Politika: Bijušie Augstākās padomes deputāti ir pret automātisku pilsonības piešķiršanu 2 komentāri
 
Politika

Bijušie Augstākās padomes deputāti ir pret automātisku pilsonības piešķiršanu

 
F64

Satraukumu par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ideju visiem jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem automātiski piešķirt Latvijas pilsonību pauduši bijušie Augstākās padomes deputāti, kuri balsoja par valsts neatkarības atjaunošanu un apvienojušies "4.maija Deklarācijas klubā", šovakar vēsta LNT ziņas.

Organizācija Vējonim nosūtījusi vēstuli, kurā norāda, ka ideja par automātisku pilsonību jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem būtu pretrunā ar katra indivīda tiesībām brīvi izvēlēties savu un savu nepilngadīgo bērnu pilsonisko saikni ar mītnes zemi vai jebkuru citu valsti.

Prezidenta ierosinājumu viņi sauc par nepieņemamu un norāda, ka kopš 2013.gada jau ir atvieglota kārtība Latvijas pilsonības iegūšanai jaundzimušajiem, jo tam nepieciešama nevis abu vecāku, kā iepriekš, bet tikai viena no vecākiem piekrišana.

Vēstules noslēgumā "4.maija Deklarācijas klubs" Valsts prezidentu aicina nevērsties Saeimā ar ierosinājumu veikt jaunas izmaiņas Pilsonības likumā.

Vējoņa izveidotā sabiedrības saliedēšanas veicināšanas ekspertu grupa ar šādu priekšlikumu klajā nāca pērn novembra beigās.

Komentāri [2]
#
aina 12.janvāris 2017 0:19 atbildēt
Ja esmu dzimis Latvijā...kur man jāpiedzimst,lai bùtu pilsonis? Tad nevajadzēja pieņemt ārzemniekus.
Mana vecāmāte no Cēsìm.Aprecējās un sāka dzìvot Valgā.Māte piedzima tur.Es piedzimu Valkā,Latvijā un skaitos nepilsone!Kapēc man kà latvietei nav tiesìbu uz pilsonìbu,tikai tapēc,ka māte dzimusi Igaunijā 1926.gadā?
 
#
es esmu latviete 11.janvāris 2017 23:03 atbildēt
Ja dzimis Latvijā un vecāki šeit dzīvo, strādā, tad pilsonība ir jāpiešķir! Apnicis jau tas Maskavas bubulis! Un vēl, ja cilvēku novērtē, iesaista, tad viņš arī ir lojāls valstij! Cik ilgi mums te būs tie nepilsoņu bataljoni, kuri arī tā tiek noskaņoti pret valsti. Nevar taču mūžīgi visus uzskatīt par ienaidniekiem. Reizēm dažs labs latvietis ir krietni lielāks ienaidnieks nekā jebkurš cits...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers