Politika: Ētikas komisija vērtēs deputāta Elksniņa izteikumus 4 komentāri
 
Politika

Ētikas komisija vērtēs deputāta Elksniņa izteikumus

 
Dmitrijs Suļžics/ f64 photo agency

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien plāno skaitīt parlamentārietes Solvitas Āboltiņas (V) aicinājumu izvērtēt deputāta Andreja Elksniņa (S) debatēs teikto, ka dažu cilvēku "pielikšana pie sienas" veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu, aģentūrai LETA pastāstīja komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S).

Āboltiņa ar iesniegumu komisijā vērsās decembra beigās, tomēr viņa tika lūgta pievienot savam iesniegumam Saeimas sēdes stenogrammu, kur būtu fiksēti Elksniņa izteikumi. Deputāte to izdarījusi, tāpēc šodien lems par iespējamā ētikas pārkāpuma lietas ierosināšanu, bet 18.janvārī vai 25.janvārī, uzklausot abas puses, lems par to, vai deputātu ētikas kodekss bija pārkāpts, skaidroja Orlovs.

Āboltiņa iesniegumā komisijai pauž, ka Elksniņš ar saviem izteikumiem nepārprotami norādījis uz nepieciešamību izrēķināties ar atsevišķiem cilvēkiem. Iesniegumā pausts, ka Elksniņa izteikumi ir pretrunā ar deputātu ētikas 8.pantu, kas nosaka, ka deputāts nelieto tādus izteikumus un neatbalsta tādu rīcību, ko var uztvert kā aicinājumu uz pretlikumīgu darbību, kā arī citiem Ētikas kodeksa pantiem.

"Mūsuprāt, Elksniņa kunga lietā leksika nav savienojama ar Saeimas deputāta darbu," norādīja "Vienotības" frakcijas vadītāja, aicinot izvērtēt šos izteikumus.

Kā ziņots, Elksniņš debatēs par opozīcijas rosināto finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) demisiju kritizēja valdību un koalīcijas pārstāvjus, kas, viņaprāt, sēžot klusi un nedebatē, jo viņiem esot kauns. "Šādos brīžos man ir žēl, ka mēs, piemēram, neesam Ķīnā. Paņemtu profilakses pēc pāris nostādītu pie sienas, un mēs sāktu būvēt ceļus, sāktu būvēt rūpnīcas, un viss būtu pilnīgākā kārtībā. Mums būtu izaugsme," turpināja deputāts.

Koalīcijas politiķis Ingmārs Līdaka (ZZS), uzrunājot Saeimu pēc Elksniņa, sacīja: "Izskatās, ka pilnmēness atkal uzplaucis." Savukārt deputāte Ilze Viņķele (V) vēlāk aizrādīja, ka šādās diskusijās tiek pārkāptas robežas. "Ja jurists, deputāts, mūsu kolēģis, Daugavpils mēra kandidāts, sociāldemokrātu partijas jaunā zvaigzne var iznākt un no tribīnes aicināt tiešāk vai netiešāk kā metodi politikas lēmumu kvalitātes uzlabošanai izmantot pielikšanu pie sienas, kas nepārprotami nozīmē nošaušanu, tad acīmredzot Elksniņam ir ļoti dīvaina izpratne par ētiku jeb tās nav," klāstīja Viņķele.

Komentāri [4]
#
dzeguze 11.janvāris 2017 19:24 atbildēt
pilnigi pareizi pateica nu tik ar steigu jakeras pie izpildes
 
#
Dzintra 11.janvāris 2017 12:18 atbildēt
Pilībā atbalstu Elksniņa teikto,jo neviens no valsts vadītājiem netiek sodīts par solījumu nepildīšanu.
 
#
vendetta 11.janvāris 2017 12:03 atbildēt
Latvijas valsts pārvaldi ir jāiztīra no Lielbritānija notiesātā finanšu noziedznieka Sorosa aģentiem un rezidentiem,jo tieši viņi ir tie,kas kurina nacionālo naidu starp latviešiem un krieviem un gatavo augsni pilsoņu karam Latvijas teritorijā,kas var tikt izmantots par iemeslu Trešā Pasaules kara iesākumam. Mēs to nedrīkstam pieļaut - krievi nav mūsu ienaidnieki,mūsu ienaidnieki ir valsts pārvaldes sistēmā iefiltrētā Sorosa aģentūra,kura visiem spēkiem cenšas nepieļaut Latvijas valsts ekonomisko attīstību un padara mūsu valsti par koloniālu ASV un ES beztiesisku piedēkli ar augstu korumpētības un noziedzības līmeni valsts pārvaldē!
Mums nav jābūt politkorektiem pret korumpantiem un noziedzniekiem,tur jāliek lietā visu likumu bardzību,jo ar "burkāna" terapiju negatīvās parādības nav iespējams likvidēt,ir vajadzīga arī pātaga!
 
#
Raimonds 11.janvāris 2017 8:28 atbildēt
Un ko tad Elksniņš tādu nepareizu pateica?
Lai arī kādus noziegumus te pie varas esošie ir taisījuši ... nekad un neviens no saeimas deputātiem par to nav atbildējis ...
Elksniņš aicina to pārtraukt ... bet Vienotības noziedznieki redz ir par to ļoti satraukti ... : )))
Tas pats Valdis Dombrovskis pilnīgi pamatoti tika nosaukts to personu vidū, kuri ir jātiesā par Zolitūdes traģediju ...
Bet rezultātā viņam ir izdevies noslēpties Briselē ...un tur viņš sēž siltā vietiņā ...un saņem par to ļoti labu naudiņu ...
Cik ilgi šī nejēdzība turpināsies?
Es pilnībā atbalstu Elksniņa teikto.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers