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam un jaunievēlētajam ASV prezidentam bijusi "ļoti laba saruna", kurā Tramps apliecinājis atbalstu aliansei.
"Politiķi pirms vēlēšanām sarunā visu ko, bet ir svarīgi vēlāk vērot, ko viņi dara savā administrācijā. Šonedēļ Baltajā namā prezidents vēl ir Baraks Obama, un mēs nezinām, kā prezidenta Trampa administrācija risinās šos jautājumus," viņa sacījusi, vienlaikus atgādinot, ka ASV valsts sekretāra amata kandidāts Rekss Tilersons un aizsardzības ministra amatam nominētais Džeimss Matiss izteikuši stingru atbalstu NATO, un atbalsts sabiedrotajiem vispār ir konsekventa ASV politikas daļa.
Saistītie raksti
Spānija uz Latviju sūtīs 300 karavīrus [2]
Nīderlande pārņems NATO patrulēšanu Baltijas valstu gaisa telpā [3]
NATO sabiedroto spēki labi apzinās dezinformācijas riskus Latvijā
KOMENTĀRI [26]
#
Kagis 13.janvāris 2017 19:54 atbildēt
Man nosplauties par asv un krievijas attiecibam bet kapec par kara lauku vajag izmantot latvijas teritoriju ? Vai tad asv nevar iebrukt krievija no aļaskas un karot tur talajos austrumos ,kapec tiesi baltijas valstis jaiznicina ?

#
gatis 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
"Mierabaloža"ASV mli,,ltārais budžets ir lielāks kā visu pasaules valstu militārie budžeti kopā,NATO karaspēks pietuvojies pie Krievijas robežas,kad PSRS izvietoja raķetes Kubā ASV bija panika,bet kad atbildot uz NATO izvietošanu pie Krievijas robežas palielina karaspēku savā teritorijā,tad Krievija ir agresīva.Krima PSRS laikā bija autonomā republika ko Ukraina bez referenduma likvidēja,kad Ukrainā notika valsts apvērsums kura rezultātā pie varas nāca fašisti ar fašista Bandēras pielūgšanu un saukļiem likvidēt žīdus un krievus Krima izmantoja izdevību tā pat kā Latvija 90.tajos un pasludināja neatkarību,un drošības nolūkā referenduma rezultātā pievienojās Krievijai.
Miermīlīgā ASV iebruka Irakā un Lībijā un iznīcināja laicīgas valstis veicināja un militāri atbalstīja teroristu izplešanos tuvajos austrumos.

#
vendetta 13.janvāris 2017 19:32 atbildēt
Pēc "pienācīgās atbildes" Latvijā būs Alepo ainava! Ar to tas beigsies.Vai mēs to gribam? Ja negribam,tad steidzīgi vienotības astoņkāji jāpadzen no valdības. ASV,Kanādai,Lielbritānijai vienalga ko bombardēt Sīriju ,Irāku vai Baltijas valstis,ka tikai tālāk no savām teritorijām! Valdībā pilnīgi idioti un vājprātīgie,paši uzprasās uz savas valsts iznīcību! Atraduši īstos "draugus".

#
Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:23 atbildēt
Utainajam krievu sunim ir tā jāsadod pa muguru,ka blusas šķīst pa gaisu!!!

#
Vau » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:42 atbildēt
tu takš jau laiviņu esi noskatījis bēgšanai,nerātnais.Ja,jā...pūt vējiņi,dzen laiviņu švedu krasta virzienā........

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
ha ha » Kartupelis ar mugurkaulu 13.janvāris 2017 19:50 atbildēt
kāda tu kartupela ar mugurkaulu,tava mugurkaula sagrauzuse janku kolorado stata VABOLE,pie tam i ķirbis tev tukšas,nerātnais.

#
kukū 13.janvāris 2017 19:16 atbildēt
Stulbos pastaldauņus atkal taisās izkaut, nav guvuši mācību no diviem pasaules kariem,tikai ņemiet vērā tie ,kas te kurina kara histēriju pirmie paņems pēdu, par visu dabūs samaksāt nozombētais ierindas reņģēdājs!

Skatīt visus 26 komentārus >
PIEVIENOT KOMENTĀRU
Vārds *

Komentārs *

Pievienot komentāru
FOTO

FOTO: Linda Leen mirdz sava jaunā albuma prezentācijā [3]


FOTO: Sniegs radījis haosu arī RumānijāFOTO: Raimonds Pauls ar krāšņu koncertu atzīmē 81 gada jubileju [1]


FOTO: Mākslas darbi pārtop par realitāti [3]


VIDEO

VIDEO: IESKATIES, kā notika Ziemassvētku kauju rekonstrukcija [1]


VIDEO: Iespaidīgi: slidošana virs cietuma drupām Igaunijā [1]VIDEO: NETICAMI: Austrālijā ceļi tiek būvēti rekordīsā laikā [1]


VIDEO: APBRĪNOJAMS SKATS: Kā saullēkts izskatās no kosmosaKAUT KAS TRAKS!

Kronberga: šausmīgs gads - bērns nogalināts ar tējkannu, zīdainis izmests pa logu [18]


Pensionāram Vācijā piespriež 200 eiro sodu par pārtikas meklēšanu atkritumos [19]


Vētras laikā uz "Tallink" prāmja gājuši bojā sporta zirgi [9]


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]

TIKAI NRA.LV

MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]


GADĀS ARĪ TĀ: Ievārījuma pēdas aizved pie zagļa


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


UZMANIES: Kāda krāpniece Rīgā cilvēkus baida ar lāstiem [17]

LASĪTĀKAIS

Janīna Kursīte-Pakule: Ar sasietām rokām nevienu nepārliecināt


UZMANĪBU: Zīlniece Rīgā uz ielas izkrāpj cilvēkiem naudu [20]


Vairāk nekā 20 Eiropas valstīs izsludināts brīdinājums par sniegu [1]


PAMĒĢINI: At­slo­dzes die­na ar avo­ka­do [4]


Pavārs Zommers aicina sestdien uz Rīgas ielu ēdienu festivālu [3]


Notverts vīrietis, kurš, iespējams, ilgstoši seksuāli izmantojis savus pabērnus [17]


ASTROLOGI BRĪDINA: 13. datums - "melnā piektdiena" un pilnmēness [14]


PALĪDZĒSIM: Māte pamet piecus bērnus; radiniece vēlas saglābt ģimeni [50]


VAKARA ZIŅAS: Virkava slīkst alkohola purvā? Kas viņu apmelo? [23]


NETICAMI FOTO: Pēc vētras uz Tallink kuģa izskatās kā pēc grautiņa [9]

JAUNĀKAIS

Bukaina protesta akcija pulcējusi vien desmit cilvēkus


Truksni tomēr neizslēdz no LZP [1]


Rastorgujevs atgriežas ar 22. vietu, Bricis kvalificējas iedzīšanai


IESKATIES: Cilvēku nodoti mīluļi meklē mājas


Uz „Tallink” kuģa traumas guvis apkalpes loceklis; viņš ārstējas Zviedrijā


ASTROLOĢIJA: Uzzini, kā iegūt enerģētiski uzlādētu ūdeni


Sabiedriskajam transportam reģionālajos maršrutos plāno piešķirt 38 miljonus [1]


MEKLĒ čaklus Latvijas patriotus [1]


Ināra Mūrniece: ja vēlētājus kaut kas neapmierina, jāiesaistās pašiem politikā


C hepatīta ārstēšanas metodes Lietuvā, Igaunijā un Polijā [1]

MUZIKĀLĀ BANKA 2016

Nāc / Ivo Fomins
Kāds trakais mani uzgleznos / Samanta Tīna
Laiks / Andris Ērglis & Antra Stafecka
Es Tev / Otrs
 
#
UUUUUUUu...uuuuu 12.janvāris 2017 13:46 atbildēt
Viņš taču neteica, ka jānošauj. Viņš teica, ka jāpieliek pie sienas. katrs saprot pēc sevis, bet vārdi ir vārdi. Āboltiņa ar savu amorāli lai paklusē, pensionāru ūjinātāja. lai pati sevi pakontrolē, ko runā un melo.
 
#
Vecais laukis 12.janvāris 2017 12:13 atbildēt
Tikai elksnina pieliksana pie sienas var atrisinat konfliktu !
Tapec jau pastav demokrātija lai liktu pie sienas !
 
#
Lauku vecis 12.janvāris 2017 10:31 atbildēt
Elksniņ, nav nekas no manis pārprasts. Tava politika ir izteikta TROCKISKA,. Trockis to izveda dzīvē. Ja tev būtu vara , kā tā bija Trockim, tad jau Dievu izredzētie ar DP savāktu mani un citus un pieliktu pie sienas.
Es lūdzu prokuratūru, kā vienkārš cilvēks, Latvijas pilsonis izskatīt Elksniņa draudus man. Uzskatāt šo manis rakstīto kā iesniegumu, jo esmu nibijies, ka Elksniņa cilvēki nenāk pie manis un neliek pie sienas! Es neprotu uzrakstīt JURIDISKI IESNIEGUMU UN AR SIRDS OPERĀCIJU NAV TĀDA SPĒKA SAMEKLĒT JŪSU KANTORU. Tāp;ēc par;ādiet kāda ir valsts vara mūs ar kundzi aizstāvot.Terorisma draudi, jo tas ir aicinajums , teroriski 2 nošaut un varbūt tie esam mēs ar kundzi!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *

Izglītība & Karjera

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers