Pasaulē

19.mai
Sestdien Lielbritānijā notika prinča Harija un viņa līgavas Meganas Mārklas kāzas. Svinīgajā brīdī Meganu pie altāra veda Harija tēvs princis Čārlzs.
 
19.mai
Šodien teju visā pasaulē cilvēki sekoja līdzi Lielbritānijas prinča Harija un viņa mīļotās Meganas Mārklas kāzām. Portāls nra.lv apkopojis šīs dienas spilgtākos brīžus.
 
19.mai
Turpinoties Kīlauea vulkāna izvirdumam Havaju salās, lavas straume atgriezusi no ārpasaules aptuveni 40 mājas, liekot civilās aizsardzības dienestiem ar Nacionālās gvardes helikopteru evakuēt no šīs apkaimes vismaz četrus cilvēkus.
 
19.mai
Vairākos sprādzienos stadionā Afganistānas Nangarhāras provinces galvaspilsētā Džalālābādā zaudējuši dzīvību vismaz astoņi cilvēki, sestdien paziņojušas šīs provinces amatpersonas. Vēl aptuveni 45 cilvēki ievainoti.
 
19.mai
Sestdien, 19.maijā, Lielbritānijā tiek svinētas prinča Harija un aktrises Meganas Mārklas karaliskās kāzas.
 
19.mai
Lielbritānijai sestdien dzīvojot prinča Harija un Meganas Mārklas kāzu gaidās, Bakingemas pils paziņojusi, ka pēc laulībām viņi kļūs par Saseksas hercogu un hercogieni.
 
19.mai
Piektdien neilgi pēc pacelšanās no Havanas Hosē Marti lidostas nogāzies Kubas valsts lidsabiedrības aviolaineris ar 104 pasažieriem. Katastrofā izdzīvojuši tikai trīs cilvēki.
 
19.mai
Piektdien vidusskolā Teksasā izcēlusies apšaude, kurā nogalināti 10 cilvēki, bet vēl vismaz 10 ievainoti.
 
18.mai
Neilgi pēc pacelšanās no Havanas Hosē Marti lidostas piektdien nogāzies Kubas valsts lidsabiedrības aviolaineris ar 104 pasažieriem, ziņo vietējie mediji.
 
18.mai
Piektdien izcēlusies apšaude vienā no vidusskolām Hjūstonas apkārtnē ASV Teksasas pavalstī, un ASV mediji ziņo, ka tajā nogalināti vismaz astoņi cilvēki.
 
18.mai
Piektdien izcēlusies apšaude vienā no vidusskolām Hjūstonas apkārtnē ASV Teksasas pavalstī, un skolas amatpersonas ziņo, ka vairāki cilvēki guvuši ievainojumus, bet uzbrucējs esot aizturēts.
 
18.mai
 Pastiprinoties kaujām, Ukrainas austrumos gājuši bojā vismaz četri cilvēki, tostarp viens bērns, piektdien paziņojušas amatpersonas un prokrievisko kaujinieku kontrolētās vietējās iestādes.
 
18.mai
Lietuvas Migrācijas departaments noraidījis Krievijas radikālnacionālista, "Krievu marša" rīkotāja Jurija Gorska lūgumu piešķirt viņam politisko patvērumu.
 
18.mai
Iknedēļas izdevumā ''The Washington Examiner'' amerikāņu politikas apskatnieks Toms Rogans paudis pārliecību, ka Ukrainai jāuzspirdzina nule kā atklātais tilts uz Krimu.
 
18.mai
Šīs vasaras galvenais notikums britu karaļnama cienītāju izpratnē ir klāt – sestdien Vindzoras pils Svētā Džordža kapelā jāvārdu viens otram sacīs karalienes Elizabetes II mazdēls princis Harijs (33) un amerikāņu aktrise Megana Mārkla (36). Pateicoties līgavas izcelsmei, liela interese par kāzu norisi ir Savienotajās Valstīs, un Vindzorā, kas jau tāpat nevar sūdzēties par tūristu trūkumu, ierodas desmitiem tūkstošu cilvēku, kuri vēlas vēsturiskajā brīdī atrasties pēc iespējas tuvāk svinību epicentram.
 
18.mai
Amerikāņu aktrisi Meganu Mārklu, kura sestdien laulāsies ar princi Hariju, pie altāra vedīs princis Čārlzs, piektdien paziņojusi Kensingtonas pils.
 
18.mai
Ebolas vīrusa uzliesmojumā Kongo Demokrātiskajā Republikā (Kongo DR) apstiprināti 14 saslimšanas gadījumi, paziņojušas amatpersonas.
 
18.mai
No slimnīcas izrakstīts bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs, kurš kopā ar savu meitu Jūlija marta sākumā tika saindēts ar nervus paralizējošu vielu Lielbritānijas pilsētā Solsberi, piektdien paziņoja britu veselības aizsardzības iestādes.
 
18.mai
Pāvests Francisks apsūdzējis Čīles bīskapus par pierādījumu iznīcināšanu lietās par priesteru seksuāla rakstura noziegumiem, kā arī par spiediena izdarīšanu uz baznīcas juristiem, lai tie samazinātu apsūdzības, un par "smagu nolaidību" bērnu pasargāšanā no pedofiliem priesteriem.
 
18.mai
Francijas policija novērsusi iespējamu teroraktu un aizturējusi divus brāļus ēģiptiešus, piektdien paziņoja Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons.
 
18.mai
Malaizijas policija kratīšanā bijušā premjerministra Nadžiba Razaka mājokļos piektdien atradusi 72 somas ar dārglietām un skaidru naudu, kā arī 284 kastes ar luksusa rokassomām, vēsta vietējie mediji.
 
18.mai
Brazīlijas policija operācijā pret bērnu pornogrāfiju aizturējusi 251 cilvēku, kuriem izvirzītas ar pedofiliju saistītas apsūdzības, vēsta laikraksts "O Globo".