Politika: Ētikas komisija vērtēs Elksniņa izrunāšanos par "dažu cilvēku pielikšanu pie sienas" 2 komentāri
 
Politika

Ētikas komisija vērtēs Elksniņa izrunāšanos par "dažu cilvēku pielikšanu pie sienas"

 
F64

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien ierosināja lietu par iespējamo ētikas pārkāpumu pēc parlamentārietes Solvitas Āboltiņas (V) aicinājuma izvērtēt deputāta Andreja Elksniņa (S) debatēs teikto, ka dažu cilvēku "pielikšana pie sienas" veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.

Nākamnedēļ, 18.janvārī, uzklausot abas puses, komisija lems par to, vai deputātu ētikas kodekss bija pārkāpts.

Āboltiņa iesniegumā komisijai pauž, ka Elksniņš ar saviem izteikumiem nepārprotami norādījis uz nepieciešamību izrēķināties ar atsevišķiem cilvēkiem. Iesniegumā pausts, ka Elksniņa izteikumi ir pretrunā ar deputātu ētikas 8.pantu, kas nosaka, ka deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību, kā arī citiem Ētikas kodeksa pantiem.

"Mūsuprāt, Elksniņa kunga lietā leksika nav savienojama ar Saeimas deputāta darbu," norādīja "Vienotības" frakcijas vadītāja, aicinot izvērtēt šos izteikumus.

Kā ziņots, Elksniņš debatēs par opozīcijas rosināto finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) demisiju kritizēja valdību un koalīcijas pārstāvjus, kas, viņaprāt, sēžot klusi un nedebatē, jo viņiem esot kauns. "Šādos brīžos man ir žēl, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas, un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme," turpināja deputāts.

Koalīcijas politiķis Ingmārs Līdaka (ZZS), uzrunājot Saeimu pēc Elksniņa, sacīja: "Izskatās, ka pilnmēness atkal uzplaucis." Savukārt deputāte Ilze Viņķele (V) vēlāk aizrādīja, ka šādās diskusijās tiek pārkāptas robežas. "Ja jurists, deputāts, mūsu kolēģis, Daugavpils mēra kandidāts, sociāldemokrātu partijas jaunā zvaigzne var iznākt un no tribīnes aicināt tiešāk vai netiešāk kā metodi politikas lēmumu kvalitātes uzlabošanai izmantot pielikšanu pie sienas, kas nepārprotami nozīmē nošaušanu, tad acīmredzot Elksniņam ir ļoti dīvaina izpratne par ētiku jeb tās nav," klāstīja Viņķele.

Komentāri [2]
#
Lauku vecis 11.janvāris 2017 21:29 atbildēt
Kuru Elksniņš liks pie sienas? Tas ir uztverams , ka es ar;i varu būt , kā pensionārs liekams pie sienas. Kur lai es apsūdzu šo Elksniņu par draudēšanu - likšanu pie sienas- saprotu - nošaušanu. Leonardu Inkinu tiesā jau 8 reizes par raksta apspriešanu , kur draud 10 gadu ieslodzījums par vārda brīvību! . Prokuratūra, lūdzu uzskata ,ka Saeimas deeputāts i8a dr4audējis man un vēl kādam - likt pie sienas - tas ir no[šaut!. Es nezinu citu iespēju Eksniņu apsūdzēt genocīdā pret latviešu tautu! Jo viņi ir no Saskaņas- kura līgusi sadarbību ar Krieviju, aicina uzvardarbību Latvi8jā- Uzskatu , ka tas ir signāls 5. kolonai , sākt rīkoties.
Inkina pēdējais vārds==
pietiek.com/raksti/l..2015_gada_8_februari
 
#
Zinu 11.janvāris 2017 14:17 atbildēt
agrā jaunībā,vecāki,par maziem grēkiem,nedarbiem lika pie sienas,pat uz grīdas uzbēra pelēkos zirņus,laba mācība.Pareizi ELKSNIŅA KUNGS,tas par to uūūjināšanu būtu labi gana.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers