Politika: Jansons: Latvijā ir krīze bērnu tiesību aizsardzības nozarē 8 komentāri
 
Politika

Jansons: Latvijā ir krīze bērnu tiesību aizsardzības nozarē

 
f64

Nesenie traģiskie notikumi valstī pilnīgi noteikti liecina par krīzi bērnu tiesību aizsardzības nozarē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda tiesībsargs Juris Jansons.

"Un vārds šausminoši ir pilnīgi vietā. Tā ir šausminoša bezatbildība un šausminoša vienaldzība," noteica tiesībsargs, uzsverot, ka problēma ir jārisina. Jādomā par kompetencēm, atbildības līmeņiem, izprati par normatīvo regulējumu un tā piemērošanu dzīvē.

Tiesībsargs gan vērtēja, ka ir labo pašvaldību piemēri, kur tādas situācijas, kā, piemēram, Dobelē vai Rēzeknē, nav iespējamas.

Vērtējot traģisko nelaimi Dobelē, Jansons norādīja, ka skumju viņu dara fakts, ka pašvaldība, neizvērtējot situāciju pēc būtības, var pateikt, ka sociālais dienests ir visu izdarījis pareizi. "Tas parāda attieksmi," pauda Jansons.

Tiesībsargs gan piebilda, ka, viņaprāt, ļoti daudz cilvēku pašvaldību un valsts pārvaldes līmenī ir uz izdegšanas robežas. Tas ir gan atalgojuma jautājums, gan slodze. "Tas viss veido zināmu fonu, kas diezgan būtiski ietekmē šos te pienākumus," vērtēja Jansons.

Tāpat tiesībsargs norādīja, ka citreiz, nespējot atrast piemērotu cilvēku kādam amatam, tajā tiek ielikta persona bez nepieciešamajām zināšanām, un tā nedrīkstētu būt.

Saistībā ar traģēdiju Dobelē tiesībsargs pārmetumus veltīja arī līdzcilvēkiem, kaimiņiem.

Jau vēstīts, ka 3.janvārī Dobelē, visticamāk, no narkotiku pārdozēšanas atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus mazais zīdainis. Tāpat dzīvoklī bija trīs, četrus un piecus gadus veci bērni. Bērnu organismi no bada bijuši novājināti.

Kā 5.janvārī aģentūrai LETA pauda gan Dobeles sociālajā dienestā, gan Dobeles novada pašvaldībā, nav pamata uzskatīt, ka Sociālais dienests būtu palaidis garām svarīgu informāciju, kas varētu būt par iemeslu trīs cilvēku bojāejai Dobelē.

Zināms arī, ka ģimene mitinājusies 17,3 kvadrātmetrus plašā dzīvoklī. Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks, Dzīvokļu komisijas priekšsēdētājs Guntis Safranovičs (ZZS) aģentūrai LETA iepriekš atzina, ka dzīvoklis ģimenei bija par mazu jau tad, kad tajā bija četri cilvēki, bet tas bija atbilstošs viņu maksātspējai īres līguma parakstīšanas brīdī.

Tāpat vēstīts, ka šonedēļ dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Rēzeknē bojā gāja kāda 12 gadus veca meitene. Latvijas Televīzija vēstīja, ka meitene mājas bijusi viena, jo viņas tēvs jau vairākas dienas bijis slimnīcā. Šī arī neesot bijusi pirmā reize, kad meitene mājās palikusi viena. Kaimiņi raidījumam teikuši, ka pagājušajā gadā tā meitene ir nodzīvojusi aptuveni pusotru mēnesi, jo mātei ir liegtas aprūpes tiesības.

Komentāri [8]
#
Valdis Freimantāls 12.janvāris 2017 17:44 atbildēt
Ja tēvam ar 92 eiro pensiju pieprasa nepamatotu, nesamaksājamu, parāk lielu nekustamā īpašuma nodokli - lai 12 gadīgajam mazākajam dēliņam no tiem 92 eiro vienīgajiem ģimenes ienākumiem nepietiktu pat iztikas minimuma pārtikas daļa!

Lasīt manus rakstus internetā!

Necivēku valsts nezvēru valsts - 4.maija Latvija!
 
#
Laimdota » Valdis Freimantāls 12.janvāris 2017 17:50 atbildēt
Skumji un nožēlojami!

Jāatjauno 1993.gada 18.februāra naktī izsistā un komunistu pārvaldījumā esoša Māmuļa.

Jāatjauno čekistu aizliegtie - 1938.gada Rīgas Latviešu Biedrības likumīgie statūti!

Paldies Jansonam par vērtējumu!
 
#
Spīdola » Laimdota 12.janvāris 2017 17:57 atbildēt
Paldies saprātīgajiem latviešiem NRA kolektīvā, kas izprot mūsu tautas akūtās problēmas un iestājās par atklātu valodu publicistiem un komentētājiem!

Paldies par iespēju komentēt! (ieskaitot Valdim Freimantālam - 10 bērnu un 13 mazbērnu tēvam - antikomunistam!
 
#
Kristine 12.janvāris 2017 12:12 atbildēt
Sveicinati! Gribetu izteikt sudzibu sakara ar Maltas socialo darbinieci Svetlanu Kvasovu un Maltas barintiesas priekssedetajas vietnieci Jelenu Vabali, par to , ka vinas izmanto savas darba iespejas ne tikai lai palidzetu gimenem ar berniem, bet rikojas ari ta ka vinam gribas. Gribetu jautat, kur mums ir tads likums, ka socialais darbinieks var iztaujat 5 gadus vecu bernu bez aizbildna klatbutnes un vel lugt lai berns to paraksta? Paraksta to, ko berns pat neprot izlasit? Un pec tam censas izjaukt gimeni,izdomajot visadas parbaudes? Tamdel gribu teikt, ka es versisos tiesa pret siem darbiniekiem. un ne pielausu lai manus bernus izmanto ka kaut kadus parbaudes trusisus.
 
#
Anita 11.janvāris 2017 15:13 atbildēt
Nevajag veltīgi apvainot Dobeles sociālos darbiniekus!!! lai kur vēl Latvijā viņi tik daudz darītu savu klientu labā ar iniciatīvu, ar visu sirdi un dvēseli!!!! Pieaugušiem cilvēkiem ir jāatbild par sevi un saviem bērniem, un sociālajam darbiniekam nav katru dienu jāiet barot dzīvu vecāku bērnus un noslaucīt vecākiem degunu!
 
#
Raimonds 11.janvāris 2017 8:45 atbildēt
Latvijā krīze ir visā frontē ... te mūsu pie varas esošajai kliķei tic tikai 8% iedzīvotāju ..
 
#
Un tie ir varturu apmaksātais slanis - bandītu balsta slānis. » Raimonds 12.janvāris 2017 18:07 atbildēt
Kliķe bandītiem ir nepelnīts pagodinājums!
 
#
92% labprāt sauktu pie atbildības valdības un saeimas "valsts izsaimniekotājus"! » Un tie ir varturu apmaksātais slanis - bandītu balsta slānis. 12.janvāris 2017 18:15 atbildēt
Bandītus atzīsim par vainīgiem tautsaimniecības katastrofā!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers